21. 3. svátek má Radek

Už jste zvolili, kam investovat milion korun? Část druhá…

20. června 2018   (09:14)
Už jste zvolili, kam investovat milion korun? Část druhá…

Hlasování pro projekty vytvořené občany Příbrami, je ve vašich rukách. Představujeme další z těch, kterým můžete dát svůj hlas


Letos poprvé mohou občané našeho města využít milion korun z participativního rozpočtu. Ti nejaktivnější z obyvatel vytvořili vlastní návrh na projekt, který by mohl být díky této finanční podpoře vyhrazené z rozpočtu města, realizován.

My ostatní máme nyní možnost z 31 návrhů, uznaných jako realizovatelných, do půlnoci 22. června vybírat ty nejlepší.
Dnes představujeme dalších sedm projektů, které byly vybrány:
 
PŘES KAŇKU BEZPEČNĚ NA PADÁK A LESOPARK HATĚ

Projekt řeší bezpečné a klidné propojení mezi zelenou páteří města s lesoparkem Padák a Hatěmi. Zároveň si dává za cíl vytvořit atraktivní zákoutí v centru města, zkulturnit a zpřístupnit části břehu rybníku Kaňka včetně vybudování chodníku k lávce přes Sázkový potok.
 
MODERNIZACE DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ V ŽEŽICÍCH

Původní dětské hřiště v Žežicích (Příbram) pochází z osmdesátých let minulého století, proto autor tohoto projektu navrhuje jeho modernizaci a osazení pozemku novými hracími prvky. Vizualizace hřiště je již k dispozici a najdete ji na stránkách Společně pro Příbram.
 
RELAX PARK STŘELOVNA

Park byl na ploše 2,25 ha vysazen z popudu barona Wolfganga Julia von Schönau v letech 1840-41 na polích kolem střelnice (zvané Střelovna) městské střelecké společnosti. Navrhovatelka projektu by tento park ráda znovu uvedla do života. V rámci projektu Společně pro Příbram, by ráda začala s opravou hřiště pro nejmenší, přidáním zábavních prvků pro větší děti, vybudováním venkovní posilovny a oživením zeleně. Mělo by vzniknout místo pro celé rodiny, kde by se dalo odpočinout od všedních starostí, bez dojíždění za město.
 
PRO SENIORY BEZPEČNÝ CHODNÍK

Novým chodníkem by autorka tohoto návrhu ráda zajistila bezpečnou přístupovou cestu k věžovým domům v Příbrami VIII (kolem lesa). Jedná se o Sportovní ulici – jedinou přístupovou cestu k věžovým domům. Kde navíc dle slov navrhovatelky, není možná údržba v zimních měsících.
 
LESOPARK LITAVKA - OPRAVA MLATOVÉ CESTY A UMÍSTĚNÍ LAVIČEK

Lesopark Litavka u stadionu Baník je lidmi využíván celoročně k procházkám, běhání, vycházkám maminek s kočárky, venčení psů a dalším aktivitám. Bohužel za nepříznivého počasí jsou části mlatové cesty rozbahněné nebo naopak je obnažená spodní kamenitá vrstva a značná část cesty se proměňuje v „tankodrom”. V letním období je lesopark využíván i díky naučné stezce a leckdy při procházce příroda láká k zastavení, ale po cestě je jenom pár laviček, které bývají vždy obsazené. Toto by měl vyřešit další z projektů tak, aby vzniklo i zde místo sloužící k relaxaci, poučení a neformálnímu setkávání různých skupin příbramských obyvatel.

DOKONČENÍ CHODNÍKU V ANENSKÉ ULICI, SMĚR HUSOVA, VČETNĚ VYBUDOVÁNÍ PŘECHODU
 
Záměrem návrhu je zajistit vybudování chodníku v části ulice Anenská od závodu Stella Ateliers (nad katastrálním úřadem) po křižovatku ulic Husova a Anenská (u firmy Ten Art, dříve pobočka Toyoty), a zvýšit tak bezpečnost chodců. Zároveň je v této části ulice zvýšený provoz vozidel, jedná se o důležitou spojnici mezi sídlištěm na jedné straně, Kauflandem a průmyslovou zónou na straně druhé. Vybudováním chodníku by došlo ke zvýšení bezpečnosti chodců a ke zpřehlednění situace pro motoristy.

SKŘÍTCI DO KOZIČÍNA "LESNÍ CHALOUPKA 3X3M, SKŘÍTCI 160 CM, DŘEVO, HERNÍ PLOCHA"

Vybudování chaloupky 3 x 3 m v Kozičíně, která by byla koncipována jako srub z kulatiny. Domeček s okny střechou a dveřmi, na střeše travnatý povrch s netřesky, výška srubu 2,2 m, popisuje svou představu navrhovatel. Před chaloupkou by byly dvě dřevěné plastiky skřítků 1,5 m a 1,3 m a dřevěné houby. Celý projekt je koncipován jako herní prvek charakteru mnohohřiště, výška srubu a koncept prostoru před srubem umožnuje hru pro děti, jak uvnitř, tak i venku. Vzniklo by tak umělecky hodnotné dílo z přírodních materiálů v přístupové oblasti do Brd umístěné před kozičínským komunitním centrem.
 
S dalšími návrhy jsme seznamovali v článku: Už jste zvolili kam investovat milion korun? Hlasovat můžete ZDE.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Aktuálně: Hasiči vyprošťují vážně zraněného řidiče nákladního vozu, který narazil do domu. V místě přistával vrtulník Aktuálně: Hasiči vyprošťují vážně zraněného řidiče nákladního vozu, který narazil do domu. V místě přistával vrtulník Náměstí v Sedlčanech je uzavřeno 21. března 2019   (16:54) AKTUALIZOVÁNO V areálu Nového rybníka chystá město hned několik akcí V areálu Nového rybníka chystá město hned několik akcí Na Nováku si letos přijde na své každý. 21. března 2019   (13:44) Hornické muzeum se připravuje na hlavní sezónu Hornické muzeum se připravuje na hlavní sezónu Prodloužená otevírací doba bude již poslední víkend v březnu. 21. března 2019   (12:00) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem Náklady na stavbu jsou odhadnuty na 112 milionů bez DPH. 21. března 2019   (09:22) FOTOGALERIE Ukradený chlebník a zdroj k ohradníku Ukradený chlebník a zdroj k ohradníku Zloději kradou vše, co jim pod ruku přijde 21. března 2019   (07:22) Na podporu české justice půjde z norských fondů 170 mil. Kč Na podporu české justice půjde z norských fondů 170 mil. Kč V českých věznicích je aktuálně 21.692 vězňů a vazebně stíhaných. 21. března 2019   (06:17) V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy  v centru Příbrami V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy v centru Příbrami V rámci rekonstrukce kruhového objezdu na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami dojde mimo jiné i k úpravě napojení ul. Hailova na samotný kruhový objezd. 20. března 2019   (17:53) Další stromy určené k pokácení Další stromy určené k pokácení Technické služby do konce března musí pokácet další stromy 20. března 2019   (15:47) Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Zemědělci si uklidí vysypaný ledek vlastními silami 20. března 2019   (13:52) AKTUÁLNĚ V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků Za zločin braní rukojmí obviněnému muži hrozí až 12 let vězení. 20. března 2019   (12:09)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz