21. 3. svátek má Radek

Videozáznamy ze zastupitelstva se zatím uchovávat nebudou, zápisy nejspíš ano

8. března 2019   (06:07)
Videozáznamy ze zastupitelstva se zatím uchovávat nebudou, zápisy nejspíš ano

O možnosti zveřejňování zápisů se budou zastupitelé bavit zřejmě na příštím zasedání.


Otázkou zveřejňování a vysílání přenosů z jednání městského zastupitelstva se politici zabývají již několik let. Během minulého volebního období byl spuštěn pravidelný online přenos z jednání zastupitelů. Na tom posledním se pak projednávala otázka uchovávání záznamů a jeho anonymizace.

Vzhledem k GDPR a dalším právním předpisům by bylo podle analýzy města nejlepší možností najmout na tuto agendu profesionální firmu. Ta by si za servis ohledně jednoho jednání účtovala 18 tisíc korun bez DPH, což se nelíbí ani vedení příbramské radnice. I když někteří zastupitelé poukazovali na to, že anonymizaci vykonávají v jiných městech úředníci, další se pak báli budoucích problémů při nedodržení všech regulí. Také se bojí o přílišné zahlcení úředníků, kteří mají vlastní práce dost.

Podle zastupitele Václava Švendy (TOP 09) by se mohlo podařit náklady snížit na jen několik málo tisíc korun za jedno jednání a navrhl usnesení, aby rada města zařídila nějakou levnější formou uchování záznamů. Jeho návrh ale neprošel.

Podle starosty Jindřicha Vařeky (ANO) je toto téma zpolitizované a vhodnějším řešením otevřenosti by bylo zveřejňování kompletních anonymizovaných zápisů z jednání. Navíc každý občan má možnost si na svoje zařízení jednání nahrávat.

„Pan Švenda dřív byl proti, ale je to krásné politické téma, o kterém se bude psát. Je to celé hrozně demagogické. Rozumné by podle mě bylo, abychom zveřejňovali anonymizovaný zápis ze zastupitelstva. Není k tomu třeba žádných investic ani technické řešení,“ řekl starosta, který uvedl, že návrh chce přednést na příštím jednání.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Aktuálně: Hasiči vyprošťují vážně zraněného řidiče nákladního vozu, který narazil do domu. V místě přistával vrtulník Aktuálně: Hasiči vyprošťují vážně zraněného řidiče nákladního vozu, který narazil do domu. V místě přistával vrtulník Náměstí v Sedlčanech je uzavřeno 21. března 2019   (16:54) AKTUÁLNĚ V areálu Nového rybníka chystá město hned několik akcí V areálu Nového rybníka chystá město hned několik akcí Na Nováku si letos přijde na své každý. 21. března 2019   (13:44) Hornické muzeum se připravuje na hlavní sezónu Hornické muzeum se připravuje na hlavní sezónu Prodloužená otevírací doba bude již poslední víkend v březnu. 21. března 2019   (12:00) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem Náklady na stavbu jsou odhadnuty na 112 milionů bez DPH. 21. března 2019   (09:22) FOTOGALERIE Ukradený chlebník a zdroj k ohradníku Ukradený chlebník a zdroj k ohradníku Zloději kradou vše, co jim pod ruku přijde 21. března 2019   (07:22) Na podporu české justice půjde z norských fondů 170 mil. Kč Na podporu české justice půjde z norských fondů 170 mil. Kč V českých věznicích je aktuálně 21.692 vězňů a vazebně stíhaných. 21. března 2019   (06:17) V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy  v centru Příbrami V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy v centru Příbrami V rámci rekonstrukce kruhového objezdu na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami dojde mimo jiné i k úpravě napojení ul. Hailova na samotný kruhový objezd. 20. března 2019   (17:53) Další stromy určené k pokácení Další stromy určené k pokácení Technické služby do konce března musí pokácet další stromy 20. března 2019   (15:47) Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Zemědělci si uklidí vysypaný ledek vlastními silami 20. března 2019   (13:52) AKTUÁLNĚ V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků Za zločin braní rukojmí obviněnému muži hrozí až 12 let vězení. 20. března 2019   (12:09)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz