20. 10. svátek má Vendelín

Zastupitel Juraj Molnár: Nový rybník je oáza

ROZHOVOR
25. dubna 2018   (06:10)
Zastupitel Juraj Molnár: Nový rybník je oáza

Vedení radnice v mnohém navázalo na minulou koalici, to je pozitivní


Se zastupitelem města Příbrami a předsedou kontrolního výboru Jurajem Molnárem (ČSSD) jsme si povídali o revitalizaci Nového rybníka, zápasech národního hokejového týmu i o stavbě nových parkovišť.

Jak z pohledu opozičního zastupitele vnímáte poslední více než tři roky, kdy naše město vede koalice hnutí ANO a TOP09?
Zpočátku jsem byl hlasitým kritikem personálního zemětřesení, které nová koalice spustila a na tomto postoji se nic nemění. Na druhou stranu je potřeba přiznat i pozitiva, jako je například fakt, že město je živější, kulturně bohatší. Povedly se velké oslavy osmistého výročí města, které z části připravilo ještě bývalé vedení radnice a je dobře, že takto důležitý úkol jsme společně zvládli. Pozitivně nyní hodnotím i oživení zimního stadionu nebo změny na Novém rybníce.

Ohledně zimního stadionu se asi nelze nezeptat, byl jste se podívat na utkání české národní hokejové reprezentace? A co říkáte na fakt, že zde národní tým hrál dvojutkání?
Je to skvělá vizitka pro Příbram, byl jsem se podívat na oba zápasy a samozřejmě jsem byl spokojen nejen s výsledkem, ale také s atmosférou. Celému organizačnímu týmu se to povedlo a je to další z akcí, na které je vidět určitá kontinuita, protože si vzpomínám, jak za minulého vedení jsme nechávali měnit na zimním stadionu chlazení ledových ploch a mantinely s plexisklem, aby se zde mohli hrát právě zápasy nejvyšších soutěží a reprezentace. A je to určitě úspěch, že se to podařilo.

Zmínil jste také Nový rybník. Ten je nyní opravdu celý nový, prošel výraznými změnami. Jak hodnotíte jeho současnou podobu?
Moc se mi líbí, dlouhodobě se vědělo, že Nový rybník je takové horké želízko a že bude potřeba s jeho stavem něco dělat. Myslím, že velký dík patří i samotnému vedení městské organizace SZM a i vedoucí střediska Nový rybník Petře Zelenkové, protože je vidět velký kus výborně odvedené práce. Dnes je to skutečně skvělé místo pro volný čas, taková městská oáza.

Ve městě dochází také k různým investicím. Nyní se buduje například parkoviště na Drkolnově, nově bylo otevřeno parkoviště u nemocnice, nový povrch dostává Plzeňská ulice…
Vzpomínám si, jak byla sociální demokracie napadána, že nadužívá evropské dotace, že pořád dělá chodníky a že neumí bez dotací investovat. A vidíte, nová parkoviště dnes vznikají také s podporou dotací a vedení města se jich rozhodně neštítí, ačkoliv například radní Dvořák je velkým kritikem dotací. Samozřejmě budování parkovišť je vždycky nelehká volba mezi poptávkou po volných místech k parkování a zelení. Většinou to občany rozdělí do dvou skupin a je potřeba vyvažovat. Jestli se to daří, posoudí voliči.

Nově je zbudovaný také skatepark, který byl původně na odpis a nyní znovu ožívá. Jak se vám výsledek líbí?
Je potřeba pochválit, že se vedení města pustilo do této investice, určitě si toto sportoviště najde řadu aktivních návštěvníků. Navíc celá stavba je certifikovaná, všechny prvky odpovídají normám, a to včetně soutěžních, takže určitě skatepark hodnotím pozitivně.

Ve stejné lokalitě je také Junior klub, který prochází rekonstrukcí a bude se hledat provozovatel. Zavření tohoto klubu provázely mnohé nesouhlasné reakce. Jaký je váš názor?
Junior klub byl a snad zůstane unikátním místem. Výpověď nájemce byla součástí takové vlny nového přístupu, který radniční koalice zvolila hned na úvod svého působení. Důležitý bude výsledek, tedy výběr provozovatele, nabízený program a využití. Myslím, že by klub měl zůstat z velké části mladým lidem a jako prostor pro alternativní hudební scénu.

A poslední otázka. Právě ve zmiňované lokalitě bude i nová příbramská vlaková zastávka. Souhlasíte s jejím zbudováním?
Ne, nesouhlasím. Řešili jsme to již v minulém volebním období a dali jsme tehdy zamítavé stanovisko. Je to podle mě nadbytečné, v tuto chvíli nevidím přínos. Skoro bych řekl, že pro město naší velikosti je to zbytečné, mít dvě zastávky kousek od sebe.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Běh pro republiku se uskuteční tuto neděli v okolí památníku Vojna Běh pro republiku se uskuteční tuto neděli v okolí památníku Vojna Připraven je závod pro děti i dospělé. Nebude chybět doplňující program. 20. října 2018   (08:47) Aktuálně: Opilý muž ve vysoké rychlosti vylétl ze silnice a převrátil vozidlo na bok Aktuálně: Opilý muž ve vysoké rychlosti vylétl ze silnice a převrátil vozidlo na bok Zraněním řidiče skončila dopravní nehoda na Příbramsku 20. října 2018   (07:35) AKTUÁLNĚ V Milínské se na vozovce objevila živá překážka V Milínské se na vozovce objevila živá překážka Jedno z „novákových“ labutích mláďat jsme vyprovodili do záchranné stanice. 19. října 2018   (19:19) Podzimní ovoce a zelenina, vhodná i na uskladnění, vás bude čekat v sobotu na Farmářských trzích Podzimní ovoce a zelenina, vhodná i na uskladnění, vás bude čekat v sobotu na Farmářských trzích Sobota bude na Dvořákově nábřeží u Hořejší Obory opět patřit farmářům a prodejcům. 19. října 2018   (16:50) Pět středisek ekologické ochrany si rozdělí skoro 10 milionů, mezi nimi i Orlov nebo Hrachov Pět středisek ekologické ochrany si rozdělí skoro 10 milionů, mezi nimi i Orlov nebo Hrachov Částka je určena především na mzdové a provozní náklady. 19. října 2018   (14:55) Dnes po poledni bude znám soupeř, se kterým se 1.FK utká o postup do čtvrtfinále poháru Dnes po poledni bude znám soupeř, se kterým se 1.FK utká o postup do čtvrtfinále poháru Ve 4. kole fotbalového poháru MOL Cup zbylo v losovacím koši posledních šestnáct mužstev včetně bojovníků od Litavky. 19. října 2018   (12:30) AKTUALIZOVÁNO Zapomnětlivým řidičům připomenou povolenou rychlost další měřiče Zapomnětlivým řidičům připomenou povolenou rychlost další měřiče V dalších dvou ulicích pohlídají tíhu nohy na plynu inteligentní ukazatelé okamžité rychlosti vozidel. 19. října 2018   (10:37) Jóga již dávno není pouze pro ženy, za duševní harmonií i fyzickým zdravím míří do Life Yoga Studia i muži Jóga již dávno není pouze pro ženy, za duševní harmonií i fyzickým zdravím míří do Life Yoga Studia i muži Jak vypnout hlavu, zastavit myšlenkový kolotoč plný starostí, věnovat se chvíli sám sobě a získat zpět energii a dobrou náladu jsme se zeptali Zuzany Slabové, lektorky jógy nově otevřeného Life Yoga Studia. 19. října 2018   (08:19) PR Pomoci vážně nemocnému Dominičkovi můžete i vy Pomoci vážně nemocnému Dominičkovi můžete i vy Dominiček je velmi statečný a má obrovskou oporu v rodičích. Tentokrát pomůžete vy, příště hodí jiní záchranný pás směrem k vám… 19. října 2018   (06:07) Skanzen ve Vysokém Chlumci se rozroste o dva nové objekty Skanzen ve Vysokém Chlumci se rozroste o dva nové objekty Peníze na výkup budov poskytlo kromě Středočeského kraje i Ministerstvo kultury ČR. 18. října 2018   (18:10)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz