21. 3. svátek má Radek

Zábor veřejného prostranství vyjde nově o něco dráž

7. března 2019   (06:15)
Zábor veřejného prostranství vyjde nově o něco dráž

Nejvíce si připlatí provozovatelé kolotočů a poutí.


Únorové zastupitelstvo se zabývalo mimo jiného i otázkou obecně závazné vyhlášky o veřejném prostranství a jeho záboru. Nová vyhláška má kromě navýšení příjmu do městského rozpočtu i další důvod, kterým je zjednodušení celého systému a snaha o regulaci akcí, které vedení města nepovažuje za přínosné, ale naopak rušivé.

Platit nově budou muset i majitelé objektů, kteří chtějí zábor nejbližšího okolí z důvodu rekonstrukce, například stavby lešení. Ti měli dříve zábor na určitou dobu zdarma. Kromě finančního profitu by měla nová verze vyhlášky motivovat k co nejrychlejšímu průběhu rekonstrukce.

Kdo naopak nezaplatí nic jsou pořadatele sportovních a kulturních akcí, které nemají komerční charakter. Jedná se o akce jako je například Putování se světýlky za sv. Martinem, Korzo Obora, Svatohorský Downtown a další. Výjimku pro tuto kategorii navrhli jako první zastupitelé za TOP 09.

Jiné akce zaplatí 10Kč/metr čtvereční/den, tržní prodej zaplatí dvojnásobek, cirkusy 5 Kč a nejvíce to bude u kolotočů a poutí, kde je sazba stanovena na 30Kč/metr čtvereční/den.

„U kolotočů a lunaparků jsou problémy, občany to ruší. To jsou důvody, proč tomu já za sebe nefandím,“ vysvětlil starosta města Jindřich Vařeka (ANO).

Podle místostarosty města Martina Buršíka (ANO) nejsou sazby nijak nevybočující z průměru v republice. Nový systém je navíc jednodušší v jednotnosti sazby, dříve byly reflektovány různé kategorie rozměru záboru, a podle něj se stanovovala i výše poplatku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Aktuálně: Hasiči vyprošťují vážně zraněného řidiče nákladního vozu, který narazil do domu. V místě přistával vrtulník Aktuálně: Hasiči vyprošťují vážně zraněného řidiče nákladního vozu, který narazil do domu. V místě přistával vrtulník Náměstí v Sedlčanech je uzavřeno 21. března 2019   (16:54) AKTUÁLNĚ V areálu Nového rybníka chystá město hned několik akcí V areálu Nového rybníka chystá město hned několik akcí Na Nováku si letos přijde na své každý. 21. března 2019   (13:44) Hornické muzeum se připravuje na hlavní sezónu Hornické muzeum se připravuje na hlavní sezónu Prodloužená otevírací doba bude již poslední víkend v březnu. 21. března 2019   (12:00) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem Náklady na stavbu jsou odhadnuty na 112 milionů bez DPH. 21. března 2019   (09:22) FOTOGALERIE Ukradený chlebník a zdroj k ohradníku Ukradený chlebník a zdroj k ohradníku Zloději kradou vše, co jim pod ruku přijde 21. března 2019   (07:22) Na podporu české justice půjde z norských fondů 170 mil. Kč Na podporu české justice půjde z norských fondů 170 mil. Kč V českých věznicích je aktuálně 21.692 vězňů a vazebně stíhaných. 21. března 2019   (06:17) V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy  v centru Příbrami V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy v centru Příbrami V rámci rekonstrukce kruhového objezdu na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami dojde mimo jiné i k úpravě napojení ul. Hailova na samotný kruhový objezd. 20. března 2019   (17:53) Další stromy určené k pokácení Další stromy určené k pokácení Technické služby do konce března musí pokácet další stromy 20. března 2019   (15:47) Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Zemědělci si uklidí vysypaný ledek vlastními silami 20. března 2019   (13:52) AKTUÁLNĚ V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků Za zločin braní rukojmí obviněnému muži hrozí až 12 let vězení. 20. března 2019   (12:09)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz