22. 7. svátek má Magdaléna

Už jste zvolili, kam investovat milion korun? Část druhá…

20. června 2018   (09:14)
Už jste zvolili, kam investovat milion korun? Část druhá…

Hlasování pro projekty vytvořené občany Příbrami, je ve vašich rukách. Představujeme další z těch, kterým můžete dát svůj hlas


Letos poprvé mohou občané našeho města využít milion korun z participativního rozpočtu. Ti nejaktivnější z obyvatel vytvořili vlastní návrh na projekt, který by mohl být díky této finanční podpoře vyhrazené z rozpočtu města, realizován.

My ostatní máme nyní možnost z 31 návrhů, uznaných jako realizovatelných, do půlnoci 22. června vybírat ty nejlepší.
Dnes představujeme dalších sedm projektů, které byly vybrány:
 
PŘES KAŇKU BEZPEČNĚ NA PADÁK A LESOPARK HATĚ

Projekt řeší bezpečné a klidné propojení mezi zelenou páteří města s lesoparkem Padák a Hatěmi. Zároveň si dává za cíl vytvořit atraktivní zákoutí v centru města, zkulturnit a zpřístupnit části břehu rybníku Kaňka včetně vybudování chodníku k lávce přes Sázkový potok.
 
MODERNIZACE DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ V ŽEŽICÍCH

Původní dětské hřiště v Žežicích (Příbram) pochází z osmdesátých let minulého století, proto autor tohoto projektu navrhuje jeho modernizaci a osazení pozemku novými hracími prvky. Vizualizace hřiště je již k dispozici a najdete ji na stránkách Společně pro Příbram.
 
RELAX PARK STŘELOVNA

Park byl na ploše 2,25 ha vysazen z popudu barona Wolfganga Julia von Schönau v letech 1840-41 na polích kolem střelnice (zvané Střelovna) městské střelecké společnosti. Navrhovatelka projektu by tento park ráda znovu uvedla do života. V rámci projektu Společně pro Příbram, by ráda začala s opravou hřiště pro nejmenší, přidáním zábavních prvků pro větší děti, vybudováním venkovní posilovny a oživením zeleně. Mělo by vzniknout místo pro celé rodiny, kde by se dalo odpočinout od všedních starostí, bez dojíždění za město.
 
PRO SENIORY BEZPEČNÝ CHODNÍK

Novým chodníkem by autorka tohoto návrhu ráda zajistila bezpečnou přístupovou cestu k věžovým domům v Příbrami VIII (kolem lesa). Jedná se o Sportovní ulici – jedinou přístupovou cestu k věžovým domům. Kde navíc dle slov navrhovatelky, není možná údržba v zimních měsících.
 
LESOPARK LITAVKA - OPRAVA MLATOVÉ CESTY A UMÍSTĚNÍ LAVIČEK

Lesopark Litavka u stadionu Baník je lidmi využíván celoročně k procházkám, běhání, vycházkám maminek s kočárky, venčení psů a dalším aktivitám. Bohužel za nepříznivého počasí jsou části mlatové cesty rozbahněné nebo naopak je obnažená spodní kamenitá vrstva a značná část cesty se proměňuje v „tankodrom”. V letním období je lesopark využíván i díky naučné stezce a leckdy při procházce příroda láká k zastavení, ale po cestě je jenom pár laviček, které bývají vždy obsazené. Toto by měl vyřešit další z projektů tak, aby vzniklo i zde místo sloužící k relaxaci, poučení a neformálnímu setkávání různých skupin příbramských obyvatel.

DOKONČENÍ CHODNÍKU V ANENSKÉ ULICI, SMĚR HUSOVA, VČETNĚ VYBUDOVÁNÍ PŘECHODU
 
Záměrem návrhu je zajistit vybudování chodníku v části ulice Anenská od závodu Stella Ateliers (nad katastrálním úřadem) po křižovatku ulic Husova a Anenská (u firmy Ten Art, dříve pobočka Toyoty), a zvýšit tak bezpečnost chodců. Zároveň je v této části ulice zvýšený provoz vozidel, jedná se o důležitou spojnici mezi sídlištěm na jedné straně, Kauflandem a průmyslovou zónou na straně druhé. Vybudováním chodníku by došlo ke zvýšení bezpečnosti chodců a ke zpřehlednění situace pro motoristy.

SKŘÍTCI DO KOZIČÍNA "LESNÍ CHALOUPKA 3X3M, SKŘÍTCI 160 CM, DŘEVO, HERNÍ PLOCHA"

Vybudování chaloupky 3 x 3 m v Kozičíně, která by byla koncipována jako srub z kulatiny. Domeček s okny střechou a dveřmi, na střeše travnatý povrch s netřesky, výška srubu 2,2 m, popisuje svou představu navrhovatel. Před chaloupkou by byly dvě dřevěné plastiky skřítků 1,5 m a 1,3 m a dřevěné houby. Celý projekt je koncipován jako herní prvek charakteru mnohohřiště, výška srubu a koncept prostoru před srubem umožnuje hru pro děti, jak uvnitř, tak i venku. Vzniklo by tak umělecky hodnotné dílo z přírodních materiálů v přístupové oblasti do Brd umístěné před kozičínským komunitním centrem.
 
S dalšími návrhy jsme seznamovali v článku: Už jste zvolili kam investovat milion korun? Hlasovat můžete ZDE.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Ukázky na Řimbabě a smutná pouť bez lidí Ukázky na Řimbabě a smutná pouť bez lidí Jen velmi malou návštěvnost měla pouť v Bohutíně a v průběhu soboty ji navštívilo daleko méně lidí než páteční hasičskou fontánu s ohňostrojem 22. července 2018   (20:15) Ofenzivní hra a fotbal nahoru dolů, který diváky bavil, skončil u Litavky dělbou bodů. Ofenzivní hra a fotbal nahoru dolů, který diváky bavil, skončil u Litavky dělbou bodů. 1. FK Příbram – FK Teplice 1:1 (1:0) V sobotu 21. července se v Příbrami hrála po roční odmlce opět první Fortuna:Liga. V úvodním kole přivítala Příbram na svém stadionu Severočechy z Teplic. Utkání nabídlo spoustu šancí, ale padly „jen“ dvě branky 22. července 2018   (16:39) Právě teď: V prostoru ulice Čechovská u Tiket Sport Baru zasahuje větší množství příslušníků Policie ČR Právě teď: V prostoru ulice Čechovská u Tiket Sport Baru zasahuje větší množství příslušníků Policie ČR Místo zásahu je zcela uzavřeno policejními páskami, příslušníci Policie zasahují v neprůstřelných vestách 22. července 2018   (14:05) Blesková zpráva Smolotely zaplavily pouťové atrakce Smolotely zaplavily pouťové atrakce Makovskou pouť obvykle provází horké letní počasí, letošní rok není výjimkou. Užít si ji můžete ještě dnes 22. července 2018   (11:03) FOTOGALERIE Přijďte na prohlídku svatohorského sklepení a dozvíte se mnoho zajímavostí nejen o něm Přijďte na prohlídku svatohorského sklepení a dozvíte se mnoho zajímavostí nejen o něm Ještě dnes se můžete podívat, kde se sklepy nacházejí a dozvědět se něco o tom, jak to jezuité plánovali a jak to ve skutečnosti vypadá. 22. července 2018   (09:10) Pro malé hokejisty skončily prázdniny. Zimní stadion hostil první letošní kemp Pro malé hokejisty skončily prázdniny. Zimní stadion hostil první letošní kemp „Zimák poskytuje „profi“ zázemí,“ říká příbramský trenér Milan Filipi. 22. července 2018   (07:08) ROZHOVOR Dnešní promítání v letním kině se ruší Dnešní promítání v letním kině se ruší Ještěři zaútočí na Příbram až v příštím týdnu 21. července 2018   (19:10) Aktuálně: Auto na střeše si vyžádalo pomoc záchranných složek Aktuálně: Auto na střeše si vyžádalo pomoc záchranných složek Profesionální hasiči z Příbrami aktuálně zasahují u dopravní nehody osobního auta 21. července 2018   (18:26) AKTUÁLNĚ Kukuřice neroste, bludiště v Chrašticích prozatím není v provozu Kukuřice neroste, bludiště v Chrašticích prozatím není v provozu Skvělé dobrodružství na čerstvém vzduchu se prozatím nekoná. Nenechte se zmýlit zavádějící informací, která proběhla některými příbramskými medii 21. července 2018   (16:48) pribram.cz je pod ostrým dohledem pribram.cz je pod ostrým dohledem Hlavní Facebookový profil našeho zpravodajského portálu dosáhl dnes počtu 10 000 sledujících 21. července 2018   (14:09)Kodex redakce Reklama Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz