18. 2. svátek má Gizela

V Dobříši začala výstavba školního pavilonu pro 120 dětí

5. února 2019   (14:24)
V Dobříši začala výstavba školního pavilonu pro 120 dětí

Vlastní výstavba se dělí na dvě hlavní části.


V Dobříši na Příbramsku začala realizace stavební akce „Výstavba nového pavilonu a rozšíření varny a jídelny u 2.základní školy Dobříš“.

Vlastní výstavba se dělí na dvě hlavní části. První  částí je  výstavba školního pavilonu pro 120 dětí. Sloužit má nejen místním, ale i školákům z okolních obcí. Samotná výstavba této části započne začátkem dubna po realizaci tzv. podmiňujících investic, což je překládka kabelu ČEZ – který je potřeba uložit na místo mimo budoucí stavbu. Počasí zatím umožňuje jen přípravné práce, školní pavilon by měl být dokončen nejpozději příští rok v únoru, řekla dnes novinářům starostka Jana Vlnasová (Pro Dobříš).

Školní pavilon se staví v areálu 2. základní školy, jejíž kapacita 800 míst je už nedostatečná. V novém objektu budou čtyři učebny. V další části projektu se rozšíří i kapacita jídelny na 1200 vydaných obědů z nynějších 900 v rámci rozšíření hospodářského pavilonu, který je druhou částí stavební akce a měl by být realizován do poloviny měsíce září tohoto roku. Školákům bude nová jídelna k dispozici po úspěšné kolaudaci prostor, předpokládá se koncem října t.r.  Celkové náklady projektu jsou přes 70 milionů korun, nejdražší má být přístavba jídelny. Radnice na akci získala dotaci od ministerstva financí.

Na projektu se finančně podílí i spádové obce, jejichž školáci na základě smluv dojíždějí do dobříšských zařízení. Jde o Malou Hraštici, Pičín, Novou Ves pod Pleší, Mokrovraty, Starou Huť, Obořiště, Rosovice, Drevníky, Voznici, Svaté Pole, Drhovy, Rybníky a Velkou Lečici.

"Jsme spádová oblast a spousta dětí z okolních obcí dojíždí hlavně na druhý stupeň. Ale Dobříš už naráží na své limity a diskutujeme s obcemi o tom, že už zkrátka musejí myslet na školství samy za sebe," uvedla Vlnasová.

Dobříšské školy navštěvuje kolem 1400 dětí, ve školním roce 2021/22 to má být podle analýzy města skoro o 200 více.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz