16. 2. svátek má Ljuba

V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO)

FOTOGALERIE
7. července 2014   (06:10)
Dalších 10 fotografií v galeriiV lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO)

Stromy padly začátkem minulého týdne.


Pravidelní návštěvníci příbramského lesoparku si určitě všimli, že v minulém týdnu došlo ke kácení několika stromů při vstupu do areálu. Devět kusů stromů, které rostly u vstupu do lesoparku, bylo pokáceno v souvislosti s rekonstrukcí mostu přes Litavku. V místě, kde stromy rostly, dojde k navýšení a rozšíření komunikace. Místo těchto dřevin bylo vysázeno 12 jasanů na jiném místě v Příbrami. Kvůlli tomu, že kácení probíhalo ve vegetačním období, prohlédl stromy předem také ornitolog.

Dalši stromy prý ohrožovaly padajícími větvemi, proč se kácelo v červenci se bude šetřit

Dalších několik vzrostlých stromů bylo pokáceno o několik desítek metrů dál, přibližně na úrovni tenisových kurtů. "V prostoru vstupu do lesoparku povolil v březnu 2014 orgán ochrany přírody pokácení 12 ks dřevin (topoly, olše, jasan). Jednalo se o přestárlé a proschlé stromy, ohrožující padajícími větvemi. Kácení bylo povoleno za podmínky, že bude provedeno v období vegetačního klidu. Termín provedení vlastního kácení (červenec 2014) bude předmětem našeho dalšího šetření," sdělila portálu pribram.cz Běla Komancová z Odboru životního prostředí v Příbrami.

Fotogalerie

V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) () V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (1) V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (2) V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (3) V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (4) V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (5) V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (6) V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (7) V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (8) V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (9)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Motorkář využil první teplý den tohoto roku, jeho jízda skončila vážnou nehodou. 16. února 2019   (17:26) AKTUÁLNĚ Egon Vůch přestoupil do Příbrami Egon Vůch přestoupil do Příbrami Žádné neznámé jméno. Své dorostenecké roky prožil u Litavky, a tak zdejší prostředí zná. 16. února 2019   (14:49) Zima pomalu končí a je čas vyhodnotit další soutěž Zima pomalu končí a je čas vyhodnotit další soutěž Do klání o nejkrásnější vánoční stromeček se přihlásilo celkem 61 jedliček, smrčků i boroviček. Který z nich byl ten "nej", určili naši čtenáři 16. února 2019   (12:02) Známe "nejkrásnější miminko roku 2018" Známe "nejkrásnější miminko roku 2018" Rodiče malého Tobiáška si převzali včera svou výhru v celoroční soutěži 16. února 2019   (09:31) Čeká nás slunečný víkend Čeká nás slunečný víkend Odpolední teploty budou stoupat až k 15 °C. 16. února 2019   (07:20) V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. 15. února 2019   (18:20) Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Zákazy návštěv platí také v řadě zařízení sociálních služeb, uzavření školy kvůli epidemii hygienici nezaznamenali. 15. února 2019   (15:12) Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Bezbariérové úpravy kulturního domu mohou vyjít až na 7,4 milionů. 15. února 2019   (12:56) Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Ceremoniál se konal v Zrcadlovém sále dobříšského zámku, kde Zikmund s Jiřím Hanzelkou v roce 1951 psali své knihy po návratu z první velké cesty do světa. 15. února 2019   (10:19) Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Do konce aktuálního volebního období by mělo dojít k navýšení penzí na průměrných 15 000 Kč. 15. února 2019   (08:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz