Reklama u nás je vidět.

Zastupitel Juraj Molnár: Nový rybník je oáza

ROZHOVOR
25. dubna 2018   (06:10)
Zastupitel Juraj Molnár: Nový rybník je oáza

Vedení radnice v mnohém navázalo na minulou koalici, to je pozitivní


Se zastupitelem města Příbrami a předsedou kontrolního výboru Jurajem Molnárem (ČSSD) jsme si povídali o revitalizaci Nového rybníka, zápasech národního hokejového týmu i o stavbě nových parkovišť.

Jak z pohledu opozičního zastupitele vnímáte poslední více než tři roky, kdy naše město vede koalice hnutí ANO a TOP09?
Zpočátku jsem byl hlasitým kritikem personálního zemětřesení, které nová koalice spustila a na tomto postoji se nic nemění. Na druhou stranu je potřeba přiznat i pozitiva, jako je například fakt, že město je živější, kulturně bohatší. Povedly se velké oslavy osmistého výročí města, které z části připravilo ještě bývalé vedení radnice a je dobře, že takto důležitý úkol jsme společně zvládli. Pozitivně nyní hodnotím i oživení zimního stadionu nebo změny na Novém rybníce.

Ohledně zimního stadionu se asi nelze nezeptat, byl jste se podívat na utkání české národní hokejové reprezentace? A co říkáte na fakt, že zde národní tým hrál dvojutkání?
Je to skvělá vizitka pro Příbram, byl jsem se podívat na oba zápasy a samozřejmě jsem byl spokojen nejen s výsledkem, ale také s atmosférou. Celému organizačnímu týmu se to povedlo a je to další z akcí, na které je vidět určitá kontinuita, protože si vzpomínám, jak za minulého vedení jsme nechávali měnit na zimním stadionu chlazení ledových ploch a mantinely s plexisklem, aby se zde mohli hrát právě zápasy nejvyšších soutěží a reprezentace. A je to určitě úspěch, že se to podařilo.

Zmínil jste také Nový rybník. Ten je nyní opravdu celý nový, prošel výraznými změnami. Jak hodnotíte jeho současnou podobu?
Moc se mi líbí, dlouhodobě se vědělo, že Nový rybník je takové horké želízko a že bude potřeba s jeho stavem něco dělat. Myslím, že velký dík patří i samotnému vedení městské organizace SZM a i vedoucí střediska Nový rybník Petře Zelenkové, protože je vidět velký kus výborně odvedené práce. Dnes je to skutečně skvělé místo pro volný čas, taková městská oáza.

Ve městě dochází také k různým investicím. Nyní se buduje například parkoviště na Drkolnově, nově bylo otevřeno parkoviště u nemocnice, nový povrch dostává Plzeňská ulice…
Vzpomínám si, jak byla sociální demokracie napadána, že nadužívá evropské dotace, že pořád dělá chodníky a že neumí bez dotací investovat. A vidíte, nová parkoviště dnes vznikají také s podporou dotací a vedení města se jich rozhodně neštítí, ačkoliv například radní Dvořák je velkým kritikem dotací. Samozřejmě budování parkovišť je vždycky nelehká volba mezi poptávkou po volných místech k parkování a zelení. Většinou to občany rozdělí do dvou skupin a je potřeba vyvažovat. Jestli se to daří, posoudí voliči.

Nově je zbudovaný také skatepark, který byl původně na odpis a nyní znovu ožívá. Jak se vám výsledek líbí?
Je potřeba pochválit, že se vedení města pustilo do této investice, určitě si toto sportoviště najde řadu aktivních návštěvníků. Navíc celá stavba je certifikovaná, všechny prvky odpovídají normám, a to včetně soutěžních, takže určitě skatepark hodnotím pozitivně.

Ve stejné lokalitě je také Junior klub, který prochází rekonstrukcí a bude se hledat provozovatel. Zavření tohoto klubu provázely mnohé nesouhlasné reakce. Jaký je váš názor?
Junior klub byl a snad zůstane unikátním místem. Výpověď nájemce byla součástí takové vlny nového přístupu, který radniční koalice zvolila hned na úvod svého působení. Důležitý bude výsledek, tedy výběr provozovatele, nabízený program a využití. Myslím, že by klub měl zůstat z velké části mladým lidem a jako prostor pro alternativní hudební scénu.

A poslední otázka. Právě ve zmiňované lokalitě bude i nová příbramská vlaková zastávka. Souhlasíte s jejím zbudováním?
Ne, nesouhlasím. Řešili jsme to již v minulém volebním období a dali jsme tehdy zamítavé stanovisko. Je to podle mě nadbytečné, v tuto chvíli nevidím přínos. Skoro bych řekl, že pro město naší velikosti je to zbytečné, mít dvě zastávky kousek od sebe.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Blíží se k nám bouřky a přívalové deště varují meteorologové Blíží se k nám bouřky a přívalové deště varují meteorologové Na středu již vydal ČHMÚ varování pro většinu území České republiky 22. května 2018   (16:56) Náměstí v Rožmitále pod Třemšínem v neděli ovládly dechovky Náměstí v Rožmitále pod Třemšínem v neděli ovládly dechovky Skupiny mažoretek a dechové orchestry společně s pouťovými atrakcemi přilákaly do Rožmitálu desítky návštěvníků ze širokého okolí 22. května 2018   (14:12) V labutím hnízdě na Nováku jsme ráno nenašli ani jedno vejce V labutím hnízdě na Nováku jsme ráno nenašli ani jedno vejce Do ornitologů máme daleko 22. května 2018   (11:38) Mladší žákyně ze ZŠ Školní zvítězily v krajském kole atletického závodu Pohár rozhlasu 2018 Mladší žákyně ze ZŠ Školní zvítězily v krajském kole atletického závodu Pohár rozhlasu 2018 Příbram má své nadějné atlety 22. května 2018   (09:42) Mámo, táto jedeme se bavit Mámo, táto jedeme se bavit V sobotu 19. května se uskutečnil již 19. ročník rodinné automobilové orientační soutěže, kterou organizoval za pomoci partnerů a sponzorů Autoklub Příbram 22. května 2018   (07:49) Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny Provedenou kontrolou byly zjištěny hygienické nedostatky a hrubé závady v poskytování informací spotřebiteli 22. května 2018   (06:09) Další příbramská zastávka se znelíbila vandalům? Další příbramská zastávka se znelíbila vandalům? Zastávky autobusů čelí často útokům. Na Brodské ulici proti čerpací stanici je další z poškozených 21. května 2018   (20:44) Na Příbram Food Festivalu zazpívá Petr Kotvald Na Příbram Food Festivalu zazpívá Petr Kotvald Příbram Food Festival nasytí návštěvníky nejen jídlem, ale i kulturou. 21. května 2018   (18:57) Zasedání zastupitelstva aktuálně on-line Zasedání zastupitelstva aktuálně on-line Sledujte s námi od 16:00 hodin živý přenos z jednání zastupitelů. On-line přenos bude pouze po dobu jednání zastupitelstva 21. května 2018   (15:39) Třetí místo ve výtvarné soutěži obsadil Hugo z Mateřské školy Bratří Čapků Třetí místo ve výtvarné soutěži obsadil Hugo z Mateřské školy Bratří Čapků Dnes si slavnostně převzal odměnu. 21. května 2018   (13:34)Kodex redakce Reklama Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz