22. 2. svátek má Petr

Za tři týdny jsem se musela naučit to, co se holky učily několik měsíců

ROZHOVOR
27. května 2014   (21:40)
Za tři týdny jsem se musela naučit to, co se holky učily několik měsíců

Lucie Chlebnová (na fotografii nahoře uprostřed) se seniorským týmem step aerobiku ještě v roli trenérky.


Dívky z Oxygenu dnes vyráží na mistrovství Evropy do Vídně, kde budou bojovat o ty nejvyšší příčky. V seniorském týmu však došlo k nenadálé změně. Současná trenérka Lucie Chlebnová, která už před několika měsíci přestala závodit, musela zaskočit za jednu z dívek. Na její dojmy z přípravy jsme se zeptali v následujícím rozhovoru.
Dnes odjíždíte na závody do Vídně, o co se bude soutěžit a kolik želízek v ohni bude mít příbramský Oxygen?
Odjíždíme na mistrovství Evropy ve step aerobiku a z Oxygenu jsou nominované hned dva týmy - juniorský a seniorský. Vzhledem k tomu, že oba týmy odjíždějí z prvních příček z nominačních závodů, tak jsou horkými favority.
Ty jsi po nominačních závodech musela zaskočit za jednu ze závodnic, jak k tomu došlo?
Ano. Bohužel jedna závodnice narychlo skončila a to je pro týmový sport vždycky trochu nepříjemné. Holky byly nominované na ME a situace se musela rychle vyřešit. Takže byl na mě vyvinutý nenápadný nátlak ze strany holek, že bych mohla zaskočit právě já. Bylo to závěrem asi nejlepší řešení pro tým, ale přiznám se, pro mě úplně ne! (směje se) Měla jsem přesně tři týdny, abych se naučila sestavu a dostala se do takové formy, do jaké se holky dostávají několik měsíců. Nicméně řekla jsem, že jim pomůžu a jdu do toho.
Jak dlouho si předtím netrénovala a jak jsi to všechno doháněla?
Přesně rok a půl jsem byla jen v roli trenérky. Formu si samozřejmě udržuji stále, protože musím lektorovat hodiny na fitku atd. Ale to je uplně něco jiného, než se postavit na závodní ploše a předvést perfektní výkon. Musela jsem jet dvoufázové tréninky, abych si zafixovala pohyb. A nebudu lhát, první dva týdny jsem si prošla peklem. Ale viděla jsem, že holky ve mě věří, a tak jsem zaťala zuby a jela dál.
Jak si do týmu zapadla? Předpokládám, že s většinou holek závodíš poprvé.
Díky tomu, že všechny holky znám už od malička a trénuju je již několik let, tak není žádný problém. Naopak myslím, že v sobě máme oporu.
Co váš tým letos ještě čeká?
Na podzim proběhnou ještě dva velké závody - mistrovství ČR a mistrovství světa.
Chceš něco vzkázat lidem, kteří s vámi nemohou být ve Vídni?
Ať nám drží palce! (s úsměvem)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Jdete v sobotu “na Gotta“? Přinášíme vám instrukce k akci Jdete v sobotu “na Gotta“? Přinášíme vám instrukce k akci Příbramská akce roku je za dveřmi. Již tuto sobotu 23.února vystoupí ve sportovní příbramské hale historicky nejúspěšnější zpěvák naší země 21. února 2019   (19:35) Dobříš chce letos zateplit sportovní halu Dobříš chce letos zateplit sportovní halu Dělníci již položili novou podlahu, obložili stěny a osadili nové ribstoly. 21. února 2019   (16:50) Lucie Pudilová před premiérou UFC v Praze: Nechci zklamat fanoušky Lucie Pudilová před premiérou UFC v Praze: Nechci zklamat fanoušky Dva dny před duelem se zkušenou americkou soupeřkou Liz Carmoucheovou je sice lehce nervózní ze závěrečného snižování váhy, které ji v nejbližších hodinách čeká, na životní zápas se ale cítí dobře připravena. 21. února 2019   (14:40) Centrum sociálních a zdravotních služeb chystá jarní ples Centrum sociálních a zdravotních služeb chystá jarní ples Ples je určen pro seniory, ale i širokou veřejnost. Hostem večera bude zpěvák Petr Rezek. 21. února 2019   (12:37) V polském mase našli veterináři salmonelu, zavádí mimořádná opatření V polském mase našli veterináři salmonelu, zavádí mimořádná opatření Vzorky infikovaného masa byly odebrány ve Středočeském kraji. 21. února 2019   (10:15) Příbram chce požádat o dotaci na úpravy kulturního domu Příbram chce požádat o dotaci na úpravy kulturního domu Kromě bezbariérových úprav má být opraven chodník v Tylově ulici a na třídě Osvobození v úseku od autobusové zastávky u 2. polikliniky až ke kulturnímu domu. 21. února 2019   (08:08) Zastupitelé budou schvalovat výjimky z nočního klidu. Na kdy připravit špunty do uší? Zastupitelé budou schvalovat výjimky z nočního klidu. Na kdy připravit špunty do uší? Jedná se jen o několik málo akcí v rámci celého kalendářního roku. 21. února 2019   (06:07) I v letošním roce budou moci občané čerpat z Fondu zápůjček města I v letošním roce budou moci občané čerpat z Fondu zápůjček města Tento fond v roce 2018 nahradil Fond oprav a modernizace 20. února 2019   (19:37) Město chce v příštím roce vybudovat nový domov pro seniory Město chce v příštím roce vybudovat nový domov pro seniory Nedostatek míst v obdobných zařízeních trápí obce po celé republice. 20. února 2019   (17:03) Středočeští zastupitelé schválili založení nové obchodní společnosti  ‚Nemocnice Středočeského kraje‘ Středočeští zastupitelé schválili založení nové obchodní společnosti ‚Nemocnice Středočeského kraje‘ Zřízení nové akciové společnosti kraj podle odhadů vyjde na 10 milionů korun 20. února 2019   (14:06)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz