4. 12. svátek má Barbora
Rekonstrukce příbramského akvaparku by nyní vyšla na 309 mil. Kč bez DPH

21. září 2021   (19:38)
Rekonstrukce příbramského akvaparku by nyní vyšla na 309 mil. Kč bez DPH
foto: MěÚ Příbram

Podle návrhu, který zastupitelé projednávali v polovině loňského roku, měla rekonstrukce vyjít na 258 milionů korun bez DPH.


Plánovaná rekonstrukce příbramského akvaparku by při nynějších cenách vyšla na 309 milionů korun bez DPH. Částka vychází z položkového rozpočtu, který má město k dispozici. Radnice chce příští rok na jaře vybrat zhotovitele a v létě by se mělo stavět, řekl dnes novinářům starosta Jan Konvalinka (za ANO). Konečnou cenu nejspíš ještě ovlivní pokračující růst cen ve stavebnictví, Konvalinka ale věří, že už nebude tak výrazný.

Zastupitelé v minulosti zastavili práce na přípravě rekonstrukce v nejrozsáhlejší variantě. Projekt podle Konvalinky příliš nabobtnal a jeho cena by přesáhla půl miliardy korun, což by bylo za nynější situace nezodpovědné. Podle návrhu, který zastupitelé projednávali v polovině loňského roku, měla rekonstrukce vyjít na 258 milionů korun bez DPH. V položkovém rozpočtu je nyní částka vyšší. "Kdyby se bazén stavěl teď při současných cenách, tak by to bylo cca 309 milionů korun," uvedl starosta.
Podle něj lze očekávat, že nynější růst cen ve stavebnictví bude pokračovat až do poloviny příštího roku, kdy by mohla přijít stagnace a mírný pokles, ovšem jen u vybraných komodit. "Takže si můžeme být jisti tím, že ceny ve stavebnictví ještě chvilku porostou, ale už by to neměl být růst nějak zásadní a závratný," míní Konvalinka.
Místostarosta Martin Buršík (dříve ANO) uvedl, že město má odevzdanou prováděcí dokumentaci a připravuje podmínky pro vypsání veřejné soutěže. Plánuje ještě předběžné tržní konzultace s okruhem potenciálních dodavatelů, kteří mají zkušenosti s podobně velkými stavbami. Na jaře má přijít na řadu samotné výběrové řízení a 1. července by se mělo začít stavět.

Konvalinka dodal, že město má kompletní projektovou dokumentaci a položkový rozpočet a nyní ještě dolaďuje podmínky soutěže, k tomu jsou zapotřebí předběžné tržní konzultace. Zároveň se ale řeší námitky ve stavebním řízení.
"Možnou komplikaci spatřuji v tom, že do stavebního řízení, které probíhá v určitých fázích, jsou systematicky podávány námitky od aktivních občanů nebo spíše aktivního občana. Tyto námitky mohou mít odkladný účinek na právě probíhající stavební řízení," upozornil Konvalinka. O tom, zda jsou, či nejsou oprávněné, nechtěl spekulovat. Věří však, že přípravy nebudou zdrženy a na rychlost stavebního řízení námitky nakonec nebudou mít vliv.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz