15. 10. svátek má Tereza

Zasedání zastupitelstva zprostředkovalo ostrou přestřelku mezi místostarostou Švendou a Petrem Větrovským

23. května 2018   (06:09)
Zasedání zastupitelstva zprostředkovalo ostrou přestřelku mezi místostarostou Švendou a Petrem Větrovským

Starosta by se měl dle Petra Větrovského více fotit, aby to ve srovnání s panem Švendou nevypadalo, že pro město nic nedělá


 
Předvolební atmosféra začíná do zasedání zastupitelstva vnášet emoce. V pondělní podvečer se tak do slovního křížku dostal Petr Větrovský s místostarostou Václavem Švendou, kteří si zde vyříkávali nepříjemné osočování vzniklé v diskuzi na Facebooku.

Ta se rozjela pod statusem Středočeského TOP 09 tohoto znění:

Máme velkou radost, že se TOP 09 - Příbram podařilo na zastupitelstvu prosadit všechny pro nás klíčové body  podporu rozvoje Brd, Rally Příbram a SPARTAKu! Místostarosta Václav Švenda v sobotu pomohl zorganizovat úklid Brd a následně podpořil jejich vstup do programu destinačního managementu - už brzy si snad užijeme více značených turistických tras a cyklostezek. Tradiční Rally Příbram měla opět trochu namále, ale zastupitelstvo přistoupilo k její podpoře poté, co náš místostarosta uvolnil ze své rezervy 100 000 Kč. Stejnou částkou následně podpořil a prosadil tak městskou podporu pro SK SPARTAK Příbram. Podpořit naše děti ve sportu je důležité, ač to není 1. liga, důležité je nadšení a rozvoj talentu.

Příspěvek ošperkovaný obrázkem tleskajících ručiček okomentoval také Mgr. Jaroslav Hodrment:
„Nejsem častým hostem diskusí a je mi jasné, že tato stránka má za cíl zviditelnění a propagaci TOP 09. Nic proti. Ale buďme prosím, pane Švendo, alespoň trochu objektivní a vyvážení. Vy jste jako příbramská TOP 09 podporu rozvoje Brd, Rally Příbram a Spartaku nikoli prosazovali, ale SPOLUprosazovali, a to zejména se svým příbramským koaličním partnerem ANO, ale i některými dalšími zastupiteli, např. za ČSSD. Dále by se mělo dle mého také zmínit, že onen úklid Brd, kterého jste se zúčastnil, vlastně organizoval server objevbrdy.cz, nikoli Vy. A dále, měl byste také v rámci vyváženosti uvést, že se Vám osobně dosud nepodařilo vyjednat umístění dřevěné sochy Fabiána na Toku, v což příznivci turistiky v Brdech doufali a vkládali do Vašeho jednání důvěru. Bohužel zatím marně. Zkrátka: zdá se mi poněkud krátkozraké strhávat zásluhy výhradně na sebe a TOP 09, a tím vlastně ubírat zásluhy ostatním, když fakta často hovoří jinak. A uvádět jen úspěchy a neuvádět také neúspěchy, které se vždy vyskytnou, je po pravdě řečeno balamucení veřejnosti. Tento styl PR rozhodně k ničemu dobrému nepovede.“

Spor mezi Petrem Větrovským a Václavem Švendou se týkal Rally Příbram a jeho dotací. Právě pod výše uvedeným příspěvkem se objevil komentář příbramské obyvatelky, která konstatovala, že návrh Petra Větrovského podpořit rally 100 tisíci z kapitolu individuálních dotací a druhými 100 tisíci z rezervy místostarosty Švendy, byl chytrým krokem a je ráda, že prošel hlasováním zastupitelstva.

Na pochvalu čtenářky zareagoval místostarosta výrokem: „Já to spíš viděl jako vytvoření pseudoproblému, aby se následně mohl chválit za záchranu rally.“ Což samozřejmě Větrovského popudilo a vyvolalo zpětnou vazbu.

„Pane Švendo, já jsem se snažil najít cestu, jak podpořit rally, snažil jsem se najít cestu napříč politickým spektrem pro návrh, který jsem vymyslel. Našel jsem ji, a i proto rally bude. Ve svém článku píšu, že děkuji všem zastupitelům, že jsme ukázali, jak umíme spolupracovat a Vy tady píšete, že jsem chtěl vytvořit pseudoproblém a pak se chválit za záchranu rally? To snad nemyslíte vážně. Ve chválení a focení se u různých “zásluh“ začínáte být zastupitelský mistr Vy. Což mi je jedno, je to Vaše věc, politika Vás na rozdíl ode mě živí, tak asi musíte, ale nepište tu nesmysly o nějakých pseudoproblémech,“ kontroval na FB Petr Větrovský.

Odpovědi se však už od místostarosty nedočkal. Reakce se mu dostala z klávesnice tiskové mluvčí TOP 09. „Návrh na podporu rally vymyslel a navrhl pan místostarosta, Vy jste vymyslel a navrhl, jak dát z individuálních dotací, které jsou k tomuto určené, méně a naopak ubrat z balíčku, který je určen například pro náhlou havárii ve škole atp. 2) Rally by byla i bez Vašeho přispění, město není jediný finanční podporovatel + po těžkých peripetiích a politických přestřelkách jsou vždy finanční prostředky věnovány 3) Každý, kdo si Váš článek přečte, jistě může posoudit, v jakém tónu se nese...“ sděluje tisková mluvčí v první polovině dlouhé odpovědi.

Dohru tato písemná výměna názorů doznala na zasedání zastupitelstva, kde vystoupil Petr Větrovský se slovy:„Měl jsem problém s tím, celé to zaplatit ze sportovních peněz a stejný názor měla celá sportovní komise. Tento pseudoproblém možná tedy vymyslela sportovní komise. Měl jsem dobrý pocit, že jsme se dohodli. Za tři a půl roku mojí působnosti tady, není za námi moc roztržek, které bych zavinil, ale tahle záležitost s rally do toho úplně nepatří. Ani jste mi neodpověděl a nechal za sebe odpovědět tiskovou mluvčí TOPky. Ta píše, že i bez mého názoru by se peníze na rally našly  (to si tedy úplně nemyslím), a že se zatím vždycky rally schválilo. To ji poučte, možná se hodně věnovala vašemu focení v poslední době, protože v roce 2015 se rally neschválilo a také se tady nejelo. Také tam mluvčí psala, že kombinujete politiku s civilním zaměstnáním, to by mě zajímalo, jak to stíháte, když jste na radnici zaměstnán denně na 8 a půl hodiny. Ale to je soukromá věc. Spíš mi přijde divné, že to berete jako vymýšlení pseudoproblému a ještě víc mě mrzí, že ani sám na mojí reakci neodpovídáte. Kdybyste odpověděl osobně, vůbec bych to tady nerozviřoval. Vy mě označíte, že vymýšlím pseudoproblém, abych pak machroval s jeho řešením, a nakonec za sebe necháte odpovídat mluvčí. To mě tedy mrzí.“

„Děkuji Petru Větrovskému, že sleduje Facebook Středočeské TOP 09, to mě hrozně těší.  Já ho tak intenzivně nesleduji, čili si ani nejsem vědom, že tam máte odpověď od TOP 09“ uvedl v reakci Václav Švenda. „Za svou odpovědí si však stojím. Vy jste použil argumentace, které se nezakládaly na pravdě. Nevím, jestli nevíte, k čemu slouží individuální dotace. Uvedl jste, že nechcete podporovat rally na úkor malých dětí. Přitom individuální dotace slouží na všechny druhy podpor. Proto mě přišlo v pořádku navrhovat, aby se individuální dotace 200 tisíc použila z tohoto prvku. Problém tím mohl být vyřešen. Vy jste navrhl, aby část byla hrazena z rezervy místostarosty. Na tom jsme se nakonec shodli, to je v pořádku, ale to jsme si mohli odpustit,“ mínil místostarosta Švenda.

Petr Větrovský má na věc však jiný názor: „Pravdu nepíše především vaše tisková mluvčí. Jak může tvrdit, že rally by stejně bylo podpořené, že se vždycky jelo, že se našly vždy peníze. Nebo že vy jste někde zaměstnaný. Pokud děláte na městě a pak ještě jinde, tedy 14 hodin denně, pak klobouk dolů, pokud píše pravdu. Mě by zajímalo, jestli jsou tohle pravdivé věci, když vy mi říkáte, že já neříkám pravdu. Vím, že jste teď hrozně populární, jedete sociální sítě, ale mě to fakt nezajímá – Vás bych pane starosto, chtěl požádat, abyste se hodně fotil, protože to vypadá, že nic na městě neděláte – mě jenom mrzí, že když už jsme se jednou dokázali shodnout, tak z toho tohle uděláte!“

Jak vidíte, politické diskuse nabírají na síle a my se jim budeme i nadále věnovat. Pokud vás stručný výtah z akční podívané zaujal, sledujte na našich stránkách příští zasedání zastupitelstva online.
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Aktuálně: Rozsáhlý požár lesa v nepřístupném terénu likvidují hasiči na Příbramsku Aktuálně: Rozsáhlý požár lesa v nepřístupném terénu likvidují hasiči na Příbramsku Redaktoři pribram.cz jsou na místě. Sledujeme zásah on-line. Článek bude průběžně aktualizován 15. října 2018   (18:43) Město Příbram podpoří i letos veřejně-prospěšné projekty a činnost místních spolků a organizací Město Příbram podpoří i letos veřejně-prospěšné projekty a činnost místních spolků a organizací Příjem žádostí o dotace pro rok 2019 startuje 1. listopadu 15. října 2018   (16:50) AKTUÁLNĚ: Na Strakonické srazilo auto ženu, na místě přistává vrtulník záchranářů AKTUÁLNĚ: Na Strakonické srazilo auto ženu, na místě přistává vrtulník záchranářů U obce Milín došlo ke střetu osobního auta a chodce. 15. října 2018   (14:20) AKTUALIZOVÁNO Řidiči si na příbramských silnicích hráli na závodníky Řidiči si na příbramských silnicích hráli na závodníky Zvýšená kontrola policistů na silnicích v regionu zaznamenala téměř tolik "závodníků" jako startovní pole Rally Příbram. 15. října 2018   (12:55) Děti šplhaly se skauty v korunách stromů Děti šplhaly se skauty v korunách stromů Osmý ročník akce Lanový svět na Svaté Hoře se dokonale vydařil 15. října 2018   (10:33) Václav Pech se spolujezdcem Petrem Uhlem dovedli svého Forda Fiestu R5 k vítězství Václav Pech se spolujezdcem Petrem Uhlem dovedli svého Forda Fiestu R5 k vítězství Necelých 5 sekund od sebe dělilo první dvě posádky 15. října 2018   (08:31) Jindřich Vařeka:  Neklademe si žádné podmínky, nikomu nic neslibujeme a od nikoho žádné sliby nevyžadujeme Jindřich Vařeka: Neklademe si žádné podmínky, nikomu nic neslibujeme a od nikoho žádné sliby nevyžadujeme Co chceme a co nechceme.. 15. října 2018   (06:13) Aktuálně: Požár budovy v centru města zaměstnává devět jednotek hasičů Aktuálně: Požár budovy v centru města zaměstnává devět jednotek hasičů Obyvatele vyděsil hustý dým 14. října 2018   (20:15) AKTUALIZOVÁNO Cibulový jarmark zaplnil neprodyšně hořovické ulice Cibulový jarmark zaplnil neprodyšně hořovické ulice Cibule tentokrát jarmarku nevévodila, stánků s copy bylo pomálu. Sortiment zboží byl však obrovský. 14. října 2018   (18:46) Rožmitálští hasiči jsou ve finále ankety, podpořte je svým hlasem Rožmitálští hasiči jsou ve finále ankety, podpořte je svým hlasem Hasiči z Rožmitálu pod Třemšínem se probojovali do finále ankety Dobrovolní hasiči roku. Hlasovat pro jednotku můžete do 25. října. 14. října 2018   (16:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz