18. 2. svátek má Gizela

V Hospodě U Burdů si automaty už nezahrajete

4. února 2019   (06:08)
Další 3 fotografie v galeriiV Hospodě U Burdů si automaty už nezahrajete

I když se zřejmě jednalo o nedopatření, zastupitelé nechtějí, aby byl na této adrese provozován hazard.


Ke konci roku se vždy v zastupitelstvu řeší aktuální znění vyhlášky, která stanovuje místa v Příbrami, kde je možné provozovat výherní automaty. Provozovatel těchto přístrojů v Hospodě U Burdů v Březnické ulici požádal o vymazání z tohoto seznamu. Na lednové jednání zastupitelů dorazil majitel objektu, který tvrdí, že automaty měl provozovat nový subjekt a žádal o nový zápis do seznamu povolených heren. Ale marně, zastupitelé v této lokalitě hazard nechtějí.

Podle majitele objektu je problém v tom, že aby jeden subjekt mohl začít a podat si žádost, ten druhý musí mezitím skončit. Komplikace nastaly tím, že se celá záležitost řešila v době, kdy zastupitelé schvalují nové znění vyhlášky. A tak bylo místo zcela vyškrtnuto ze seznamu a nový provozovatel zde výherní automaty mít nesmí.

Zastupitelé na problematiku neměli jednotný názor. Například Roman Mráz (ANO) byl pro přehodnocení prosincové vyhlášky, zatímco starosta Jindřich Vařeka (ANO) byl zásadně proti. „Z pozice velitele městské policie tuto aktivitu podporovat nemohu. Tato hospoda je zdrojem nepořádku a častých výjezdů městské policie, rušení nočního klidu, atd. Hlasovat pro povolení proto nemohu,“ vysvětlil svůj postoj.

Podle majitele objektu se právě personál hospody snaží udržet pořádek a noční klid a proto v mnoha případech volají policii oni. Odmítl také výtku Marty Frýbertové, která přečetla zápis, ve kterém se uvádí, že venkovní reklama na jackpot odporuje právním normám. Displej prý neoznačuje výši jackpotu, ale hodnotu dovolené, která se dá v soutěži vyhrát.

Vytýkán byl také špatný stav objektu a hluk, který obtěžuje obyvatele přilehlých domů. Nepomohly ani argumenty majitele, že návštěvníci zařízení častěji využívají zahrádky ve vnitrobloku. K opětovnému povolení provozování automatů nepomohl ani příspěvek Dagmar Říhové (Šance pro Příbram), která se podivila nad tím, proč zájmy nového provozovatele hájí majitel objektu a nedostala konkrétní odpověď na další podnikatelské aktivity majitele objektu.

Při závěrečném hlasování zastupitelé celkem jednoznačně vyjádřili, že v lokalitě Rynečku si výherní automaty nepřejí a úpravu již dříve schválené vyhlášky odmítli.
 

Fotogalerie

V Hospodě U Burdů si automaty už nezahrajete () V Hospodě U Burdů si automaty už nezahrajete (1) V Hospodě U Burdů si automaty už nezahrajete (2)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz