Hostem příštího chatu bude budoucí starosta Jindřich Vařeka

CHAT
27. října 2014   (06:41)
Hostem příštího chatu bude budoucí starosta Jindřich Vařeka

Podle koaliční smlouvy s TOP 09 bude Jindřich Vařeka (ANO) zvolen příštím příbramským starostou.Ve čtvrtek 20. listopadu bude hostem našeho dalšího chatu známý příbramský podnikatel, lídr hnutí ANO v Příbrami a zřejmě příští příbramský starosta Jindřich Vařeka mladší. Ten se narodil v roce 1959 v Příbrami, kde vystudoval i základní školu. Poté ve svém vzdělání pokračoval na vojenském gymnáziu v Opavě. V roce 1982 se stal inženýrem na Vysoké škole chemicko-technologické. Po studiích se stal pracovníkem Omnipolu. Prodejem zbraní se však nikdy nezabýval.
 
Po dvou letech vycestoval do Tripolisu, kde napomáhal inkasu od neochotného partnera. Později byl také havarijním komisařem pro tripolský přístav. Do České republiky se vrátil v roce 1990, kdy se svým otcem a panem Kreysou začal podnikat. Nejprve ve stavební činnosti v SRN, o rok později založili společnost Ravak.
 
Jak z úvodu vyplývá, dotazy čtenářů se mohou dotýkat jak života a minulosti pana Vařeky, stejně tak i jeho vizemi ve starostenském křesle.
 
Chat začíná 20. listopadu od 11 hodin, ale své dotazy můžete pokládat již nyní. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: archiv Jindřicha Vařeky

autor: MJ
Osobnost odpovídala na dotazy (on-line).

Jak to prosím vidíte s odkanalizováním Kozičína? Je to pro nás velice urgentní a zoufalé. Děkuji za odpověď.
Lucie Šťovíčková
27. 10. 2014 (21:46:11)   

Úvodem bych chtěl říci, že mě těší zájem o dialog se mnou. Nicméně bych rád podotknul, že na dotazy, jejichž účelem je spíše mě pomluvit, než se na něco zeptat, odpovídat nebudu.

Velice mě mrzí, že nedokážu na tento problém odpovědět tak, jak by si tazatel přál. Ještě jsem neměl možnost se s touto problematikou, která se táhne dlouhá léta, do podrobna seznámit.

Vážený pane Vařeko, zajímalo by mne KOLIK ČASU SVÉHO ŽIVOTA TRÁVÍTE V BRDSKÉ PŘÍRODĚ? Pro většinu navštěvujících jsou Brdy srdcová záležitost, bez které by si nedokázali představit život tady. Při pohledu na chátrající Padák, lesopark, Novák nevěřím tomu, že lyžařské středisko by mělo větší úspěch a o to víc jsem zdrcena Vaším návrhem. Opravdu Vám to za to stojí zničit ten kousek přírody co tu máme? :(
Veronika Kovalská
29. 10. 2014 (09:24:09)   

Je velmi pravděpodobné, že počátkem prosince bude schválen zákon o zrušení Vojenského újezdu Brdy a zřízení CHKO Brdy. Je na čase přestat se dokola ptát proč, ale začít se chovat tak, jako města a obce v jiných oblastech, které jsou proti nám ve velikém předstihu. To znamená začít se ptát jak a co z toho budeme mít. CHKO se zřizuje právě proto, aby příroda byla ochráněna.

Myšlenka lyžařského areálu pochází z dílny světoznámého urbanisty Ivana Plicky, která byla v rámci volební kampaně připomenuta, nicméně je zřejmé, že její realizace nebude v nejbližší době možná.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda bude město realizovat projekt Čistá Litavka a v jakém časovém horizontu? Bude se uvažovat o spojení lesoparku s lesem nad Kozičínem formou cyklostezky? Situace na místních komunikacích je ve dnech volna vysloveně o život a zdraví sportu-milovných spoluobčanů. Děkuji.
Milena Střížová
29. 10. 2014 (20:17:24)   

Naprosto s pisatelem souhlasím. Tento problém je rovněž dlouhodobě neřešený a minulé vedení ho možná vyhodnotilo jako neřešitelný. Možná, že právě s otevřením CHKO a přílivem peněz do tohoto regionu bude možno právě takové projekty uskutečnit.

Dobrý den,chci se zeptat, zda s průmyslovým a podnikatelským rozvojem v Příbrami uvažujete i o záchytném parkovišti pro kamiony? Dále pak, jaké máte úmysly s rybníkem "Novák"? Děkuji za odpovědi.
Radka Šimko
30. 10. 2014 (09:27:01)   

O záchytném parkovišti pro kamiony slyším poprvé a neumím se proto k tomu vyjádřit. Co se rekonstrukce areálu Novák týče, předchozí vedení nechalo vypracovat dokumentaci, kterou se budeme zabývat v nejbližší možné době.

Dobrý den, chci se optat, zdali město planuje rekonstrukci zimniho stadionu na vyceucelovou multifunkcni halu,kde by byl prostor pro vice sportu a kuturnich akci, dekuji a podporuji vystavbu ski centra na Tremosne.
Petr Petr
01. 11. 2014 (11:51:42)   

V tuto chvíli se chystá rekonstrukce ledových ploch, která by podle zcela nejnovějších informací měla začít probíhat od února příštího roku. A pokud vím, s nějakou další rekonstrukcí tohoto zařízení se zatím nepočítá. Rozhodně je to dobrý námět a jedná se o jeden z problémů, který bychom měli ještě v době našeho volbeního období, zvládnout,

Zveřejníte podrobný a přehledný seznam nabízených nemovitostí určených k prodeji včetně seznamu zbytného majetku města? Děkuji.
Příbramské Podněty
06. 11. 2014 (12:48:46)   

V minulosti jsme často kritizovali vedení města, že takovéto seznamy nedalo k dispozici. Kdybychom to neučinili ani my, zpronevěřili bychom se jedné z hlavních myšlenek, se kterou nás naši voliči spojují, tzn. otevřenost.

Zajistíte přehlednou webovou aplikaci zobrazující rozpočet Městského úřadu v Příbrami? ROZKLIKÁVACÍ ROZPOČET je určen pro samosprávu, které záleží na efektivním využívaní finančních prostředků. Vizuální zobrazení dat z účetního systému poskytuje rychlý a jednoduše ovladatelný přehled hospodaření. Děkuji.
Příbramské Podněty
06. 11. 2014 (12:52:16)   

Technicky jsme prozatím, doufám, zvládli to, že již naše první zastupitelstvo bude probíhat v online přenosu. Co se rozklikávacího rozpočtu týče, je to něco, co bychom si velice přáli a doufám, že je to jen otázkou času, než se nám podaří tuto záležitost také technicky zvládnout.

Zajistíte on-line přenos ze zasedání zastupitelstva Městského úřadu v Příbrami?
Příbramské Podněty
06. 11. 2014 (12:54:54)   

Ano, 15. prosince 2014 by to už mělo být možné.

Podle Vašich předvolebních prohlášení hodláte důsledně naplňovat demokratické principy řízení města, včetně odpovídajícího zapojení opozice. Tedy vlastně pravý opak toho, co se doposud v Příbrami dělo. Změnil se ve světle posledního vývoje Váš postoj k této otázce? Jak dalece si například dovedete představit spolupráci s doktorem Řihákem nebo doktorem Šedivým či s inženýrem Molnárem nebo doktorem Svobodou?
Karel Vaňous
08. 11. 2014 (07:33:20)   

Očekáváme ze strany opozice, že bude předkládat návrhy na zlepšení života občanů Příbrami. Nechávám na nich jakou formou tak budou, nebo nebudou činit. Já budu v každém případě k těmto návrhům nejenom vstřícný, ale bude za ně i vděčný.

Budete odpovídat na všechny položené otázky?
Lucie Malá
13. 11. 2014 (22:42:13)   

Nebudu odpovídat na ty otázky, jejichž cílem je pošpinit mě nebo mé kolegy.

Z hlediska funkčnosti městského řadu je velmi důležitá pozice tajemníka. Jaké záměry má koalice ANO a TOP 09 v této oblasti? Bude vypsáno nové výběrové řízení nebo bude stávající tajemnice Ing. Bc. Jarmila Nováková pokračovat ve své práci?
Josef Vacek
19. 11. 2014 (09:59:59)   

Uvidíme.

Minulému vedení jste vyčítal nedostatečnou transparentnost a přitom jste přijal jako tiskovou mluvčí Pavlu Svobodovou bez výběrového řízení. Navíc pracovala v poslední době v leku a obi a psát začala až před volbami, aby vám pomohla. Je to opravdu podle vás transparentní krok?
Petr Nejedlý
19. 11. 2014 (10:39:02)   

S paní Svobodovou jsme uzavřeli dohodu o pracovní činnosti s platností do konce tohoto roku. Je to naprosto v souladu s pravomocemi starosty. Paní Svobodovou znám několik let a jako novinářky si jí velice vážím a velice rád bych s ní spolupracoval i do budoucna.

Jak se aktuálně vyvíjí spor s Oleo Chemical?
Petr Nejedlý
19. 11. 2014 (10:49:41)   

Jedná se o záležitost, která trvá již několik let a několik let může ještě trvat.

Nemrzí vás, že se koalice rozpadá již týden od jejího sestavení? Jak budete situaci řešit? Budete znovu vyjednávat, nebo se budete opírat o Pikrta a Kyseláka?
Eva Petrlíková
19. 11. 2014 (12:06:15)   

V tuto chvíli připravujeme společné prohlášení v této věci, které bude zveřejněno zítra.

Proč jako první řešíte právě Brdy? Nemyslí,že město má závažnější problémy?
Eva Petrlíková
19. 11. 2014 (12:07:09)   

Pořadí problémů si nevymýšlím já. Počátkem prosince bude s velkou pravděpodobností rozhodnuto o dalším trvání, nebo netrvání VÚ a já se snažím město na tuto situaci připravit.

Jaké personální změny jste na radnici udělal? Kromě toho, že jste řekl paní sekretářce Makošové po 20 letech práce na radnici, aby se do deseti minut sbalila? Jakýpak flíček asi dostane věrný Marek Dvořák jeho otec nebo šedá eminence ANO pak Strakula (proslýchá se,že už je na vedoucím postu)
Adam novák
19. 11. 2014 (14:44:45)   

Prozatím jsem žádné personální změny neudělal, je pravděpodobné, že k nějakým dojde poté, co rada města schválí nový organizační řád města. Zbylé vaše otázky nejsou otázky, ale napadání, proto na ně nebudu odpovídat.

Nevadí vám, že paní Ženíšková je místostarostkou jen díky hlasům pana Pikrta a Kyseláka? Je pravda, že pan Kyselák právně zastupuje společnost Ravak?
Jaromír Jaromír
19. 11. 2014 (14:51:03)   

Na první částky odpovídám, že nevadí. Pro Příbram je podstatné, aby se sociálními otázkami zabýval povolaný člověk. Na druhou část otázky se, prosím, zeptejte pana Kyseláka, nebo na Ravaku. Ani od jednoho ani od druhého jsem nedostal pověření se k něčemu takovému vyjadřovat.

Pokud se nepletu, před volbami jste říkal, že jako ANO chcete dávat městské zakázky výhradně příbramským firmám. Jak tento nápad chcete realizovat, není to proti zákonům? A jak budete řešit problematiku ubytoven v Příbrami - hlavně na Zdaboři.
Jaromír Jaromír
19. 11. 2014 (15:50:25)   

Pokud by to bylo učiněno tak, jak říkáte, pak by to skutečně nezákonné bylo. Nicméně existují způsoby, jak dosáhnout toho, aby firmy, které v Příbrami zakázku dostanou, byly zároveň zavázány zaměstnat určitý počet lidí vedených jako nezaměstnaní na úřadu práce.

Touto problematikou se velice intenzivně zabývá paní Ženíšková a jsem si jist, že první výstupy budou vidět již ve velmi krátké době.

Po Příbrami koluje několik drbů. Že máte až příliš blízko k paní Ženíškové a proto je místostarostkou a že už je rozhodnuto o několika zajímavých ředitelských pozicích v organizacích, které jsou pod městem. Můžete se mi k tomu vyjádřit? Jako vaše volička doufám, že splníte, co jste slíbil, protože zatím jsem velmi skeptická.
Lucie P.
19. 11. 2014 (19:09:41)   

Prý nesmíte do Ravaku. Slyšel jsem, že v kauze Oleo chemical jste i obžalovaný, je to pravda?
Margarit .
19. 11. 2014 (19:34:08)   

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli se budete nějak angažovat v otázce omezení rychlosti na 110km/h na silnici R4. Mnoho let jezdíme do Prahy 130km/h. Zpomalení by Příbramákům moc nepomohlo.
Milan Schöbel
19. 11. 2014 (19:35:53)   

Ne, v této otázce se nebudu angažovat.

Bude město dávat do fotbalu jakožto soukromé firmy nějaké peníze jako tomu bylo za minulého vedení nebo to dáte na něco smysluplnějšího? Spartak je v podstatě městský klub a nedostává zdaleka takové peníze jako FK kde je hodně dětí z jiných měst, obcí a okresů. Případně nastiňte jak to bude probíhat?
Příbramák Příbramský
19. 11. 2014 (19:46:37)   

O výši dotací do sportovních klubů bude rozhodovat zastupitelstvo. Domnívám se, že na podpoře mládežnického sportu se dohodneme napříč politickým spektrem. Jde o to, aby to bylo spravedlivé a transparentní a ne, aby se tak dělo formou daru. Dosavadní systém nebyl schopen zajistit to, aby se rozdělené peníze skutečně dostaly tam, kam měly. V obecné rovině bych rád ještě dodal, že v tuto chvíli je likvidita města, respektive městské "kasy", na velmi nízké úrovni. Nedomnívám se, že si tak velké dotace, jaké byly do sportu rozdělovány v minulosti, budeme moci dovolit.

Jak hodnotíte konečné výsledky svých kandidátů v komunálních volbách, kde někteří dokonce překročili některé kandidáty z první desítky? Počítáte s těmito lidmi pro budoucí spolupráci např. v některých odborech města? děkuji
Marcela Zástěrová
19. 11. 2014 (20:54:56)   

Ne, nepočítám. Pokud dojde ke změnám na pozicích vedoucích odborů, budou vypisována výběrová řízení.

Jak je to vůbec možné že obcházíte vůli občanů?Tak na co tedy volby jsou když si to poskládáte jak chcete?No dostali jste hlasy naposledy !Proč s spojujete s TOP 09 která v republice má tak negativní obraz díky Kalouskovi,a války chtivému knížeti ?
Josef Red
19. 11. 2014 (20:55:42)   

Občané ve volbách nerozhodují o obsazení konkrétních jednotlivých funkcí. To je na zodpovědnosti vítězné strany, nebo koalice. Základní myšlenkou a mottem hnutí ANO je to, že funkce by měly především být obsazovány podle odbornosti a ne podle politické příslušnosti, či snad pořadím na kandidátce.

Pane starosto, ještě mám jeden dotaz. Jak jste se vůbec do ANO dostal, to jste přišel z ulice nebo vás někdo doporučil? Proč jste nevyužil nabídky jiné politické strany-pokud tedy nějaká vůbec byla?
Adam novák
20. 11. 2014 (08:09:25)   

Byl jsem hnutím ANO osloven. Zvažoval jsem nabídky i dalších dvou stran. Rozhodl jsem se pro ANO proto, že je mi názorově nejbližší.

Dobrý den, Co Vás od převzetí funkce starosty nejvíc překvapilo? Pozitivně či negativně. Děkuji
Jana Mrázová
20. 11. 2014 (08:52:02)   

Poté, co jsem převzal funkci starosty, jsem si začal naplno uvědomovat nejen ztrátu soukromí, ale především ztrátu osobní svobody. S tím se smiřuji jen pomalu. Mile mě překvapila profesionalita prakticky všech úředníků, se kterými jsem v každodenním styku, a to paní tajmenicí počínaje a kýmkoli jiným konče.

Dobrý den, můžete mi odpovědět : 1) Jaký máte vy osobní záměr s Brdami? 2) Budete se vy, nebo firmy ve kterých máte nějaký podíl podílet na sjezdovce? 3) Jak dlouho máte zpracovaný plán se sjezdovkou? 4) Proč na setkání starostů o Brdech byl pozván bývalý starosta Piktr a proč nebyl pozván Řihák, Vacek, Fuksa? 5) Proč se tohoto jednání zúčastnil romský koordinátor Čámský? 5) Jaké personální změny jste udělal do této chvíle? 6) Jak dlouho před volbami jste jednal o podpoře s Pikrtem? 7) Volila jsem ANO kvůli podpoře doktora Dandy, to je vám Pikrt přednější než on? 8) U sjezdovky v Brdech má být restaurace, bude tam také hotel? 9) Zásobování, taxi, provoz aut naruší přírodu a postihne hlavně zvěř, jak chcete toto zabezpečit ? 10) Patří mezi vaše příbuzné Frýbertová?
Lucie Malá
20. 11. 2014 (09:08:09)   

K otázkám, které se týkají CHKO, jsem se vyjádřil již v předchozích dialozích. S panem Pikrtem jsem o podpoře před volbami nejednal. Paní Frýbertová je teta mého zetě.

Jaký post dostane pan Hodrment za zásluhy? Před volbama jste kritizoval trafiky a trafikanty, a sám v těch šlépjejích pokračujete!!Jak řekl strýček Pepin, zraněný voják mohl dostat od císaře pána trafiku, ale trafikant se nemohl stát hejtmanem...
Zdenda Zdenda
20. 11. 2014 (10:56:11)   

Nevím, o čem hovoříte.

Dobrý den! Jak hodlá vaše koalice zajistit transparentní zacházení s městským majetkem a transparentní zadávání veřejných zakázek.
Tomas Prusa
20. 11. 2014 (11:09:32)   

Jedna z prvních činností po mém nástupu na radnici bylo a zůstává seznámit se s možnostmi eventuálních úniků financí. Kromě jiného se seznamuji s principy fungování veřejných zakázek a především s lidmi, kteří mají zprocesování soutěží na starosti. Jsem přesvědčený, že zrovna v této oblasti v tuto chvíli žádné nebezpečí nehrozí. Co se spravování majetku týče, hodláme zavézt nákupy i prodeje majetku elektronickou formou, která je zvláště v poslední době velkými firmami zhusta využívána a vede k nejefektivnějším výsledkům.

Děkuji tazatelům za otázky. I když jsem si vědom toho, že ne všechny odpovědi mohly všechny tazatele plně uspokojit.

V on-line chatu je připraveno 29 otázek.Další články

U Třebska skončilo auto na střeše, policisté komunikaci uzavřeli U Třebska skončilo auto na střeše, policisté komunikaci uzavřeli Navzdory předem avizované dopravní akci porušil každý čtvrtý řidič předpisy Navzdory předem avizované dopravní akci porušil každý čtvrtý řidič předpisy Rodiny s dětmi, kde rodiče pracují, by mohly dostávat vyšší přídavky na děti Rodiny s dětmi, kde rodiče pracují, by mohly dostávat vyšší přídavky na děti Přídavek na dítě zatím pobírají rodiny s příjmem pod 2,7násobkem životního minima. Dávka činí 500, 610 či 700 korun měsíčně podle věku dítěte. 7. července 2020   (13:55) Vážná dopravní nehoda omezila provoz na silnici I/4, po čelním střetu skončila jedna cestující v nemocnici Vážná dopravní nehoda omezila provoz na silnici I/4, po čelním střetu skončila jedna cestující v nemocnici V úterý dopoledne vyjížděly záchranné složky k dopravní nehodě na Strakonické silnici. 7. července 2020   (12:01) Opilá  a agresivní cestující odmítala opustit vlak. Než skončila v cele, museli policisté zajistit péči o její dítě Opilá a agresivní cestující odmítala opustit vlak. Než skončila v cele, museli policisté zajistit péči o její dítě Policejní cela o svátečním pondělí nezela prázdnotou. Nejprve v ní skončil agresivní opilý muž, následně podnapilá cestující. 7. července 2020   (10:53) Odměny dostanou všichni zdravotníci, nejen ti v první linii Odměny dostanou všichni zdravotníci, nejen ti v první linii Odměny se budou pohybovat od 10 do 40 tisíc. 7. července 2020   (09:52) AKTUALIZOVÁNO Druhý prázdninový týden se policisté zaměří na Strakonickou, zvýšený dohled bude i na dálnici D4 Druhý prázdninový týden se policisté zaměří na Strakonickou, zvýšený dohled bude i na dálnici D4 Větší množství hlídek bude na silnicích i v tomto týdnu. 7. července 2020   (09:06) Slovinsko vrátilo Českou republiku zpátky na seznam bezpečných zemí Slovinsko vrátilo Českou republiku zpátky na seznam bezpečných zemí Slovinsko vrací ČR s výjimkou severní Moravy mezi bezpečné země 7. července 2020   (06:43) Hygienici kontrolovali kvalitu vody v přírodních koupalištích. U Županovic byl prokázán nárůst sinic Hygienici kontrolovali kvalitu vody v přírodních koupalištích. U Županovic byl prokázán nárůst sinic Rok se překulil do své druhé poloviny a začaly tak očekávané prázdniny a doba letní dovolené. Opět přichází tak dlouho očekávané období, kdy by lidé alespoň načas měli zapomenout na své starosti, děti na své povinnosti a plně se věnovat odpočinku. No a kde jinde co nejlépe relaxovat nežli v přírodě, nejlépe na břehu řeky nebo hezkého rybníka s čistou vodou. 6. července 2020   (17:39)
Ornitologové vyzvali veřejnost, aby jim pomohla zkontrolovat hnízda čápů a sečíst mláďata Ornitologové vyzvali veřejnost, aby jim pomohla zkontrolovat hnízda čápů a sečíst mláďata Na více než 140 čapích hnízdech byla již pozorována vzrostlá čapí mláďata. Kde jsou další? Ornitologové vyzývají veřejnost k zapojení do sledování čapích hnízd. 6. července 2020   (14:02) Při sekání luk umírají tisíce srnčat. Jedno z nich mělo štěstí, i když přišlo o zadní nohu, dokáže se pohybovat rychlostí blesku Při sekání luk umírají tisíce srnčat. Jedno z nich mělo štěstí, i když přišlo o zadní nohu, dokáže se pohybovat rychlostí blesku Při sekání trávy v České republice každoročně přijde o život 50 až 60 tisíc srnčat. 6. července 2020   (11:20) Před 605 lety skonal na hranici Jan Hus Před 605 lety skonal na hranici Jan Hus V renesanci sloužil Hus jako štít protestantům, v období národního obrození byl vyzdvihován jako vlastenec, bojovník za svobodu a pravdu. 6. července 2020   (08:12) Spisovatel Hofmeister: Rodák z Rožmitálu má svůj film Spisovatel Hofmeister: Rodák z Rožmitálu má svůj film V pátek 10. července bude ve Společenském centru v Rožmitále pod Třemšínem uvedena premiéra filmu Rudolf Richard Hofmeister. Částečně hraný dokument je věnován autorovi fantastické literatury a knih o pravěku. 6. července 2020   (07:40) Opilý řidič smetl na výjezdu z Příbrami projíždějící auto. Ženu s dítětem převezla sanitka do nemocnice Opilý řidič smetl na výjezdu z Příbrami projíždějící auto. Ženu s dítětem převezla sanitka do nemocnice Fotky z dovolené na sociálních sítích? Dobrý zdroj informací pro zloděje Fotky z dovolené na sociálních sítích? Dobrý zdroj informací pro zloděje Krádeže vloupáním tvoří více než jednu pětinu majetkové trestné činnosti. Pachatelé si své objekty pro napadení tipují podle lokality, umístění nemovitosti a jejího vzhledu, ale také na základě informací získaných ze sociálních sítí. 5. července 2020   (18:10) Řidič nákladního vozu prudce zabrzdil a vysypal na silnici pivovarské mláto, Strakonická byla uzavřena Řidič nákladního vozu prudce zabrzdil a vysypal na silnici pivovarské mláto, Strakonická byla uzavřena Výhled počasí na zbytek července: Teploty většinou kolem 25 stupňů, zaprší až v závěru měsíce Výhled počasí na zbytek července: Teploty většinou kolem 25 stupňů, zaprší až v závěru měsíce "Celkově bude období od 6. července do konce července srážkově podnormální, popřípadě na spodní hranici dlouhodobého srážkového normálu," uvedli meteorologové. 5. července 2020   (12:30) Obrazem: Hasiči zveřejnili fotografie ze záchranné akce u Cukráku Obrazem: Hasiči zveřejnili fotografie ze záchranné akce u Cukráku Orel mořský nemá v přírodě žádného přirozeného predátora, největším nebezpečím je pro něj člověk Orel mořský nemá v přírodě žádného přirozeného predátora, největším nebezpečím je pro něj člověk Vztah Karla Čapka a Olgy Scheinpflugové k automobilismu ukazuje nová část expozice v Čapkově památníku Vztah Karla Čapka a Olgy Scheinpflugové k automobilismu ukazuje nová část expozice v Čapkově památníku Nové prostory v památníku dnes byly slavnostně otevřeny při příležitosti výročí 85 let od jejich první cesty do Alp. 4. července 2020   (18:19) Jednasedmdesátiletý řidič narazil do svodidel a vylétl mimo dálnici, na pomoc vzlétl vrtulník Jednasedmdesátiletý řidič narazil do svodidel a vylétl mimo dálnici, na pomoc vzlétl vrtulník Dálnici D4 u Cukráku zablokovala nehoda, policisté komunikaci uzavřeli 4. července 2020   (15:16) Lidé budou moci na obloze spatřit kometu Neowise. Dobře viditelná bude i pouhým okem Lidé budou moci na obloze spatřit kometu Neowise. Dobře viditelná bude i pouhým okem O působivou podívanou se teď na obloze starají planety Jupiter a Saturn 4. července 2020   (11:16) Lišáka Větrníka připravili o rodinu myslivci, Eliška se stala nepohodlnou Lišáka Větrníka připravili o rodinu myslivci, Eliška se stala nepohodlnou Na Příbramsku vznikla další petice proti těžbě uranových hald Na Příbramsku vznikla další petice proti těžbě uranových hald Za peticí, kterou zatím na internetu podpořilo kolem 60 lidí, stojí starosta Petrovic Petr Štěpánek, starosta obce Háje David Lukšan a geolog Petr Kareš. 4. července 2020   (07:00) Leoš Mareš se po čtyřech letech chystá do Příbrami, doprovodí ho skupina Holki Leoš Mareš se po čtyřech letech chystá do Příbrami, doprovodí ho skupina Holki Česká moderátorská jednička dokáže každý rok vyprodat tři dny po sobě O2 arénu, letní vystoupení vyprodává za hodinu a na Instagramu ho aktuálně sleduje více než 1.000.000 lidí. 3. července 2020   (19:00) Řidička felicie narazila u Velké Lečice do stromu, na pomoc spěchal vrtulník Řidička felicie narazila u Velké Lečice do stromu, na pomoc spěchal vrtulník Zaklíněnou ženu museli hasiči z havarovaného vozidla vyprostit. 3. července 2020   (17:16) Stavební část Junioru je dokončena. Procházku si můžete zpříjemnit točeným pivem nebo malinovkou Stavební část Junioru je dokončena. Procházku si můžete zpříjemnit točeným pivem nebo malinovkou Výdejní okénko bude v provozu celé léto, každý den od 13:00 do 18:00. Návštěvníci občerstvení mohou také využívat toalety v budově. 3. července 2020   (14:40) Provoz na Strakonické kolabuje, tvoří se několikakilometrové fronty Provoz na Strakonické kolabuje, tvoří se několikakilometrové fronty Střet tří vozidel značně narušil provoz na silnici I/4 u obce Těchařovice na Příbramsku. 3. července 2020   (12:12) Animační programy na Nováku nabízejí zábavu pro děti i dospělé, tvořivé dílny a každou středu minidisco Animační programy na Nováku nabízejí zábavu pro děti i dospělé, tvořivé dílny a každou středu minidisco Sportovní zařízení města Příbram mají pro návštěvníky areálu Nový rybník na letošní sezónu velkou programovou novinku. Jsou jí animační programy, které se konají každé úterý, středu, pátek a sobotu. 3. července 2020   (10:57) Soud rozplétá rozsáhlou drogovou kauzu ve věznici Bytíz Soud rozplétá rozsáhlou drogovou kauzu ve věznici Bytíz Česko už není pro Slovinsko mezi epidemiologicky bezpečnými státy Česko už není pro Slovinsko mezi epidemiologicky bezpečnými státy Lidé přijíždějící do Slovinska musí prokazovat místo svého pobytu nebo vlastnictví nemovitosti či lodě v prázdninové destinaci. 3. července 2020   (09:02) Nepřehlédněte Jaroslav Starka: Když se liga nedohraje, my nepadáme, jsem nadšený Jaroslav Starka: Když se liga nedohraje, my nepadáme, jsem nadšený Kvalita vody na příbramských koupalištích je stále velmi dobrá Kvalita vody na příbramských koupalištích je stále velmi dobrá Na všech místech, kde hygienici kvalitu vody měřili, ji hodnotili stupněm jedna nebo dva. 3. července 2020   (06:18) V příbramském odběrovém místě otestují přibližně deset lidí denně, v březnu to bylo až padesát V příbramském odběrovém místě otestují přibližně deset lidí denně, v březnu to bylo až padesát Měsíční náklady na příbramské odběrné místo jsou okolo 350.000 korun. 2. července 2020   (20:00) Kvůli koronaviru v týmu Karviné má Příbram šanci zůstat v první lize Kvůli koronaviru v týmu Karviné má Příbram šanci zůstat v první lize Pokud by se nedohrála skupina o záchranu, z nejvyšší soutěže by nikdo nesestoupil, a i Příbram by zůstala v první lize bez dohrání barážových zápasů. 2. července 2020   (17:35) Prokopská pouť v Příbrami připomene výročí rekordu v dole Vojtěch Prokopská pouť v Příbrami připomene výročí rekordu v dole Vojtěch Návštěvníci si budou moci prohlédnout tematickou expozici a připraveny budou i doprovodné programy. 2. července 2020   (15:24) V Jincích dělníci překopli plynové potrubí. Hasiči evakuovali lidi z okolních domů V Jincích dělníci překopli plynové potrubí. Hasiči evakuovali lidi z okolních domů Meteorologové varují před silnými bouřkami. Výstraha platí až do čtvrteční noci Meteorologové varují před silnými bouřkami. Výstraha platí až do čtvrteční noci Při bouřkách budou padat kroupy, vyskytnou se přívalové deště a vítr bude mít místy v nárazech rychlost až 70 kilometrů za hodinu. 2. července 2020   (11:43) Nebudu někde zalezlý a nebudu zticha, říká jednatel Nemocnice Na Pleši Nebudu někde zalezlý a nebudu zticha, říká jednatel Nemocnice Na Pleši Zloději v noci vykradli čerpací stanici v Krásné Hoře nad Vltavou, na místě jsou kriminalisté Zloději v noci vykradli čerpací stanici v Krásné Hoře nad Vltavou, na místě jsou kriminalisté


Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz