21. 3. svátek má Radek

V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů

15. února 2019   (18:20)
V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů

Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března.


Na základě povolení MěÚ Příbram, Odboru životního prostředí, přistoupily Technické služby města Příbram ke kácení níže uvedených stromů. Pokácení proběhne v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. Pokud dovolí prostorové podmínky jednotlivých lokalit, je navržena náhradní výsadba, která je zadána do  jednoho roku od odstranění stromu.
 
– ulice Pod Kovárnami lípa srdčitá. Strom je mezi vozovkou a chodníkem a má dutinu v kmeni. Hrozí selhání v tlakovém větvení. 

– ulice Pod Haldoubříza bělokorá. Strom se nachází v ostrůvku zeleně. Kořenové náběhy i kmen jsou napadeny houbou, je velmi proschlý a větve se lámou. 

– ulice Pod Haldou – javor mléč. Strom stojí za garážemi, kmenem těstě u garáže a kořenovým systémem pod základy stavby. Kosterní větvení je do „V“ a hrozí rozlomení proschlé dřeviny. 

– ulice Generála Kholla – jilm horský. Jedná se o úplně suchý strom, za který bude provedena náhradní výsadba. 

– ulice Podbrdská – jeřáb obecný. Strom na konci životnosti, téměř suchý, kosterní větve jsou polámané. 

– ulice K. H. Máchy – hloh obecný. Několikrát ořezaný, oschlý a nevzhledný strom, který nemá perspektivu do budoucna. 

– ulice Rožmitálská – ořešák, vrba jíva a javor mléč. Javor je nakloněný, hrozí selhání, ořešák a vrba jsou proschlé, neperspektivní a s dutinami. 

– rybník Kaňka – vrba bílá, bříza bělokorá (celkem jedenáct stromů). Jednotlivé stromy jsou nakloněné, celkově neudržované, přestárlé a mají vysoký štíhlostní koeficient. V případě pokácení vedlejších jedinců hrozí selhání. Vzhledem ke stavbě altánu a mola zde bude větší pohyb lidí a hrozí velké bezpečnostní riziko. 

– ulice Politických vězňů, Ve Dvoře – bříza bělokorá (pět stromů). Břízy mají uschlé nebo ulomené terminály, suché větve se lámou, jsou nakloněné nad silnici a hřiště. Navržena je náhradní výsadba.

– ulice Žežická – bříza bělokorá (tři stromy). Břízy rostoucí v travnatém pásu u silnice jsou proschlé a mají zaschlé terminály. Suché větve se ulamují a hrozí nebezpečí úrazu. Další bříza v této ulici je na konci své životnosti, bez terminálu, je proschlá a má polámané větve. 

– ulice Zdabořská – jabloň. Přestárlý jedinec s proschlou korunou, který nemá dostatek prostoru pro další vývoj. 

– ulice Prokopská – hloh obecný. I zde se jedná o přestárlý strom ve zhoršeném zdravotním stavu, u kterého hrozí selhání.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
DiS.

autor: topDalší články

Aktuálně: Hasiči vyprošťují vážně zraněného řidiče nákladního vozu, který narazil do domu. V místě přistával vrtulník Aktuálně: Hasiči vyprošťují vážně zraněného řidiče nákladního vozu, který narazil do domu. V místě přistával vrtulník Náměstí v Sedlčanech je uzavřeno 21. března 2019   (16:54) AKTUÁLNĚ V areálu Nového rybníka chystá město hned několik akcí V areálu Nového rybníka chystá město hned několik akcí Na Nováku si letos přijde na své každý. 21. března 2019   (13:44) Hornické muzeum se připravuje na hlavní sezónu Hornické muzeum se připravuje na hlavní sezónu Prodloužená otevírací doba bude již poslední víkend v březnu. 21. března 2019   (12:00) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem Náklady na stavbu jsou odhadnuty na 112 milionů bez DPH. 21. března 2019   (09:22) FOTOGALERIE Ukradený chlebník a zdroj k ohradníku Ukradený chlebník a zdroj k ohradníku Zloději kradou vše, co jim pod ruku přijde 21. března 2019   (07:22) Na podporu české justice půjde z norských fondů 170 mil. Kč Na podporu české justice půjde z norských fondů 170 mil. Kč V českých věznicích je aktuálně 21.692 vězňů a vazebně stíhaných. 21. března 2019   (06:17) V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy  v centru Příbrami V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy v centru Příbrami V rámci rekonstrukce kruhového objezdu na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami dojde mimo jiné i k úpravě napojení ul. Hailova na samotný kruhový objezd. 20. března 2019   (17:53) Další stromy určené k pokácení Další stromy určené k pokácení Technické služby do konce března musí pokácet další stromy 20. března 2019   (15:47) Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Zemědělci si uklidí vysypaný ledek vlastními silami 20. března 2019   (13:52) AKTUÁLNĚ V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků Za zločin braní rukojmí obviněnému muži hrozí až 12 let vězení. 20. března 2019   (12:09)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz