18. 8. svátek má Helena

Zastupitel Juraj Molnár: Nový rybník je oáza

ROZHOVOR
25. dubna 2018   (06:10)
Zastupitel Juraj Molnár: Nový rybník je oáza

Vedení radnice v mnohém navázalo na minulou koalici, to je pozitivní


Se zastupitelem města Příbrami a předsedou kontrolního výboru Jurajem Molnárem (ČSSD) jsme si povídali o revitalizaci Nového rybníka, zápasech národního hokejového týmu i o stavbě nových parkovišť.

Jak z pohledu opozičního zastupitele vnímáte poslední více než tři roky, kdy naše město vede koalice hnutí ANO a TOP09?
Zpočátku jsem byl hlasitým kritikem personálního zemětřesení, které nová koalice spustila a na tomto postoji se nic nemění. Na druhou stranu je potřeba přiznat i pozitiva, jako je například fakt, že město je živější, kulturně bohatší. Povedly se velké oslavy osmistého výročí města, které z části připravilo ještě bývalé vedení radnice a je dobře, že takto důležitý úkol jsme společně zvládli. Pozitivně nyní hodnotím i oživení zimního stadionu nebo změny na Novém rybníce.

Ohledně zimního stadionu se asi nelze nezeptat, byl jste se podívat na utkání české národní hokejové reprezentace? A co říkáte na fakt, že zde národní tým hrál dvojutkání?
Je to skvělá vizitka pro Příbram, byl jsem se podívat na oba zápasy a samozřejmě jsem byl spokojen nejen s výsledkem, ale také s atmosférou. Celému organizačnímu týmu se to povedlo a je to další z akcí, na které je vidět určitá kontinuita, protože si vzpomínám, jak za minulého vedení jsme nechávali měnit na zimním stadionu chlazení ledových ploch a mantinely s plexisklem, aby se zde mohli hrát právě zápasy nejvyšších soutěží a reprezentace. A je to určitě úspěch, že se to podařilo.

Zmínil jste také Nový rybník. Ten je nyní opravdu celý nový, prošel výraznými změnami. Jak hodnotíte jeho současnou podobu?
Moc se mi líbí, dlouhodobě se vědělo, že Nový rybník je takové horké želízko a že bude potřeba s jeho stavem něco dělat. Myslím, že velký dík patří i samotnému vedení městské organizace SZM a i vedoucí střediska Nový rybník Petře Zelenkové, protože je vidět velký kus výborně odvedené práce. Dnes je to skutečně skvělé místo pro volný čas, taková městská oáza.

Ve městě dochází také k různým investicím. Nyní se buduje například parkoviště na Drkolnově, nově bylo otevřeno parkoviště u nemocnice, nový povrch dostává Plzeňská ulice…
Vzpomínám si, jak byla sociální demokracie napadána, že nadužívá evropské dotace, že pořád dělá chodníky a že neumí bez dotací investovat. A vidíte, nová parkoviště dnes vznikají také s podporou dotací a vedení města se jich rozhodně neštítí, ačkoliv například radní Dvořák je velkým kritikem dotací. Samozřejmě budování parkovišť je vždycky nelehká volba mezi poptávkou po volných místech k parkování a zelení. Většinou to občany rozdělí do dvou skupin a je potřeba vyvažovat. Jestli se to daří, posoudí voliči.

Nově je zbudovaný také skatepark, který byl původně na odpis a nyní znovu ožívá. Jak se vám výsledek líbí?
Je potřeba pochválit, že se vedení města pustilo do této investice, určitě si toto sportoviště najde řadu aktivních návštěvníků. Navíc celá stavba je certifikovaná, všechny prvky odpovídají normám, a to včetně soutěžních, takže určitě skatepark hodnotím pozitivně.

Ve stejné lokalitě je také Junior klub, který prochází rekonstrukcí a bude se hledat provozovatel. Zavření tohoto klubu provázely mnohé nesouhlasné reakce. Jaký je váš názor?
Junior klub byl a snad zůstane unikátním místem. Výpověď nájemce byla součástí takové vlny nového přístupu, který radniční koalice zvolila hned na úvod svého působení. Důležitý bude výsledek, tedy výběr provozovatele, nabízený program a využití. Myslím, že by klub měl zůstat z velké části mladým lidem a jako prostor pro alternativní hudební scénu.

A poslední otázka. Právě ve zmiňované lokalitě bude i nová příbramská vlaková zastávka. Souhlasíte s jejím zbudováním?
Ne, nesouhlasím. Řešili jsme to již v minulém volebním období a dali jsme tehdy zamítavé stanovisko. Je to podle mě nadbytečné, v tuto chvíli nevidím přínos. Skoro bych řekl, že pro město naší velikosti je to zbytečné, mít dvě zastávky kousek od sebe.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Vařeka: Všem hasičským jednotkám patří obrovský dík Vařeka: Všem hasičským jednotkám patří obrovský dík Ke včerejší smutné události se v rozhovoru vyjadřuje Ing. Jindřich Vařeka, starosta města. 18. srpna 2018   (07:48) ROZHOVOR Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak Požár objektů průmyslové haly povolává na pomoc jednotky hasičů 17. srpna 2018   (18:41) AKTUALIZOVÁNO Rozhledna Studený vrch je skvělým místem k procházce i odpočinku Rozhledna Studený vrch je skvělým místem k procházce i odpočinku Měřící věž na vrcholu Studeného vrchu je od roku 2005 přístupná turistům, výhled do krajiny není po výstupu na rozhlednu jedinou odměnou za mírně náročný výšlap. 17. srpna 2018   (17:18) Než skončí prázdniny, vyzkoušejte také koupaliště v Obecnici Než skončí prázdniny, vyzkoušejte také koupaliště v Obecnici Dokud počasí přeje, je třeba se horkem netrápit a naopak si ho užít. Další zastávkou na našich cestách za koupáním, se stala Obecnice. 17. srpna 2018   (14:30) Dnes už to vypukne! V Horčápsku zahnízdili "Kačeři" Dnes už to vypukne! V Horčápsku zahnízdili "Kačeři" Přípravy na zahájení festivalu jsou v plném proudu, stavební úsilí vrcholí, protože v 17 hodin se otevře brána prvním návštěvníkům letošních Kačerů. 17. srpna 2018   (12:20) Víkend v Dobříši bude patřit mezinárodnímu šampionátu ve sportovní kynologii. Představí se také ostraha Letiště Václava Havla. Pro děti je připraveno zábavné odpoledne Víkend v Dobříši bude patřit mezinárodnímu šampionátu ve sportovní kynologii. Představí se také ostraha Letiště Václava Havla. Pro děti je připraveno zábavné odpoledne Městský fotbalový klub Dobříš uvítá na hřišti V Lipkách závodníky 13. ročníku CACIT Dobříš. Na své si přijdou i diváci, kteří mohou sledovat také obedience, hoopers nebo agility. 17. srpna 2018   (10:10) V Rožmitále pod Třemšínem vzniká další stezka, tentokrát pro pěší i cyklisty V Rožmitále pod Třemšínem vzniká další stezka, tentokrát pro pěší i cyklisty Před časem se otevřela nová naučná stezka na Bílou skálu a nyní se již mohou všichni těšit na připravovanou cestu ze Starého Rožmitálu, okolo Obžery, až do Věšína 17. srpna 2018   (08:17) Adventní trhy letos rozzáří skupina Buty, Leona Machálková nebo Milan Drobný Adventní trhy letos rozzáří skupina Buty, Leona Machálková nebo Milan Drobný Na populární interprety se můžete těšit již nyní. 17. srpna 2018   (06:19) Farmáři zvou opět na trh Farmáři zvou opět na trh Poslední prázdninový farmářský trh se uskuteční tuto sobotu. 16. srpna 2018   (18:58) Ke koupání na Dubenci se vyjádřil starosta obce Ke koupání na Dubenci se vyjádřil starosta obce Návštěvníci požární nádrže na Dubenci nerespektují dopravní značení ani vyvěšená pravidla 16. srpna 2018   (16:32)Kodex redakce Reklama Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz