18. 2. svátek má Gizela

Záchranáři mají ve vedrech o pětinu více práce

11. června 2014   (06:10)
Záchranáři mají ve vedrech o pětinu více práce

V teplých dnech také přibývá otrav oxidem uhelnatým kvůli narušení odtahu komínů.


Záchranáři na Příbramsku mají v posledních dnech plné ruce práce. Kvůli vysokým teplotám, které šplhají až k hranici 35 stupňů, vyjíždějí nyní přibližně o pětinu častěji. Nejčastěji právě k případům, které způsobilo teplé počasí.

Ohoženi jsou především senioři a oslabení jedinci

„Počet výjezdů je přibližně o 20 procent vyšší než v "normální" dny. Záchranáři vyjíždí nejčastěji ke kolapsovým stavům, k pacientům s dušností, vysokým krevním tlakem a bolestí na hrudi. Ohroženi jsou převážně senioři, pacienti s oslabeným imunitním systémem a chronicky nemocní,“ sdělila portálu pribram.cz mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

Ochlazení přijde dnes, s sebou přinese bouře

Během dnešního odpoledne a večera by měla přes Českou republiku přejít studená fronta, která teploty sníží zhruba o 10 stupňů. Ojediněle se mohou vyskytovat i silné bouřky. Neměly by ovšem dosahovat takové síly jako v sousedním Německu, kde způsobily smrt šesti lidí a způsobily rozsáhlé škody.

Jak se před horkem ochránit?

„První rada, jak kolapsům předejít, je dodržovat pitný režim. Nemělo by se vycházet na slunce mezi 12. - 15. hodinou. Lidé by se měli přiměřeně oblékat, nosit pokrývku hlavy a přizpůsobit veškeré aktivity svému aktuálnímu zdravotnímu stavu,“ radí Effenbergerová. 

Kvůli riziku angíny by se neměly pít ledově vychlazené nápoje. Ty navíc mohou způsobit bolesti břicha. V těchto dnech by měli i školáci na prvním stupni vypít přibližně dva litry tekutin, podle výzkumu tak činí necelá desetina.Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz