24. 1. svátek má Milena

V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena

16. prosince 2018   (15:17)
Dalších 14 fotografií v galeriiV Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena

Dobové postavy a mnoho zvířátek. Celý betlém je kompletně ze sena.


V obci Čenkov může oko návštěvníka spatřit tradiční záležitost. Přímo mezi rodinnými domy se tu v rámci ulice vystavuje obří betlém. Tento je specifický tím, že je celý ze sena. Jiří Firýt, občan obce Čenkov, celý betlém vyrobil a v rámci České republiky se jedná o nejpočetnější betlém ze sena v životní velikosti.

Celkově se postavy skládají z 20 lidských postav, které na sobě mají dobové oblečení, nechybí pak stádo 4 oveček, beran, jehně, pes, vůl, osel, slon, velbloud, kůzlata a dokonce kachničky. Nad všemi pak bdí anděl, který je umístěn nad kolébkou Ježíška.

Tato podívaná je poněkud zastrčena. V případě že pojedete ze směru od Příbrami, tak se na hlavní křižovatce dáte vpravo kolem průmyslových areálů. Na konci této cesty bude po vaší pravici most, dáte se tedy doleva a za světelným železničním přejezdem již uvidíte tento skvost.

V obci Čenkov může oko návštěvníka …

Fotogalerie

V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena () V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (1) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (2) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (3) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (4) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (5) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (6) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (7) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (8) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (9) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (10) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (11) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (12) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (13)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pmr

autor: pmrDalší články

Letos započne třetí a poslední vlna "kotlíkových" dotací Letos započne třetí a poslední vlna "kotlíkových" dotací Desítky tisíc domácností budou moci renovovat své topící systémy. 24. ledna 2019   (13:00) Destinační agentura Brdy zve na pěší výlet na Olymp Brd Destinační agentura Brdy zve na pěší výlet na Olymp Brd Již tuto sobotu se můžete se zkušenou průvodkyní vydat k bájemi opředenému brdskému vrcholu do míst, kde prý sídlila Hadí královna, kde je Fabiánova zahrádka nebo kde pořádali trampové zakázané potlachy rozháněné státní policií. 24. ledna 2019   (09:54) Příbramské divadlo letos nabídne 5 nových her Příbramské divadlo letos nabídne 5 nových her V některých rolích uvidíme i známé tváře. 24. ledna 2019   (08:11) VIDEO: Železniční přejezd a kanálek je nebezpečný pro maminky s "golfkami". Uvězní kolo kočárku VIDEO: Železniční přejezd a kanálek je nebezpečný pro maminky s "golfkami". Uvězní kolo kočárku Reagujeme na podnět naší čtenářky. Denně v Mariánské ulici na přejezdu riskuje s dítětem v kočárku. 24. ledna 2019   (06:04) Na Svaté Hoře je k vidění výstava „Václav Havel – Politika a svědomí“ Na Svaté Hoře je k vidění výstava „Václav Havel – Politika a svědomí“ Myšlenky a osobnost prvního prezidenta České republiky jsou k vidění v Mníšecké kapli. 23. ledna 2019   (19:51) Na handicapovaného mladíka se vybralo devadesát tisíc Na handicapovaného mladíka se vybralo devadesát tisíc Sbírka byla pořádána na 26letého Patrika, který si před deseti lety po skoku do vody poranil páteř, nyní může hýbat jen rameny a počítač ovládá pusou. 23. ledna 2019   (17:11) Česko je na prahu chřipkové epidemie. Nemocných přibývá i v Příbrami. Česko je na prahu chřipkové epidemie. Nemocných přibývá i v Příbrami. Jako každý rok začíná v lednu období chřipek. Můžeme mluvit na našem okrese už o epidemii? 23. ledna 2019   (14:57) Dostali jste od Ježíška nové kolo? Chraňte ho forenzním značením! Dostali jste od Ježíška nové kolo? Chraňte ho forenzním značením! V loňském roce město Příbram za finanční podpory Ministerstva vnitra připravilo projekt forenzního identifikačního značení pomocí syntetické DNA. 23. ledna 2019   (12:48) Odcizeno 700 litrů topného oleje, hydraulika z traktoru nebo zfetovaný řidič se zákazem řízení Odcizeno 700 litrů topného oleje, hydraulika z traktoru nebo zfetovaný řidič se zákazem řízení Svodka událostí na Milínsku očima policistů 23. ledna 2019   (10:53) Armádní klub si proti Příbrami zastřílel skoro jako z kulometu Armádní klub si proti Příbrami zastřílel skoro jako z kulometu FK Dukla Praha - 1.FK Příbram 4:0 (2:0) V úterý 22. ledna na hřišti v pražských Satalicích hráči 1.FK sehráli další přípravné utkání proti Dukle Praha. 23. ledna 2019   (09:40)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz