Most u Hájů se už rýsuje, auta by po něm mohla jezdit v létě
9. února 2017 (06:34)
Most, který vzniká na silnici II/118 nedaleko obce Háje se již pomalu rýsuje. Doprava by na něj mohla být svedena již během června tohoto roku. Most povede přes prodlužovaný úsek dálnice D4.
„Dneska se preferují monolitické mosty. Stavba se podskruží, osadí se ložiška, vybetonuje se to, udělá se vozovka, osadí se dilatace a pustí se provoz,“ popsal postup stavby Ing. Jan Paclík, který je hlavním technickým dozorem výstavby prodloužení dálnice D4. Podle něj monolitické stavby mají zpravidla vyšší životnost než prefabrikáty, a právě proto se tento postup použije i při stavbě tohoto mostu.
Komplikace u vjezdu na dálnici
Řidiče, kteří cestují po dálnici D4, čekají zřejmě od konce března perné chvíle. Právě od té doby by mělo dojít ke stavbě nového mostu na Skalce, který je v havarijním stavu. Jeho likvidace a nová stavba potrvá zhruba půl roku. Provoz po dálnici D4 bude po tuto dobu sveden přes kruhový objezd a následně přes doprovodné komunikace tak, aby mohly probíhat stavební práce na stavbě mostu.
„Kapacita té okružní křižovatky je navržena, aby řešila dopravu Příbram – Sedlčany a místní dopravu z Dubence. Tím, že se tam převede doprava ze Strakonické, tak je jasné, že ta kapacita stačit nebude a bude problém tam projet hlavně ve špičkách,“ řekl již dříve Paclík.
Variantu výstavby ještě musí schválit policie. Pokud by se ale dálnice uzavřela v obou směrech a stavebníci by měli možnost nerušeně pracovat, měl by nový most stát do půl roku. V případě částečného uzavírání mostu by se doba značně prodloužila.
Prodloužení D4 by mělo plnit účel obchvatu Dubence. Nahradí také některé rizikové křižovatky s větším výskytem nehod. Nezanedbatelným důvodem je také zvýšení kapacity silnice, která vede z Prahy přes Příbram a Strakonice až do Německa. Podle prognóz by navíc v roce 2040 měl být v tomto úseku téměř dvojnásobný provoz. Celkově zbývá dodělat úseky v délce 36 kilometrů. Tehdejší rychlostní silnice R4 (dnes D4) se začala budovat v roce 1969, do Skalky u Příbrami vedla v roce 1989.
„Dneska se preferují monolitické mosty. Stavba se podskruží, osadí se ložiška, vybetonuje se to, udělá se vozovka, osadí se dilatace a pustí se provoz,“ popsal postup stavby Ing. Jan Paclík, který je hlavním technickým dozorem výstavby prodloužení dálnice D4. Podle něj monolitické stavby mají zpravidla vyšší životnost než prefabrikáty, a právě proto se tento postup použije i při stavbě tohoto mostu.
Komplikace u vjezdu na dálnici
Řidiče, kteří cestují po dálnici D4, čekají zřejmě od konce března perné chvíle. Právě od té doby by mělo dojít ke stavbě nového mostu na Skalce, který je v havarijním stavu. Jeho likvidace a nová stavba potrvá zhruba půl roku. Provoz po dálnici D4 bude po tuto dobu sveden přes kruhový objezd a následně přes doprovodné komunikace tak, aby mohly probíhat stavební práce na stavbě mostu.
„Kapacita té okružní křižovatky je navržena, aby řešila dopravu Příbram – Sedlčany a místní dopravu z Dubence. Tím, že se tam převede doprava ze Strakonické, tak je jasné, že ta kapacita stačit nebude a bude problém tam projet hlavně ve špičkách,“ řekl již dříve Paclík.
Variantu výstavby ještě musí schválit policie. Pokud by se ale dálnice uzavřela v obou směrech a stavebníci by měli možnost nerušeně pracovat, měl by nový most stát do půl roku. V případě částečného uzavírání mostu by se doba značně prodloužila.
Prodloužení D4 by mělo plnit účel obchvatu Dubence. Nahradí také některé rizikové křižovatky s větším výskytem nehod. Nezanedbatelným důvodem je také zvýšení kapacity silnice, která vede z Prahy přes Příbram a Strakonice až do Německa. Podle prognóz by navíc v roce 2040 měl být v tomto úseku téměř dvojnásobný provoz. Celkově zbývá dodělat úseky v délce 36 kilometrů. Tehdejší rychlostní silnice R4 (dnes D4) se začala budovat v roce 1969, do Skalky u Příbrami vedla v roce 1989.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ
| Tweet |
Další články
Opilý řidič se po nehodě přiznal: Vypil jsem půl litru vodky a řidičák mám doma
Provedená zkouška u něj vykázala 2,38 promile alkoholu v dechu.
V Příbrami začne oprava silnic po zimě. Řidiče čeká další omezení
První uzavírka bude již ve středu.
Rada města vybrala dodavatele na obnovu dětských hřišť, investuje přes 2 miliony
Jedná se o součást projektu, v rámci kterého by se obnovy měla dočkat všechna potřebná …
Přelom dubna a května bude ještě chladný, v noci rtuť spadne na nulu
V květnu se postupně začne oteplovat, ale teploty i v příštích týdnech mohou spadnout …
Čapkův památník ve Staré Huti připomene výročí Rádia Svobodná Evropa
Půjde o setkání s historiky, publicisty a spisovateli v zahradě.
Zastupitelstvo bude krátké, na programu je pouze 13 bodů
Jednání je opět přesunuto do estrádního sálu.
O otevření obchodů a služeb rozhodne vláda ve čtvrtek
Kvůli druhé vlně pandemie vláda zakázala maloobchodní prodej od 22. října. Krátké, …
Středočeský kraj od tohoto týdne testuje část dětí ze speciálních škol cucacími PCR testy
Zahájení testování PCR testy předcházelo dotazníkové šetření mezi řediteli a určení …
Malý turista, výtvarnice, obdivovatel hornické historie? Tábory se orientují na mnoho zájmů
Obec Milín připravila na letní prázdniny několik různě tematicky zaměřených …
Ředitel nemocnice: Pandemie ukázala na slabá místa zdravotnického systému
V bilančním rozhovoru hodnotí MUDr. Stanislav Holobrada poslední rok s covidem.





