16. 2. svátek má Ljuba

V Brdech dnes vyhozené pneumatiky nenajdete

22. dubna 2018   (11:43)
Další 2 fotografie v galeriiV Brdech dnes vyhozené pneumatiky nenajdete

Kousek naší planety Země dostal od aktivních Příbramáků k svátku svoji očistu.


Milovníci přírody se včera ráno sešli v Orlově, aby se jí vydali na pomoc vzhůru do Brd. V rámci oslav Dne Země se dobrovolníci pod vedením Petra Piskače a Hynka Harvánka z ObjevBrdy.cz pustili do Druhého jarního úklidu části CHKO Brdy. I díky němu se budete moci s nadcházející turistickou sezónou při sportu a výletech od Obecnice po Láz radovat z čistšího prostředí.

„Vloni se odvezlo 115 kg odpadu. Byl to první úklid a likvidoval se těžký letitý odpad. Letos ho již bylo podstatně méně. Na procházkách nacházím v přírodě pneumatiky, dráty, kabeláže, hrnce.... Před 14 dny jsem našel vyhozenou starou tiskárnu, to je nepochopitelné,“ říká organizátor Hynek Harvánek.

Pytle a rukavice byly pro všechny přihlášené zajištěny a oblast byla rozvržena do sedmi tras dle náročnosti  tak, aby některé zvládly absolvovat i děti. Celkem se uklízelo na 80 kilometrech. Veškerý sebraný odpad byl odvezen Technickými službami města Příbram a právě díky podpoře města bylo pro pracanty připraveno také občerstvení včetně špekáčků k opečení nad ohněm. 
 

Milovníci přírody se včera ráno sešli …

Fotogalerie

V Brdech dnes vyhozené pneumatiky nenajdete () V Brdech dnes vyhozené pneumatiky nenajdete (1)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz foto: Hynek Harvánek

autor: jkDalší články

V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. 15. února 2019   (18:20) Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Zákazy návštěv platí také v řadě zařízení sociálních služeb, uzavření školy kvůli epidemii hygienici nezaznamenali. 15. února 2019   (15:12) Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Bezbariérové úpravy kulturního domu mohou vyjít až na 7,4 milionů. 15. února 2019   (12:56) Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Ceremoniál se konal v Zrcadlovém sále dobříšského zámku, kde Zikmund s Jiřím Hanzelkou v roce 1951 psali své knihy po návratu z první velké cesty do světa. 15. února 2019   (10:19) Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Do konce aktuálního volebního období by mělo dojít k navýšení penzí na průměrných 15 000 Kč. 15. února 2019   (08:16) Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Akce s názvem Speed Marathon se uskuteční 3. dubna. 15. února 2019   (06:09) Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Někde se dokonce mluví o rekordní sezoně. 14. února 2019   (18:16) Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů S naším zpravodajstvím vám nic podstatného z jednání neunikne. 14. února 2019   (14:46) Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Cena se dá o několik korun snížit při vyplnění podacích dat elektronicky. 14. února 2019   (12:29) (Za)chraňme manželství (Za)chraňme manželství Každým rokem v týdnu kolem svátku svatého Valentýna si připomínáme důležitost manželství. Národní týden manželství se pořádá od roku 1996 ve Velké Británii a odtud se rozšířila do dalších zemí světa. Od roku 2007 se akce pořádá i v ČR. 14. února 2019   (10:38)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz