vývoj epidemie COVID-19
testovaní nemocní uzdravení zesnulí
celá ČR 80304 4475 78 62
Středočeský kraj 2599 549 9 5
okres Příbram ? 32 0 0
Příbram ? 14 0 0
nemocní na Příbramsku
Dobříš 1 Bohutín 1
Mokrovraty 1 Krásná Hora 4
Žežice 1 Nový Knín 2
Chat: Ředitel nemocnice odpovídal na dotazy ohledně onemocnění koronavirem

4. března 2020   (10:58)
Chat: Ředitel nemocnice odpovídal na dotazy ohledně onemocnění koronavirem

V on-line přenosu odpovídal ředitel příbramské nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada na vaše dotazy.


Další osobou, která přijala pozvání do našeho chatu, je ředitel Oblastní nemocnice v Příbrami Stanislav Holobrada. Našeho hosta můžete vyzpovídat ohledně nového onemocnění Koronavirus 2019-nCoV.

Laboratorní testy v Česku podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) potvrdily v úterý ráno pět případů nákazy novým typem koronaviru. Nakažení nemocí koronavirem ohlásilo už 73 zemí a regionů. Nakažených je přes 90 tisíc. Nemoci podlehlo více než 3100 pacientů - nejvíc obětí má čínská provincie Chu-pej, která je epicentrem nákazy. Druhým největším ohniskem nákazy zůstává Jižní Korea, kde za poslední den zaznamenali 600 nových případů.
Ve Středočeském kraji bylo kvůli podezření na nákazu novým typem koronaviru zatím testováno deset lidí, všechny testy měly negativní výsledek a nákaza se u lidí neprojevila. V karanténě je v kraji asi 70 lidí. Od pondělí tak přibyl jeden testovaný člověk. Středočeský kraj na dnešek svolal bezpečnostní radu.
Počet lidí v karanténě se od minulého týdne snížil, ve čtvrtek hygienici evidovali ve Středočeském kraji 100 lidí v domácí karanténě. Všichni lidé, kteří jsou v domácí izolaci byli poučeni, jak mají dále postupovat a na koho se v případě problémů obrátit. 

V minulosti měla infekční oddělení i příbramská nemocnice, nyní ho už ale nemá. Pacienti jsou většinou převáženi do Prahy. Mluvčí příbramské nemocnice Martin Janota dnes řekl, že v zařízení zatím nepřijali žádného pacienta s podezřením na koronavirus.

Nejčastějším způsobem přenosu nového koronaviru je kapénková infekce a fyzický kontakt. Lékaři a zdravotníci čekají na účinný lék nebo vakcínu, ty ale zatím nejsou k dispozici. Jak se bránit, jak dlouho může koronavirus ulpět na povrchu předmětů, mohu se nakazit dotykem předmětů nebo třeba jak postupovat v případě podezření na nákazu? Nejen na tyto dotazy vám odpoví ředitel nemocnice.
Stanislav Holobrada se narodil 27. července 1961, vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Jeho specializací je chirurgie, ředitelem Oblastní nemocnice Příbram je od 26. listopadu 2008, předtím působil ve Fakultní nemocnici v Motole. Se svou rodinou žije v nedaleké Dobříši, kde je i členem zastupitelstva města.
V on-line přenosu odpovídal ředitel příbramské nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada na vaše dotazy. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka
Osobnost odpovídala na dotazy (on-line).

Dobrý den pane řediteli. Děti ze základní školy vyjely na pobyt do Anglie. Připadá Vám rozumné do této destinace cestovat. Bojíme se, že do školy přenesou nákazu. Děkuji za odpověď.
03. 03. 2020 (11:24:13)   

Dobrý den, jedno doporučení je omezit cestování, druhý poznatek je, že děti se zatím nikde nenakazily. Přenos nákazy, když se budou dodržovat základní hygienciká pravidla, je dle mého názoru velmi malá. Anglie prozatím ani není rizikovou oblastí pro nákazu koronavirem. 

Zdravím. Nechal se již někdo na Příbramsku vyšetřit?
03. 03. 2020 (11:26:38)   

Zatím ne. 

Dobré dopoledne.Jak se vyhnout nákaze,když jezdím každý den do práce autobusem?Kazdy tam kašle a já mám strach!!!!!
03. 03. 2020 (11:30:10)   

Dobrý den. Těžko radit, důležité je dodržovat základní hygienické pokyny. Kašlající člověk by měl mít ideálně roušku, nebo kýchat například do kapesníku, aby eliminoval další přenos. Zatím ale není nutné se u nás cestování MHD bát. 

Dobrý den, je vaše nemocnice připravena na případnou nákazu koronavirem?
03. 03. 2020 (11:47:58)   

Dobrý den, domnívám se, že jsme připraveni nejlépe, jak je za těchto okolností a informací možné. Ochranných pomůcek pro personál zatím máme dostatek a všichni, kdo mají být, jsou náležitě proškoleni a vědí, co při styku s rizikovým nebo nakaženým pacientem dělat. 

Dobrý den, jak je možné, že všude se šílí kolem Corona viru a vaše nemocnice obnovila návštěvy pacientů?
03. 03. 2020 (12:21:37)   

Dobrý den, od včerejšího dne jsme opět na doporučení přijali zákaz návštěv. 

Dobrý den pane řediteli. Jak budete postupovat v případě, že se dostane koronavir do škol? Nebylo by vhodné uzavřít školy?
03. 03. 2020 (13:43:57)   

Dobrý den, budeme se řídit pokyny krajské hygieny. To není v naší kompetenci. 

Dobrý den pane řediteli. Možná budu s touto otázkou trochu za "exota", ale nepřipadá Vám, že se vše kolem koronaviru nepřiměřeně nafukuje? Podle názoru odborníků se jedná o nemoc s podobným průběhem jaký má chřipka. Nedovedu si představit podobné "divadlo" kvůli několika desítkám tisíců nakažených chřipkou a u koronaviru stačí 3 nakažení v ČR a zavírají se akce, nemocnice a div ne rovnou i školy.....
03. 03. 2020 (13:57:30)   

Dobrý den, částečně se jedná o vir s neznámým původem. Proto je nezbytné, abychom byli opatrní. Souhlasím ale s vámi, že mnoho informací v médiích není úplně objektivních a neuvádí veškeré souvislosti a data. Mohu vás odkázat i na rozhovor s naším primářem MVDr. Petrem Ježkem, který jsme publikovali. Dozvíte se tam mnoho objektivních informací. 

Dobrý den pane doktore :-) Jak poznám jestli mám chřipku nebo koronar ?? Mám kašel a teplotu , moje stará už taky kolabuje ....
03. 03. 2020 (14:11:54)   

Dobrý den, pokud jste nebyl v rizikových oblastech, je pravděodobné, že se jedná o chřipku. V případě, že se váš stav nějak zhorší, kontaktujte hygienickou stanici.

Kdy budou konečně v prodeji respiratory? Proč to vozítek do Číny?!!!! Tady budou potřeba!!!!!!!!!!!!
03. 03. 2020 (14:41:51)   

Celá situace se řeší na celostátní úrovni. Máme přislib, že se k nám respirátory dostanou co nejdříve to bude možné.

Vážený pane doktore, nemohla by vaše nemocnice vydat nějaké oficiální stanovisko, které by uklidnilo občany v souvislosti s epidemií koronaviru? Jako lékař snad musíte vědět, že v ČR není momentálně žádná výjimečná situace a hysterie, která je kolem toho vyvolána, je způsobena pouze strach vyvolávajícími zprávami v médiích.
03. 03. 2020 (14:58:21)   

Dobrý den, situaci dobře shrnul náš pan primář MVDr. Petr Ježek. Rozhovor s ním najdete na našem webu, Facebooku a místních médiích. 

Bojíte se Vy osobně nákazy?
03. 03. 2020 (15:17:20)   

Nebojím.

Jako upřímně... Když tu procházím Vaše "dotazy", tak mi je do smíchu. Prosím zachovejte klid a nenechte se oblbovat médii. To, že někdo kýchne, neznamená, že má coronavirus.
03. 03. 2020 (15:56:31)   

Souhlasím s vámi. 

Předzásobení potravinami postrádá smysl. "Bojíme se neznámého. Na základě amerických katastrofických filmů očekáváme něco, co nepřijde. Nevím, co lidé budou dělat s prošlými potravinami, až za měsíc bude po všem,?Jak jim to vysvetlit?
03. 03. 2020 (16:38:26)   

Lidé jsou ovlivnění právě těmito filmy a opouští zdravý selský rozum. 

dobrý den pane řediteli, na příbramsku je mnoho soukromých zemědělců, kteří pečují o koně, dobytek,domácí zvířata. Pokud se dostanou do karantény a průběh nemoci nebude vážný, péči o zvířata zvládnou, ale pokud budou hospitalizováni? A co bude s "kontaminovanou farmou" ?
03. 03. 2020 (16:44:04)   

Tyto věci by pravděpodobně měla řešit veterinární správa.

Dobry den pane řediteli, mě udivuje ze lidé se ptají na věci které jsou již zodpovězené v článku .. podle mě se nákaze nevyhneme jelikož lidé nezvládají základní hygienické návyky. A ze veškerá ochrana je vlastne k ničemu když ji nedodržují všichni. Jeden příklad za všechny je to přehrabovaní pečiva v Lidlu Penny a podobně.
03. 03. 2020 (18:33:20)   

Částečně s vámi souhlasím. Snad zdravý selský rozum přivede lidi k dodržování základních hygeinických návrhů. Chřipková epidemie, která je ve stejném epidemiologickém spektru rozšiřování, nás každoročně informuje o tom, že na hygieně musíme jako lidstvo stále pracovat. 

Dobrý den, chtěla bych vědět jaký je průběh nemoci, jaká je průměrná doba léčby, případně zda se pacientovi podávají nějaké léky. Pokud je pacient vyléčen, je možné, že se nákaza může vrátit?
03. 03. 2020 (19:09:53)   

Dobrý den, domnívám se, že toto ještě není přesně známo. Při léčbě se zatím léči symptomy. Virostatika jsou stále ve vývoji. 

Dobrý den, je již na Příbramsku někdo v domácí karanténě (počet), případně kolik do této chvíle bylo provedeno testů na COVID-19 v Příbrami? Předem děkuji za Vaši odpověď.
03. 03. 2020 (19:10:03)   

Dobrý den, na Příbramsku nevím ani o jednom případu. Je to ale věcí především Krajské hygienické stanice. 

Dobrý den, prosíme o informaci, jak probíhá léčba v případě potvrzení nakazy? Co nebo jaké léky jsou pacientům podávány a jaky je celkový průběh/postup léčby? Děkujeme.
03. 03. 2020 (19:19:54)   

Dobrý den, na toto téma jsem již odpovídal. Léčí se především symptomy nemoci. Virotikum zatím není k dispozici, ale je přislíbeno v řádech týdnů. Pacient s potvrzeným onemocněním by byl převezen do nemocnice Na Bulovce. 

Dobrý den, chtěla jsem se optat, zda je pravda, že Příbram má připravená infekční lůžka pro lidi nakažené koronavirem? Jelikož tuto informaci udává Ministerstvo zdravotnictví na svých stránkách.
03. 03. 2020 (19:29:39)   

V současné době je rozhodnuto o 13 lůžkových zařízeních, které by byly využity v prvním stupni závažnosti. Jedná se zhruba o 600 lůžek. Pokud by se tato zařízení zaplnila, pak se budou další zařízení přizpůsobovat potřebě. 

Dobrý den, pane řediteli, je bezpečné nechávat otevřené základní školy? Děti nejen že nemají základní návyky z domova, ale schválně na učitele v hodinách tzv kašlou bez toho, aniž by si zacpaly pusu. Navic nekteri rodice deti schválně do skoly pošlou i přesto, že byli v cizině. Děkuji za Vaši odpověď.
03. 03. 2020 (20:05:38)   

Dobrý den, o zavírání škol nerozhoduje nemocnice, ale případně Krajská hygienická stanice. 

Jak bude v případě nákazy probíhat návštěvy v nemocnici na dětském oddělení? Neumím si představit že bych nechala svou 6letou holčičku samotnou na lůžku.
03. 03. 2020 (22:16:50)   

Dobrý den, v tomto případě by asi s doprovodem rodiče nebyl problém. I ten byl ale pak musel podléhat karanténním opatřením.

Dobrý den, chci se vás zeptat, kolik lidí za vami do nemocnice přišlo s obavou z KORONAVIRU?
03. 03. 2020 (22:17:59)   

Dobrý den. Podle doporučeného algoritmu by pacient ani do nemocnice přijít neměl. Měl by kontaktovat svého praktického lékaře nebo hygienu a respektovat následná doporučení. 

Když jezdím MHD 395 ze školy i do školy je možnost se nakazit mám z toho docela strach je naka šance že se nakazím koronavirem?
03. 03. 2020 (22:22:41)   

Prozatím nepanikařte. V ČR je evidováno jen několik jednotek případů u lidí, kteří přicestovali ze zahraničí. 

Dobrý den, chci vystupovat anonymně, ale v posledních šesti dnech se u mě začali projevovat příznaky koronaviru. Projevuje se u mě silná dušnost, kašel (suchý) a teplota.. Mám strach i o svou rodinu, proto se nestýkáme. Mohl byste mi prosím říct kam, nebo komu mám zavolat? (Jsem z Příbrami)
03. 03. 2020 (22:26:05)   

Dobrý den, zavolejte na Krajskou hygienickou stanici na telefonní linku 771 137 070 od 9 do 19 hodin.

Přeji dobry den, je na místě v Příbrami rušení hromadných akcí, divadlo, kino, alespoň po tuto rizikovou dobu? V případě ze ano, jaké datum je v jednání z lékařského hlediska? Děkuji
04. 03. 2020 (07:40:40)   

Dobrý den, nemocnice o tomto nerozhoduje. Akce nad 5000 je třeba pouze hlásit na hygienu. Snad se situace dále nebude dramaticky zhoršovat. 

Včera prý odvezli učitelku z naší školy s příznaky nevíte co je na tom pravdy učitelů jsem se neptal vím to jen od spolužáka.
04. 03. 2020 (08:21:24)   

Dobrý den, o tom také nic nevím. 

Dobrý den pane řediteli. Co řikáte na návštěvy saun a plaveckých bazénů s ohledem na koronavirus. Děkuji za odpověď.
04. 03. 2020 (10:46:14)   

Dobrý den, předpokládejme, že zdraví jedinci se sem chodí, aby se dále otužovali. Myslím, že v této situaci to mohu spíše doporučit. 

mohou koronavirus chytit zamestnanci
04. 03. 2020 (10:49:10)   

Dobrý den, samozřejmě, že koronavirus může chytnout kdokoliv. Zaměstnance se ale dle možností snažíme chránit. Akutní příjem je například vybaven respirátory i ochrannými obleky. 

Dobrý den, zajímalo by mě jestli se do budoucna preventivně uzavřou mateřské, základní, střední školy? Děkuji za odpověď
04. 03. 2020 (11:02:59)   

Dobrý den, o tom nerozhodujeme my, ale Krajská hygienická stanice.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s porodem. Manželka má v nejbližší době termín, tak jestli budu moci být u porodu a později je i navštívit? Děkuji za odpověď.
04. 03. 2020 (11:20:48)   

Dobrý den, v tomto případě nejste návštěva, ale doprovod a u porodu být můžete. Návštěvy by bylo vhodné zvážit, dle aktuálních rizik pro dítě i rodičku. 

V on-line chatu je připraveno 30 otázek.

Nepřehlédněte

Zapalte na Bílou sobotu po setmění za okny svých domovů svíčku, vyzývají biskupové Zapalte na Bílou sobotu po setmění za okny svých domovů svíčku, vyzývají biskupové Bílá sobota bude 11. dubna, v Česku v té době ještě zřejmě bude platit nouzový stav a zákaz shromažďovat se venku ve větším počtu než dvě osoby najednou. 4. dubna 2020   (15:02) Nepřehlédněte Pořad Reportéři ČT spojoval Agrofert s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Nyní televize čelí žalobě Pořad Reportéři ČT spojoval Agrofert s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Nyní televize čelí žalobě Žaloba se týká reportáží nazvaných Dvojí metr a Dvojí metr II, které ČT odvysílala 23. září a 7. října loňského roku. 4. dubna 2020   (12:01) Nepřehlédněte Milion korun pro dětské domovy. Albert chce organizacím  usnadnit aktuální fungování Milion korun pro dětské domovy. Albert chce organizacím usnadnit aktuální fungování Nadační fond Albert vyhlásil v reakci na krizovou situaci mimořádnou grantovou výzvu, ve které rozdělí 1 000 000 korun. Podpoří tak každodenní fungování organizací, které se starají o děti a rodiny ze sociálně ohroženého prostředí v období epidemie koronaviru. 1. dubna 2020   (12:32) Nepřehlédněte Na Příbramsku onemocnělo již 30 lidí, v Příbrami zůstává potvrzených 8 případů Na Příbramsku onemocnělo již 30 lidí, v Příbrami zůstává potvrzených 8 případů Někteří starostové obcí se nechovají transparentně a údaje o počtu nakažených tají. 1. dubna 2020   (10:35) Nepřehlédněte Salámu Čeřínek od společnosti Kostelecké uzeniny byla odebrána značka KLASA Salámu Čeřínek od společnosti Kostelecké uzeniny byla odebrána značka KLASA O značku kvality KLASA přišel salám Čeřínek společnosti Kostelecké uzeniny. Stalo se tak na základě výsledku kontroly Státní veterinární správy. Výrobek obsahoval nižší podíl masa, než výrobce deklaruje na etiketě výrobku. 27. března 2020   (10:22) Nepřehlédněte


Další články

V Příbrami byl zaznamenán další pacient nakažený koronavirem V Příbrami byl zaznamenán další pacient nakažený koronavirem Případů nákazy koronavirem bylo v Čechách k dnešnímu ránu 4475. Za sobotu se počet zvýšil o 282. Vyléčených je dosud 78, zemřelo 62 lidí. 5. dubna 2020   (12:38) Zeman udělí epidemiologovi Prymulovi nejvyšší státní vyznamenání Zeman udělí epidemiologovi Prymulovi nejvyšší státní vyznamenání Zeman řekl, že o ocenění Prymulu předem neinformoval. Podle něj je Prymula erudovaný epidemiolog, který se postavil do čela války s koronavirem. Nejvyšším státním vyznamenáním je Řád Bílého lva. 5. dubna 2020   (11:45) Ústav jaderné a chemické ochrany v Kamenné testuje i roušky a respirátory Ústav jaderné a chemické ochrany v Kamenné testuje i roušky a respirátory "Měli jsme nějaké roušky od privátních firem. Tam to dopadlo různě podle toho, jaký použily materiál. Byly tam i materiály, které nevyhovovaly," řekl ředitel ústavu Tomáš Dropa. 5. dubna 2020   (11:20) V Česku zemřeli další tři lidé s koronavirem V Česku zemřeli další tři lidé s koronavirem V sobotu přibylo 282 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem 5. dubna 2020   (09:12) Křesťané si dnes připomínají vjezd Ježíše Krista do Jeruzaléma Křesťané si dnes připomínají vjezd Ježíše Krista do Jeruzaléma Po Květné neděli následuje Modré pondělí, Šedivé úterý, Škaredá středa a Zelený čtvrtek, který je prvním dnem, kdy se připomíná Kristovo třídenní utrpení a vzkříšení. 5. dubna 2020   (07:23) V Česku od rána přibyla tři úmrtí lidí s nemocí Covid-19 V Česku od rána přibyla tři úmrtí lidí s nemocí Covid-19 Uzdravených ministerstvo eviduje 78, o čtyři více než ráno. 4. dubna 2020   (18:44) Na Velikonoce bude až 23 stupňů Celsia Na Velikonoce bude až 23 stupňů Celsia Počasí Zapalte na Bílou sobotu po setmění za okny svých domovů svíčku, vyzývají biskupové Zapalte na Bílou sobotu po setmění za okny svých domovů svíčku, vyzývají biskupové Nepřehlédněte Pořad Reportéři ČT spojoval Agrofert s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Nyní televize čelí žalobě Pořad Reportéři ČT spojoval Agrofert s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Nyní televize čelí žalobě Nepřehlédněte
V těžkém stavu a vysoce intenzivní péči vyžaduje 77 lidí. Nemocných je 4194 V těžkém stavu a vysoce intenzivní péči vyžaduje 77 lidí. Nemocných je 4194 Ve Středočeském kraji testy odhalily 508 nakažených 4. dubna 2020   (09:16) Na lidech je vidět, že jsou vyděšení, úzkostní a mají strach z nakažení koronavirem, říká odběrová sestra Na lidech je vidět, že jsou vyděšení, úzkostní a mají strach z nakažení koronavirem, říká odběrová sestra Množství zemřelých lidí nakažených koronavirem vzrostlo o sedm na 53 Množství zemřelých lidí nakažených koronavirem vzrostlo o sedm na 53 Všichni byli ve věku nad 60 let. 3. dubna 2020   (18:25) Jan Konvalinka: Ohleduplnost k prodavačům je více než na místě Jan Konvalinka: Ohleduplnost k prodavačům je více než na místě Koronavirus Na odběrovém místě v Příbrami bylo provedeno zatím 41 testů na prokázání onemocnění Covid-19 Na odběrovém místě v Příbrami bylo provedeno zatím 41 testů na prokázání onemocnění Covid-19 Otevřeno je každý den v čase od 8 do 12 hodin, výjimkou jsou prozatím víkendy. 3. dubna 2020   (12:56) Za krádež lubrikačních gelů a forem na pečení může skončit až na osm let ve vězení Za krádež lubrikačních gelů a forem na pečení může skončit až na osm let ve vězení Muž se již v minulosti obdobné trestné činnosti dopouštěl, policisté ho tento týden převezli do vazební věznice. 3. dubna 2020   (10:57) Opilec si schválně sundal roušku a odmítal ji nasadit Opilec si schválně sundal roušku a odmítal ji nasadit Muž se bude zpovídat ze dvou přestupků 3. dubna 2020   (10:19) Lidí vyléčených z COVID-19 v ČR přibylo na 71, zemřelých je 46 Lidí vyléčených z COVID-19 v ČR přibylo na 71, zemřelých je 46 Největší podíl potvrzených případů nákazy koronavirem tvoří lidé ve věku 45 až 54 let, a to asi pětinu ze všech nakažených. 3. dubna 2020   (08:58) Logiku nevidím v situaci, kdy členové jedné domácnosti musejí mít roušky nasazené v autě, říká Tomáš Dropa, ředitel SÚJCHBO Logiku nevidím v situaci, kdy členové jedné domácnosti musejí mít roušky nasazené v autě, říká Tomáš Dropa, ředitel SÚJCHBO Koronavirus S nemocí COVID-19 v ČR zemřelo 44 lidí, uzdravilo se 67 pacientů S nemocí COVID-19 v ČR zemřelo 44 lidí, uzdravilo se 67 pacientů Dvě z úmrtí jsou z dnešního dne 2. dubna 2020   (18:07) Nosit roušky na veřejnosti má smysl, i když člověk nemá žádné příznaky nemoci COVID-19 Nosit roušky na veřejnosti má smysl, i když člověk nemá žádné příznaky nemoci COVID-19 "Za sebe říkám, že nevidím velký smysl v použití látkových roušek s kapsou, do níž se má vkládat filtr, často z nanovláken," říká František Lízal, odborník na testování roušek z Energetického ústavu Fakulty strojního inženýrství 2. dubna 2020   (16:46) V Příbrami byla prokázána další nákaza koronavirem V Příbrami byla prokázána další nákaza koronavirem Koronavirus Babiš: Život v ČR by se mohl vrátit do normálu v květnu či červnu Babiš: Život v ČR by se mohl vrátit do normálu v květnu či červnu Rozvolnit by se první opatření mohla po Velikonocích. 2. dubna 2020   (13:24) Ve středních Čechách je 408 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem Ve středních Čechách je 408 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem S nemocí COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, zemřelo v Česku zatím 40 lidí. Případů nákazy je k dnešnímu ránu 3604, uzdravených lidí je 61. 2. dubna 2020   (11:50) Anonym volal na policii, že po České republice šíří koronavirus. Středočeští policisté muže rychle dopadli Anonym volal na policii, že po České republice šíří koronavirus. Středočeští policisté muže rychle dopadli Muž byl dopaden spící v dodávkovém vozidle na odpočívadle čerpací stanice 2. dubna 2020   (09:45) Jaroslav Starka: Hluboce smekám před zdravotníky, a všemi, kdo s koronavirem bojují v první linii Jaroslav Starka: Hluboce smekám před zdravotníky, a všemi, kdo s koronavirem bojují v první linii Sport Případů COVID-19 v ČR ve středu přibylo na 3589, nárůst zpomalil Případů COVID-19 v ČR ve středu přibylo na 3589, nárůst zpomalil Podle úterních údajů bylo v nemocnicích hospitalizováno 312 pacientů nakažených koronavirem, z nichž u 70 mělo onemocnění těžký průběh. 2. dubna 2020   (07:39) Hornické muzeum Příbram chce být s návštěvníky v kontaktu on-line Hornické muzeum Příbram chce být s návštěvníky v kontaktu on-line Hornické muzeum zveřejňuje odkazy na televizní pořady, díky nimž se mohou zájemci do muzea alespoň na dálku vydat. 2. dubna 2020   (06:29) Vláda schválila moratorium na splácení úvěrů a hypoték Vláda schválila moratorium na splácení úvěrů a hypoték Za přerušení si banky nebudou účtovat poplatky. 1. dubna 2020   (20:37) V Česku zemřelo s nemocí COVID-19 již 39 pacientů V Česku zemřelo s nemocí COVID-19 již 39 pacientů V Česku se podle údajů hygienických stanic nakazilo 83 procent nemocných, zbytek v zahraničí, zejména v Rakousku a Itálii. Na Příbramsku zůstává 30 nakažených, z toho v Příbrami 12. 1. dubna 2020   (18:36) Ústřední krizový štáb doporučí vládě, aby požádala Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o 30 dní Ústřední krizový štáb doporučí vládě, aby požádala Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o 30 dní Štáb také navrhuje, aby policisté mohli pokutovat nedodržení omezení 1. dubna 2020   (18:11) Ředitel nemocnice: COVID-19 má s ptačí a prasečí chřipkou jedno společné. Jde o virovou nákazu, která má svůj původ ve zvířecí říši Ředitel nemocnice:  COVID-19 má s ptačí a prasečí chřipkou jedno společné. Jde o virovou nákazu, která má svůj původ ve zvířecí říši ROZHOVOR Martin Buršík: Dočasně snižujeme živnostníkům nájemné Martin Buršík: Dočasně snižujeme živnostníkům nájemné Město Příbram hledá cesty, jak pomoci živnostníkům v době nouzového stavu. S platností od 1. dubna dochází k dočasnému snížení nájemného u provozoven fungujících v městských prostorách. 1. dubna 2020   (14:49) V Příbrami byla prokázána nákaza koronavirem u dalších čtyř osob V Příbrami byla prokázána nákaza koronavirem u dalších čtyř osob Koronavirus Milion korun pro dětské domovy. Albert chce organizacím  usnadnit aktuální fungování Milion korun pro dětské domovy. Albert chce organizacím usnadnit aktuální fungování Nadační fond Albert vyhlásil v reakci na krizovou situaci mimořádnou grantovou výzvu, ve které rozdělí 1 000 000 korun. Podpoří tak každodenní fungování organizací, které se starají o děti a rodiny ze sociálně ohroženého prostředí v období epidemie koronaviru. 1. dubna 2020   (12:32) Nepřehlédněte Na Příbramsku onemocnělo již 30 lidí, v Příbrami zůstává potvrzených 8 případů Na Příbramsku onemocnělo již 30 lidí, v Příbrami zůstává potvrzených 8 případů Někteří starostové obcí se nechovají transparentně a údaje o počtu nakažených tají. 1. dubna 2020   (10:35) Nepřehlédněte Pozitivních na COVID-19 bude podle odhadů v půlce dubna 8000 lidí Pozitivních na COVID-19 bude podle odhadů v půlce dubna 8000 lidí Případů nákazy je k dnešnímu ránu 3330. Za úterý se počet zvýšil o 307. Vyléčených zůstává 45, zemřelo 32 lidí. 1. dubna 2020   (09:34) Případů koronaviru v Česku přibylo na 3330 Případů koronaviru v Česku přibylo na 3330 Ve vážném stavu v nemocnici bylo podle údajů ministerstva zdravotnictví k úterý 70 lidí, počet hospitalizovaných přesáhl tři stovky. Zhruba čtvrtina lidí, kteří byli v nemocnici, se uzdravila nebo byli propuštěni do domácí péče. 1. dubna 2020   (08:52) Kněz děkuje záchranářům: Stáváte se skutečnými hrdiny Kněz děkuje záchranářům: Stáváte se skutečnými hrdiny Koronavirus V Česku s koronavirem zemřelo 31 lidí, vyléčených je 45 V Česku s koronavirem zemřelo 31 lidí, vyléčených je 45 Počet testů na koronavirus roste a blíží se 50.000. 31. března 2020   (19:04) OSVČ postižené opatřeními dostanou jednorázově 25.000 Kč OSVČ postižené opatřeními dostanou jednorázově 25.000 Kč Podnikatel musí o podporu požádat a splnit několik podmínek předložením čestného prohlášení. 31. března 2020   (18:53)


Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz