16. 2. svátek má Ljuba

V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau

FOTOGALERIE
26. srpna 2018   (17:42)
Dalších 30 fotografií v galeriiV březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau

V noci ze soboty na neděli ožily hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce.


Na více než osmi desítkách památek po celé České republice proběhla Hradozámecká noc, kterou pořádá Národní památkový ústav od roku 2010 a je již tradičním vyvrcholením návštěvnické sezóny. V nejbližším okolí Příbrami se jí zúčastnil zámek Březnice a Dobříš, z těch o trochu vzdálenějších Hořovice, Mníšek pod Brdy, Konopiště nebo hrad Karlštejn.

Na více než osmi desítkách památek po celé …
V Březnici se o oživení zámeckých komnat postaralo divadlo Exulis. Přeneslo diváky na francouzský zámeček do 70. let 16. století. Více než dvě stě návštěvníků sledovalo dobrodružný romantický příběh soubojů, intrik, vášně a tajemné lásky paní z Monsoreau a hraběte de Bussyho. Nechyběl zpěv, tanec a samozřejmě i šermířské souboje šlechticů.

V Březnici se o oživení zámeckých komnat …
Březnický zámek se Hradozámecké noci účastní pravidelně a zájem návštěvníků je opravdu veliký. V letošním roce bylo všech pět prohlídek, pořádaných pod rouškou tmy, naplněno k prasknutí. Celkově stoupá i zájem návštěvníků během sezóny. „Často přijíždějí ráno, projdou jeden okruh, pak stráví den v Březnici a odpoledne se k nám vrací na další část prohlídky,“ prozrazuje milá paní pokladní.
 

Březnický zámek se Hradozámecké noci účastní …

Fotogalerie

V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau () V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (1) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (2) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (3) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (4) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (5) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (6) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (7) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (8) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (9) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (10) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (11) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (12) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (13) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (14) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (15) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (16) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (17) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (18) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (19) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (20) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (21) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (22) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (23) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (24) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (25) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (26) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (27) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (28) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (29)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. 15. února 2019   (18:20) Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Zákazy návštěv platí také v řadě zařízení sociálních služeb, uzavření školy kvůli epidemii hygienici nezaznamenali. 15. února 2019   (15:12) Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Bezbariérové úpravy kulturního domu mohou vyjít až na 7,4 milionů. 15. února 2019   (12:56) Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Ceremoniál se konal v Zrcadlovém sále dobříšského zámku, kde Zikmund s Jiřím Hanzelkou v roce 1951 psali své knihy po návratu z první velké cesty do světa. 15. února 2019   (10:19) Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Do konce aktuálního volebního období by mělo dojít k navýšení penzí na průměrných 15 000 Kč. 15. února 2019   (08:16) Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Akce s názvem Speed Marathon se uskuteční 3. dubna. 15. února 2019   (06:09) Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Někde se dokonce mluví o rekordní sezoně. 14. února 2019   (18:16) Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů S naším zpravodajstvím vám nic podstatného z jednání neunikne. 14. února 2019   (14:46) Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Cena se dá o několik korun snížit při vyplnění podacích dat elektronicky. 14. února 2019   (12:29) (Za)chraňme manželství (Za)chraňme manželství Každým rokem v týdnu kolem svátku svatého Valentýna si připomínáme důležitost manželství. Národní týden manželství se pořádá od roku 1996 ve Velké Británii a odtud se rozšířila do dalších zemí světa. Od roku 2007 se akce pořádá i v ČR. 14. února 2019   (10:38)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz