25. 4. svátek má Marek

Po velkém boji oplatily Beskydy těsnou porážku Příbrami a postupují do čtvrtfinále Chance Českého poháru

9. prosince 2022   (10:18)

Třetí kolo Chance Českého poháru mužů 2022/23 svedlo dohromady Orly z Beskyd a Kocoury z Příbrami. Napínavé a dramatické utkání přineslo opět nejtěsnější možný výsledek 2:3. Příbrami nestačily ani čtyři mečboly a dál tak postupují šťastnější Beskydy.

V posledním vzájemném měření sil v rámci 7. kola UNIQA volejbalové extraligy na půdě Beskyd byla po velkém boji úspěšnější Příbram, ale až v tie-breaku a velmi těsným rozdílem 16:14. Dala se tak očekávat další velká bitva. Domácí postavili do zápasu premiérově dva mladíky Malíka a Strušku. S Příbramí neodcestoval k utkání kapitán Böhm, a tak dostal hned od začátku příležitost na smeči Filip Ureš.
Do zápasu lépe vstoupili domácí, postupně se ale začala projevovat větší zkušenost hostující Příbrami, která za stavu 6:6 převzala otěže zápasu a udržovala si po zbytek setu několikabodový náskok. Set ukončil úspěšným útokem středem sítě Trojanowicz, 21:25 a Příbram vedla 1:0 na sety.
Ve druhém setu se domácím rozehrál k dobrému výkonu blokař Danylov a Beskydy vedly 15:11. Při podání Šábrta přichází tlak hostů, Beskydy se trápí v útoku a Příbram rázem vede 15:16. Poté přichází hluchá pasáž, během které oba týmy střídavě chybují. Za stavu 19:20 však přichází série zablokovaných útoků Příbrami a domácí překlápějí skóre ve svůj prospěch 23:20. Trenér Brom posílá do hry Rosenbauma místo Pereiry. Následuje nedorozumění na příjmu mezi Duartem a Peterkou a Beskydy mají čtyři setboly. Hned ten druhý proměňuje chytrou ulívkou nahrávač domácích. 25:21 a stav zápasu srovnán 1:1.
Třetí set začal lépe domácí tým, který stále udržoval mírný náskok, Příbram se ale držela na dostřel. Bohužel pro ni přišel slabší moment Duarteho, který opakovaně nebyl schopný se prosadit v útoku. Beskydy rychle odskočily do vedení 18:13 a bylo víceméně po setu. Po dalších nedorozuměních Kocourů v poli si domácí došli v poklidu k vítězství ve třetím setu poměrem 25:18.
Třetí set začal lépe domácí tým, který stále …

Do čtvrtého setu dává trenér Brom hned od začátku důvěru druhému nahrávači Rosenbaumovi a Příbram působí nabuzeně. Ujímá se vedení 1:5. Kocouři hrají v této fázi lépe a přidávají další body. Za stavu 3:9 si bere trenér domácích oddechový čas, ale nic zásadního se nemění. Příbram má stále navrch a vede 4:12. Přes chvilkové zaváhání ve druhé polovině setu udržují Příbramští komfortní náskok, a i díky kvalitnímu podání Rosenbauma dotahují set do úspěšného konce 18:25. Jde se do rozhodující sady.
V tiebreaku začala lépe Příbram a po zablokovaném útoku si domácí berou timeout (1:4). Hra se poté přelévá ze strany na stranu a týmy mění strany za stavu 5:8 ve prospěch hostů. Za stavu 10:13 má Příbram vítězství na dosah. Následuje však klasický výpadek v útoku, čehož hosté využívají a srovnávají na 13:13. Přesto se Příbram se štěstím dostává k prvnímu mečbolu, který však Beskydy odvrací útokem středem sítě. Situace se obrací a domácí mohou za stavu 15:14 ukončit zápas. Nervy na uzdě však neudrží Malík a stav je opět srovnán. Nervozita je hmatatelná na obou stranách. Za stavu 17:18 může zápas ukončit Ureš, ale podává těsně do zámezí. Následně dostává eso a hosté jsou rázem opět bod od vítězství (19:18). Hulpach vytlučeným blokem opět srovnává. Podání obou týmů v této fázi postrádá potřebnou kvalitu a skóre se neustále přelévá. Za stavu 23:22 neunese tíhu okamžiku Hulpach a z doskoku posílá míč do zámezí. Domácí vítězí 24:22 a Příbram čeká dlouhá cesta domů. V příštím utkání extraligy se představí již tuto neděli 11.12. na palubovce Lvů Praha.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák