18. 2. svátek má Gizela

VIDEO: Železniční přejezd a kanálek je nebezpečný pro maminky s "golfkami". Uvězní kolo kočárku

24. ledna 2019   (06:04)

Reagujeme na podnět naší čtenářky. Denně v Mariánské ulici na přejezdu riskuje s dítětem v kočárku.


Paní Iva denně přechází se svým malým synem v kočárku přes přejezd v ulici Mariánská. Nedaleko odtud bydlí a je to pro ni nejkratší cesta na Ryneček a do Staré Příbrami. Zjistila ale, že na železničním přejezdu riskuje. Hlavně kousek nad ním. Odtokový kanálek je pastí na malá kolečka od kočárků, která zde lehce zapadnou. A není to otázka chvilky, než je maminka, táhnoucí nákup a nedej bože za ruku vedoucí další dítě, vyprostí. Ani nedomýšlet, co by se mohlo vystresované a vyděšené ženě stát, kdyby se v tu chvíli začaly zavírat závory a blikat červené světlo. Použít podchod není možné. Je totiž mnoho let uzavřen a vstup je opatřen mříží.

Ukázali jsme video dopravnímu expertovi Romanovi Budskému. Potvrdil, že přejezd spravuje Správa železniční dopravní cesty. Rekonstrukce proběhla sice podle platných norem, ale ta už nemyslela na malá kolečka koloběžek, kočárků nebo i berle. "Jako jedinou možnost proto doporučuji opatrnost a přizpůsobit taktiku chůze bezpečnému přejetí přejezdu a kanálku", doporučuje Budský, předseda expertní rady Platformy vize nula.

Jinak pro auta, cyklisty a kočárky s většími kolečky železniční přejezd ani odtokový rošt nebezpečný není. Děkujeme za vaše tipy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: navDalší články

Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz