26. 9. svátek má Andrea

Už jste zvolili, kam investovat milion korun? Část druhá…

20. června 2018   (09:14)
Už jste zvolili, kam investovat milion korun? Část druhá…

Hlasování pro projekty vytvořené občany Příbrami, je ve vašich rukách. Představujeme další z těch, kterým můžete dát svůj hlas


Letos poprvé mohou občané našeho města využít milion korun z participativního rozpočtu. Ti nejaktivnější z obyvatel vytvořili vlastní návrh na projekt, který by mohl být díky této finanční podpoře vyhrazené z rozpočtu města, realizován.

My ostatní máme nyní možnost z 31 návrhů, uznaných jako realizovatelných, do půlnoci 22. června vybírat ty nejlepší.
Dnes představujeme dalších sedm projektů, které byly vybrány:
 
PŘES KAŇKU BEZPEČNĚ NA PADÁK A LESOPARK HATĚ

Projekt řeší bezpečné a klidné propojení mezi zelenou páteří města s lesoparkem Padák a Hatěmi. Zároveň si dává za cíl vytvořit atraktivní zákoutí v centru města, zkulturnit a zpřístupnit části břehu rybníku Kaňka včetně vybudování chodníku k lávce přes Sázkový potok.
 
MODERNIZACE DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ V ŽEŽICÍCH

Původní dětské hřiště v Žežicích (Příbram) pochází z osmdesátých let minulého století, proto autor tohoto projektu navrhuje jeho modernizaci a osazení pozemku novými hracími prvky. Vizualizace hřiště je již k dispozici a najdete ji na stránkách Společně pro Příbram.
 
RELAX PARK STŘELOVNA

Park byl na ploše 2,25 ha vysazen z popudu barona Wolfganga Julia von Schönau v letech 1840-41 na polích kolem střelnice (zvané Střelovna) městské střelecké společnosti. Navrhovatelka projektu by tento park ráda znovu uvedla do života. V rámci projektu Společně pro Příbram, by ráda začala s opravou hřiště pro nejmenší, přidáním zábavních prvků pro větší děti, vybudováním venkovní posilovny a oživením zeleně. Mělo by vzniknout místo pro celé rodiny, kde by se dalo odpočinout od všedních starostí, bez dojíždění za město.
 
PRO SENIORY BEZPEČNÝ CHODNÍK

Novým chodníkem by autorka tohoto návrhu ráda zajistila bezpečnou přístupovou cestu k věžovým domům v Příbrami VIII (kolem lesa). Jedná se o Sportovní ulici – jedinou přístupovou cestu k věžovým domům. Kde navíc dle slov navrhovatelky, není možná údržba v zimních měsících.
 
LESOPARK LITAVKA - OPRAVA MLATOVÉ CESTY A UMÍSTĚNÍ LAVIČEK

Lesopark Litavka u stadionu Baník je lidmi využíván celoročně k procházkám, běhání, vycházkám maminek s kočárky, venčení psů a dalším aktivitám. Bohužel za nepříznivého počasí jsou části mlatové cesty rozbahněné nebo naopak je obnažená spodní kamenitá vrstva a značná část cesty se proměňuje v „tankodrom”. V letním období je lesopark využíván i díky naučné stezce a leckdy při procházce příroda láká k zastavení, ale po cestě je jenom pár laviček, které bývají vždy obsazené. Toto by měl vyřešit další z projektů tak, aby vzniklo i zde místo sloužící k relaxaci, poučení a neformálnímu setkávání různých skupin příbramských obyvatel.

DOKONČENÍ CHODNÍKU V ANENSKÉ ULICI, SMĚR HUSOVA, VČETNĚ VYBUDOVÁNÍ PŘECHODU
 
Záměrem návrhu je zajistit vybudování chodníku v části ulice Anenská od závodu Stella Ateliers (nad katastrálním úřadem) po křižovatku ulic Husova a Anenská (u firmy Ten Art, dříve pobočka Toyoty), a zvýšit tak bezpečnost chodců. Zároveň je v této části ulice zvýšený provoz vozidel, jedná se o důležitou spojnici mezi sídlištěm na jedné straně, Kauflandem a průmyslovou zónou na straně druhé. Vybudováním chodníku by došlo ke zvýšení bezpečnosti chodců a ke zpřehlednění situace pro motoristy.

SKŘÍTCI DO KOZIČÍNA "LESNÍ CHALOUPKA 3X3M, SKŘÍTCI 160 CM, DŘEVO, HERNÍ PLOCHA"

Vybudování chaloupky 3 x 3 m v Kozičíně, která by byla koncipována jako srub z kulatiny. Domeček s okny střechou a dveřmi, na střeše travnatý povrch s netřesky, výška srubu 2,2 m, popisuje svou představu navrhovatel. Před chaloupkou by byly dvě dřevěné plastiky skřítků 1,5 m a 1,3 m a dřevěné houby. Celý projekt je koncipován jako herní prvek charakteru mnohohřiště, výška srubu a koncept prostoru před srubem umožnuje hru pro děti, jak uvnitř, tak i venku. Vzniklo by tak umělecky hodnotné dílo z přírodních materiálů v přístupové oblasti do Brd umístěné před kozičínským komunitním centrem.
 
S dalšími návrhy jsme seznamovali v článku: Už jste zvolili kam investovat milion korun? Hlasovat můžete ZDE.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Havárie jednoho z hlavních přívodních řadů pitné vody málem ochromila dodávku vody v Příbrami Havárie jednoho z hlavních přívodních řadů pitné vody málem ochromila dodávku vody v Příbrami „Horké chvilky“ zažili o tomto víkendu vodohospodáři 1. SčV, a.s. 26. září 2018   (13:45) Nekončí vám platnost „řidičáku"? Nekončí vám platnost „řidičáku"? Čtvrt milionu lidí si musí do konce roku vyměnit řidičský průkaz. K výměně řidičáku stačí přijít s platným průkazem totožnosti na jakýkoli úřad obce s rozšířenou působností a donést současný řidičák. 26. září 2018   (11:40) Aktuálně: Nárazem do stromu ukončil svou jízdu řidič na Příbramsku Aktuálně: Nárazem do stromu ukončil svou jízdu řidič na Příbramsku Hasiči v místě dopravní nehody provádějí odklízecí práce 26. září 2018   (09:38) AKTUÁLNĚ FOTO DNE: Mráz začíná čarovat FOTO DNE: Mráz začíná čarovat S ochlazením přišly i přízemní mrazíky a teploty místy až -3°C 26. září 2018   (08:05) FOTO Ministerstvo dopravy vybírá čtyři konsorcia, která budou soutěžit o dostavbu a provoz 32 km D4 Ministerstvo dopravy vybírá čtyři konsorcia, která budou soutěžit o dostavbu a provoz 32 km D4 Dostavba D4 začne nejdříve za dva roky. 26. září 2018   (06:08) Hvožďany v sobotu otevřely nové multifunkční hřiště Hvožďany v sobotu otevřely nové multifunkční hřiště Hřiště ve Hvožďanech patří mezi nejmodernější na Příbramsku 25. září 2018   (19:10) Svátek senioři oslaví v sobotu na náměstí 17. listopadu Svátek senioři oslaví v sobotu na náměstí 17. listopadu Nebude chybět Rožmitálská Venkovanka, písničky Waldy Matušky a káva zdarma. 25. září 2018   (16:48) Naplánujte na páteční svátek Rodinný den v lesoparku Naplánujte na páteční svátek Rodinný den v lesoparku Přijďte do přírody zkoumat, bádat a hrát si s Klubem Montessori. 25. září 2018   (14:30) Preventivně dopravní akce se zaměřila na motorkáře a řidiče, kteří se nevěnují řízení Preventivně dopravní akce se zaměřila na motorkáře a řidiče, kteří se nevěnují řízení Motocyklisté by si měli uvědomit, že jsou při dopravních nehodách mnohem zranitelnější než řidiči vozidel. 25. září 2018   (12:30) Kolik kalorií spálíte při procházce po in-linové stezce? Přijďte na její slavnostní otevření Kolik kalorií spálíte při procházce po in-linové stezce? Přijďte na její slavnostní otevření Zda se zpotíte, než objedete kolečko, to si musíte vyzkoušet na vlastní kůži, ale kolik spálíte kalorií, potažmo kolik řízků si můžete naložit po příchodu domů, aniž byste ztloustli, už je spočítáno. 25. září 2018   (10:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz