11. 5. svátek má Svatava
Zamilovaný Novák 11. 5. 2024

V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo

10. září 2021   (08:07)
foto, video: HZS Středočeského kraje

Jako tradičně se soutěže zúčastnilo devět týmů HZS Středočeského kraje.

Ve čtvrtek 9. září uspořádal Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje ve spolupráci se svým sportovním klubem na letišti v Tlustici Velkou cenu Hořovic, která je zároveň krajskou soutěží ve vyprošťování u dopravních nehod.

Letošní ročník byl v pořadí už šestým, který se zde pořádá. Během slavnostního zahájení přivítal ředitel HZS Středočeského kraje Miloslav Svatoš všechny soutěžící. Pozvání na tuto akci přijali také hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková, starosta obce Hořovice Jiří Peřina a starostka obce Tlustice Helena Kaššová.
Jako tradičně se soutěže zúčastnilo devět týmů HZS Středočeského kraje. Zároveň v rámci klání proběhl nesoutěžní pokus jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Rudná, která bude reprezentovat HZS Středočeského kraje na celorepublikové soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod, která se bude konat 25. 9. 2021 v Praze.
Každý tým je sestaven ze čtyř osob, z nichž jeden musí být zařazen na pozici zdravotníka a další na pozici velitele. Během pokusu, na který mají soutěžní týmy 20 minut, hodnotí sbor rozhodčích správný postup při vyprošťování, a to z hlediska tří odvětví – taktika, technika a předlékařská péče.

Rozhodčí za oblast taktiky hodnotí především provedení samotného pokusu a způsob, jakým probíhá velení na fiktivním místě zásahu. Rozhodčí z oblasti techniky hodnotí volbu a správnost použití vyprošťovacího zařízení, pomocné techniky a nástrojů. V oblasti předlékařské péče, jak už název sám napovídá, se hodnotí samotná práce s fiktivně zraněným figurantem. Za každou tuto oblast mají soutěžící možnost dostat odpovídající počet bodů. Na celkovém pořadí tak nezáleží pouze rychlost samotného pokusu, ale i správnost jeho provedení.
Vítězem soutěže se stali hasiči z Nymburka s časem 11:58 a s 362 body. Na druhém místě skončili příbramští hasiči s časem 18:29 a s 307 body. Třetí místo patřilo hasičům z Kutné Hory, kteří vyprostili muže z auta za 19:48 a získali 301 bodů.

Fotogalerie

V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo () V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (1) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (2) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (3) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (4) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (5) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (6) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (7) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (8) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (9) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (10) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (11) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (12) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (13) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (14) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (15) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (16) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (17) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (18) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (19) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (20) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (21) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (22) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (23) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (24) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (25) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (26) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (27) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (28) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (29)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/HZS Středočeského kraje
autor: Tomáš Pečenka

V noci byla vidět polární záře, nejsilnější od roku 2003 V noci byla vidět polární záře, nejsilnější od roku 2003 Polární záře patří mezi nejkrásnější přírodní úkazy na obloze a celkem běžné jsou v … Horváthová: Památník v Letech umožnila změna v postoji společnosti i vlády Horváthová: Památník v Letech umožnila změna v postoji společnosti i vlády Památník se veřejnosti otevře v neděli. Talentovaní mladí umělci se představili v Památníku Antonína Dvořáka Talentovaní mladí umělci se představili v Památníku Antonína Dvořáka Památník ve Vysoké u Příbramě hostil začátkem května 16. ročník Festivalu základních … Na Pichce přijede tank T-34. Rekonstrukce událostí druhé světové války se tu uskuteční již podruhé Na Pichce přijede tank T-34. Rekonstrukce událostí druhé světové války se tu uskuteční již podruhé Diváky čeká v sobotu 11. května program s ukázkami bojových akcí, dobových vojenských … Středočeský kraj má novou koncepci cyklostezek, prioritou jsou páteřní trasy Středočeský kraj má novou koncepci cyklostezek, prioritou jsou páteřní trasy Ve Středočeském kraji je 503 kilometrů cyklostezek. Často jim ale chybí propojení. Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v dubnu klesla na 3,1 procenta Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v dubnu klesla na 3,1 procenta Na Příbramsku bylo v dubnu 3326 nezaměstnaných. Z Kozičína do Pičína: Pojďme společně proti rakovině Z Kozičína do Pičína: Pojďme společně proti rakovině Turistický pochod mezi vesnicemi s pikantními názvy se bude konat už tuto sobotu 11. … Startuje hokejové MS, Češi se na úvod domácího šampionátu utkají s Finskem Startuje hokejové MS, Češi se na úvod domácího šampionátu utkají s Finskem Kapitánem hokejové reprezentace na domácím MS bude Červenka. Středočeské krajské nemocnice dostanou na investice více než 240 milionů korun Středočeské krajské nemocnice dostanou na investice více než 240 milionů korun Oblastní nemocnice Příbram chce příspěvek od kraje využít na odkup pozemků sousedících …
Těžce nemocnému Davídkovi náhle zemřel tatínek. Lidé přispívají na záchranu jeho domova Těžce nemocnému Davídkovi náhle zemřel tatínek. Lidé přispívají na záchranu jeho domova Natálka zůstala, i se svou bolestí, na těžce postiženého Davídka sama. Maminku emočně …