22. 2. svátek má Petr

Žena na cestách – sama s batohem

ROZHOVOR
13. listopadu 2018   (06:02)
Žena na cestách – sama s batohem

„Spali jsme v plovoucí vesnici a měli štěstí, protože jsme viděli divokou slonici.“


Po šesti letech agenturního života si dala Jarmila Řehořková pauzu v kariéře, sbalila batoh a vyrazila na sólo jízdu. Během devíti měsíců navštívila několik zemí Evropy, Asie a Austrálii. O svých cestách a zážitcích bude dnes v 18 hodin vyprávět v Městské knihovně v Dobříši. Vstupné 60 korun půjde částečně na konto Lékařů bez hranic.

Kde se vzal nápad cestovat po světě a navíc sama jen s batohem na zádech?

Na cestování jsem závislá odmalička, ráda objevuji nová místa a slýchám příběhy z různých koutů světa. Cestování mi otevírá obzory a dělá ze mě tolerantnějšího a bohatšího člověka. V minulosti jsem studovala v Dublinu a absolvovala dobrovolnické workcampy INEX-SDA v Srbsku, Slovinsku a Itálii, každá tato zkušenost mi dala ohromné zážitky a zkušenosti. Rozhodla jsem se po 6 letech opustit kancelářskou práci, která mě vyčerpala, a načerpat novou energii cestováním. Nevadí mi být sama a pro dlouhodobé cestování mi to vyhovovalo. Když člověk cestuje sám, má to plusy i mínusy, ale daleko častěji přijdete do kontaktu s místními a dalšími cestovateli.

Které nejkrásnější a naopak nejkrušnější chvíle jste prožila?

Nejkrásnější bylo asi vidět klokany za úsvitu v Austrálii a koaly. Obecně příroda Austrálie mě dostala. Občas bylo krásné, když se na mě někdo jen usmál nebo nečekaně pomohl třeba najít cestu atd. Nejhorší byla cestovatelská krize po měsíci v Asii, kdy jsem si uvědomila, že je třeba zvolnit a pravidelně odpočívat.

Co bylo nejsilnějším zážitkem z Thajska nebo Maljsie?

V Thajsku byl úžasný pobyt na jezeru v NP Khao Sok. Spali jsme v plovoucí vesnici a měli štěstí, protože jsme viděli divokou slonici. V Malajsii jsem byla svědkem svátku Thaipusam.

Jaký byl návrat do reality?

Přijela jsem v červnu, byla jsem doma dva měsíce a srpen strávila v Barceloně. V průběhu této doby se ke mně dostala velmi zajímavá práce, vlastně trochu náhodou. Den po návratu z Barcelony jsme se na práci dohodli. Setkání s reálným světem ale byl ze začátku trochu šok, chvilku mi trvalo se vzpamatovat.

Cestovatelka z Dobříše se s vámi dnes večer podělí o mnoho zážitků, přijďte nahlédnout „do fotoalba“ z Thajska, Malajsie a Singapuru. 27. listopadu vám představí Filipíny, Austrálii, Tchaj-wan a Hongkong.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Jdete v sobotu “na Gotta“? Přinášíme vám instrukce k akci Jdete v sobotu “na Gotta“? Přinášíme vám instrukce k akci Příbramská akce roku je za dveřmi. Již tuto sobotu 23.února vystoupí ve sportovní příbramské hale historicky nejúspěšnější zpěvák naší země 21. února 2019   (19:35) Dobříš chce letos zateplit sportovní halu Dobříš chce letos zateplit sportovní halu Dělníci již položili novou podlahu, obložili stěny a osadili nové ribstoly. 21. února 2019   (16:50) Lucie Pudilová před premiérou UFC v Praze: Nechci zklamat fanoušky Lucie Pudilová před premiérou UFC v Praze: Nechci zklamat fanoušky Dva dny před duelem se zkušenou americkou soupeřkou Liz Carmoucheovou je sice lehce nervózní ze závěrečného snižování váhy, které ji v nejbližších hodinách čeká, na životní zápas se ale cítí dobře připravena. 21. února 2019   (14:40) Centrum sociálních a zdravotních služeb chystá jarní ples Centrum sociálních a zdravotních služeb chystá jarní ples Ples je určen pro seniory, ale i širokou veřejnost. Hostem večera bude zpěvák Petr Rezek. 21. února 2019   (12:37) V polském mase našli veterináři salmonelu, zavádí mimořádná opatření V polském mase našli veterináři salmonelu, zavádí mimořádná opatření Vzorky infikovaného masa byly odebrány ve Středočeském kraji. 21. února 2019   (10:15) Příbram chce požádat o dotaci na úpravy kulturního domu Příbram chce požádat o dotaci na úpravy kulturního domu Kromě bezbariérových úprav má být opraven chodník v Tylově ulici a na třídě Osvobození v úseku od autobusové zastávky u 2. polikliniky až ke kulturnímu domu. 21. února 2019   (08:08) Zastupitelé budou schvalovat výjimky z nočního klidu. Na kdy připravit špunty do uší? Zastupitelé budou schvalovat výjimky z nočního klidu. Na kdy připravit špunty do uší? Jedná se jen o několik málo akcí v rámci celého kalendářního roku. 21. února 2019   (06:07) I v letošním roce budou moci občané čerpat z Fondu zápůjček města I v letošním roce budou moci občané čerpat z Fondu zápůjček města Tento fond v roce 2018 nahradil Fond oprav a modernizace 20. února 2019   (19:37) Město chce v příštím roce vybudovat nový domov pro seniory Město chce v příštím roce vybudovat nový domov pro seniory Nedostatek míst v obdobných zařízeních trápí obce po celé republice. 20. února 2019   (17:03) Středočeští zastupitelé schválili založení nové obchodní společnosti  ‚Nemocnice Středočeského kraje‘ Středočeští zastupitelé schválili založení nové obchodní společnosti ‚Nemocnice Středočeského kraje‘ Zřízení nové akciové společnosti kraj podle odhadů vyjde na 10 milionů korun 20. února 2019   (14:06)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz