18. 2. svátek má Gizela

VOŠ a SOŠ Březnice pokračují v tradici

10. listopadu 2018   (11:43)
VOŠ a SOŠ Březnice pokračují v tradici

Od včerejška zapouští kořeny další lípa republiky.


V pátek byla už od rána na chodbách VOŠ a SOŠ Březnice cítit zvláštní atmosféra. Aby také ne. Žáky totiž čekalo něco výjimečného. V deset hodin dopoledne bylo již nádvoří plné studentů i zaměstnanců. Paní ředitelka přivítala všechny přítomné a krátce připomněla důvod setkání. Pak už se slova ujaly žákyně 3. ročníku. Z jejich úst zazněla gratulace určená republice k jejím stým narozeninám, jejímž autorem byl žák školy Tadeáš Smola. Následovalo připomenutí událostí roku 1918 i vysvětlení toho, proč je naším národním stromem právě lípa. Děvčata v závěru proslovu informovala, že vysazování lípy má na zdejší škole tradici. Jedna totiž zdobí nádvoří už od října roku 1968. A jak se mohou všichni na pamětní desce stojící u lípy dočíst, jedná se o lípu svobody. K tomuto jedinečnému okamžiku patřila neodmyslitelně i státní hymna. Šumění mezi přihlížejícími utichlo a všichni se zaposlouchali do hudby písně, která se nikdy neomrzí. A poté, hurá k lípě. Přítomní si předávali lopatu jako štafetový kolík a každý přisypal k nově vysazenému stromu trochu zeminy. Tak ať se ti tu hezky roste, lípo. A snad se za dalších padesát let rozroste „lipová rodina“ o další přírůstek.
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Jaroslava Viktorová
VOŠ a SOŠ Březnice foto: VOŠ a SOŠ Březnice

autor: jkDalší články

Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz