22. 1. svátek má Slavomír

Zastupitel Juraj Molnár: Nový rybník je oáza

ROZHOVOR
25. dubna 2018   (06:10)
Zastupitel Juraj Molnár: Nový rybník je oáza

Vedení radnice v mnohém navázalo na minulou koalici, to je pozitivní


Se zastupitelem města Příbrami a předsedou kontrolního výboru Jurajem Molnárem (ČSSD) jsme si povídali o revitalizaci Nového rybníka, zápasech národního hokejového týmu i o stavbě nových parkovišť.

Jak z pohledu opozičního zastupitele vnímáte poslední více než tři roky, kdy naše město vede koalice hnutí ANO a TOP09?
Zpočátku jsem byl hlasitým kritikem personálního zemětřesení, které nová koalice spustila a na tomto postoji se nic nemění. Na druhou stranu je potřeba přiznat i pozitiva, jako je například fakt, že město je živější, kulturně bohatší. Povedly se velké oslavy osmistého výročí města, které z části připravilo ještě bývalé vedení radnice a je dobře, že takto důležitý úkol jsme společně zvládli. Pozitivně nyní hodnotím i oživení zimního stadionu nebo změny na Novém rybníce.

Ohledně zimního stadionu se asi nelze nezeptat, byl jste se podívat na utkání české národní hokejové reprezentace? A co říkáte na fakt, že zde národní tým hrál dvojutkání?
Je to skvělá vizitka pro Příbram, byl jsem se podívat na oba zápasy a samozřejmě jsem byl spokojen nejen s výsledkem, ale také s atmosférou. Celému organizačnímu týmu se to povedlo a je to další z akcí, na které je vidět určitá kontinuita, protože si vzpomínám, jak za minulého vedení jsme nechávali měnit na zimním stadionu chlazení ledových ploch a mantinely s plexisklem, aby se zde mohli hrát právě zápasy nejvyšších soutěží a reprezentace. A je to určitě úspěch, že se to podařilo.

Zmínil jste také Nový rybník. Ten je nyní opravdu celý nový, prošel výraznými změnami. Jak hodnotíte jeho současnou podobu?
Moc se mi líbí, dlouhodobě se vědělo, že Nový rybník je takové horké želízko a že bude potřeba s jeho stavem něco dělat. Myslím, že velký dík patří i samotnému vedení městské organizace SZM a i vedoucí střediska Nový rybník Petře Zelenkové, protože je vidět velký kus výborně odvedené práce. Dnes je to skutečně skvělé místo pro volný čas, taková městská oáza.

Ve městě dochází také k různým investicím. Nyní se buduje například parkoviště na Drkolnově, nově bylo otevřeno parkoviště u nemocnice, nový povrch dostává Plzeňská ulice…
Vzpomínám si, jak byla sociální demokracie napadána, že nadužívá evropské dotace, že pořád dělá chodníky a že neumí bez dotací investovat. A vidíte, nová parkoviště dnes vznikají také s podporou dotací a vedení města se jich rozhodně neštítí, ačkoliv například radní Dvořák je velkým kritikem dotací. Samozřejmě budování parkovišť je vždycky nelehká volba mezi poptávkou po volných místech k parkování a zelení. Většinou to občany rozdělí do dvou skupin a je potřeba vyvažovat. Jestli se to daří, posoudí voliči.

Nově je zbudovaný také skatepark, který byl původně na odpis a nyní znovu ožívá. Jak se vám výsledek líbí?
Je potřeba pochválit, že se vedení města pustilo do této investice, určitě si toto sportoviště najde řadu aktivních návštěvníků. Navíc celá stavba je certifikovaná, všechny prvky odpovídají normám, a to včetně soutěžních, takže určitě skatepark hodnotím pozitivně.

Ve stejné lokalitě je také Junior klub, který prochází rekonstrukcí a bude se hledat provozovatel. Zavření tohoto klubu provázely mnohé nesouhlasné reakce. Jaký je váš názor?
Junior klub byl a snad zůstane unikátním místem. Výpověď nájemce byla součástí takové vlny nového přístupu, který radniční koalice zvolila hned na úvod svého působení. Důležitý bude výsledek, tedy výběr provozovatele, nabízený program a využití. Myslím, že by klub měl zůstat z velké části mladým lidem a jako prostor pro alternativní hudební scénu.

A poslední otázka. Právě ve zmiňované lokalitě bude i nová příbramská vlaková zastávka. Souhlasíte s jejím zbudováním?
Ne, nesouhlasím. Řešili jsme to již v minulém volebním období a dali jsme tehdy zamítavé stanovisko. Je to podle mě nadbytečné, v tuto chvíli nevidím přínos. Skoro bych řekl, že pro město naší velikosti je to zbytečné, mít dvě zastávky kousek od sebe.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Namol opilý muž demoloval byt a vyhrožoval všem zabitím, zranil i zasahujícího policistu Namol opilý muž demoloval byt a vyhrožoval všem zabitím, zranil i zasahujícího policistu Jako smyslů zabavený se choval v pátek 18. ledna 30letý muž, který napadl v jedné obci na Sedlčansku svou přítelkyni, její příbuzné, zasahující policisty a celému běsnění přihlížely tři děti. 22. ledna 2019   (09:30) Aktuálně: Nárazem do stromu ukončil řidič jízdu u Hořovic Aktuálně: Nárazem do stromu ukončil řidič jízdu u Hořovic Na silnici číslo 114 počítejte s dopravním omezením 22. ledna 2019   (08:40) AKTUÁLNĚ Pozvání do chatu přijal ředitel 1. FK Příbram Jan Starka Pozvání do chatu přijal ředitel 1. FK Příbram Jan Starka Chat proběhne ve středu 30. ledna od 13. hodin, ale své dotazy můžete klást již nyní 22. ledna 2019   (07:49) CHAT S OSOBNOSTÍ Počet nemocných spalničkami dál roste. Jaká je situace v Příbrami? Počet nemocných spalničkami dál roste. Jaká je situace v Příbrami? Média opět píší o nebezpečných spalničkách. Zjišťovali jsme situaci v našem regionu. 22. ledna 2019   (05:57) Výstava Lega loni přilákala do sedlčanského muzea více lidí Výstava Lega loni přilákala do sedlčanského muzea více lidí Nárůst souvisel hlavně s výstavou Svět kostek, která byla zaměřena na známou stavebnici Lego. 21. ledna 2019   (18:44) Datové schránky změnily podobu. Dostanete se do nich i z mobilu Datové schránky změnily podobu. Dostanete se do nich i z mobilu Až půjdete do přihlášení na mojedatovaschranka.cz třeba s DPH nebo možná ti nejrychlejší už s daněmi, zarazí vás úplně jiný vizuál. Nezmocnili se jich ale hackeři. Novou verzi stránek dnes spusilo Ministerstvo vnitra. 21. ledna 2019   (16:15) V CHKO Brdy byly zaznamenány první stopy po bobru evropském V CHKO Brdy byly zaznamenány první stopy po bobru evropském Legendární stavitel hrází se vrací do CHKO Brdy. 21. ledna 2019   (13:48) Sportovní zařízení města Příbram chystá Sportovní příměstské tábory. Jeden bude na jaře a další tři v létě Sportovní zařízení města Příbram chystá Sportovní příměstské tábory. Jeden bude na jaře a další tři v létě O jarních prázdninách se opět koná Sportovní příměstský tábor. Děti budou plavat, bruslit, hrát hry, kreslit a tvořit. Oblíbený tábor SZM se bude konat také v létě, a to dvakrát v červenci a jednou v srpnu. 21. ledna 2019   (11:03) Foto dne: Dnes ráno jsme mohli sledovat úplné zatmění Měsíce Foto dne: Dnes ráno jsme mohli sledovat úplné zatmění Měsíce Měsíc získal naoranžovělou barvu 21. ledna 2019   (09:22) Dva psi vběhli pod kola projíždějícího automobilu a na místě střetu byli usmrceni Dva psi vběhli pod kola projíždějícího automobilu a na místě střetu byli usmrceni Svodka událostí ze Sedlčanska 21. ledna 2019   (08:11)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz