29. 9. svátek má Michal

Na Hodonínsku pomáhají i hasiči z Petrovic

27. června 2021   (08:13)
Dalších 7 fotografií v galeriiNa Hodonínsku pomáhají i hasiči z Petrovic
foto: HZS Středočeského kraje

V pátek odpoledne vyrazili na Hodonínsko postižené ničivým tornádem spolu s profesionály také hasiči z JPOV Petrovicko-Kojetín. Sbor funguje jako jednotka předurčená a vyškolená pro zásahy civilní ochrany obyvatelstva v rámci Středočeského kraje.


"Do půlnoci jsme stavěli veliký stan, který slouží jako zázemí pro zasahující hasiče. V sobotu ráno jsme se rozdělili a naše jednotka zasahuje v Moravské Nové Vsi, kde provádíme odklízecí práce. Budeme zde minimálně do pondělí," informoval z místa Petr Jüngling, dobrovolný hasič a petrovický zastupitel. 

V pondělí zasedne rada obce, aby projednala finanční i materiální podporu zasaženým oblastem. "Kromě peněz můžeme poskytnout věcné i technické prostředky. Krizovým štábům jsme okamžitě nabídli ubytování pro deset lidí," řekl starosta Petrovic Petr Štěpánek, který je zároveň příbramským senátorem. 
I z tohoto titulu současně kontaktoval své senátní kolegy Annu Hubáčkovou a Rostislava Koštiala, kteří ve svých obvodech Hodonínsko a Břeclavsko průběžně zjišťují informace o tom, jaká konkrétní pomoc bude v následujících dnech potřebná. "Soustrast s pozůstalými a tragédie dalších tisíců lidí vzedmula obrovskou vlnu solidarity. Finanční sbírka probíhá i v našem senátním klubu. Peníze po dohodě se starosty dotčených obcí pošleme nejvíce zasaženým rodinám," dodal Petr Štěpánek. 
I z tohoto titulu současně kontaktoval své …
foto: HZS Středočeského kraje

Fotogalerie

Na Hodonínsku pomáhají i hasiči z Petrovic () Na Hodonínsku pomáhají i hasiči z Petrovic (1) Na Hodonínsku pomáhají i hasiči z Petrovic (2) Na Hodonínsku pomáhají i hasiči z Petrovic (3) Na Hodonínsku pomáhají i hasiči z Petrovic (4) Na Hodonínsku pomáhají i hasiči z Petrovic (5) Na Hodonínsku pomáhají i hasiči z Petrovic (6)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Markéta Škodová - asistentka senátora Petra Štěpánka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz