24. 1. svátek má Milena

Úspěch příbramských siláků

12. prosince 2018   (13:46)
Úspěch příbramských siláků

V sobotu 8.12.2018 se v Jihlavě uskutečnilo Mistrovství České republiky v raw benčpresu (tlak vleže na lavici). Raw v tomto případě znamená tlak na lavici bez podpůrných prostředků tedy stahovacího benčového trika.


Mistrovství se zúčastnili příbramští borci z Klubu silového trojboje Příbram, ve složení Ježek, Havrlík a Veselý. Nováček oddílu Martin Veselý, pro kterého to byla první mistrovská soutěž, závodil v kategorii mužů do 120 kg. Svůj debut zvládl se ctí a výkonem 175 kg a obsadil 5. místo, když na bronzovou medaili mu scházelo pouhých 5 kg.

Zakladatel a předseda oddílu Tomáš Ježek nastoupil v kategorii mužů do 74 kg. Jeho výchozí podmínky nebyly nejlepší – věk 58 let a tři roky rekonvalescence po těžké operaci páteře. Přesto poté, co pozdější vítěz kategorie Vít Čelůstka ze Zlína prvním, ale jak se ukázalo jediným platným pokusem 145 kg odskočil ostatním o 15 kg, svedl vyrovnaný souboj s o generaci mladšími soupeři. Nakonec byl úspěšný a výkonem 137,5 kg obhájil loňské 2. místo z Mistrovství republiky. Velkým překvapením se pro něj stalo ocenění Svazu silového trojboje, když se stal jedním z pěti borců, kteří převzali bronzovou plaketu „srdcař“, za letitou účast a výsledky dosažené na mistrovských soutěžích. V případě Tomáše Ježka se jedná o 4 tituly mistr republiky mužů, zlato a bronz z ME a bronz z MS masters nad 40 let. 

Mistrovství se zúčastnili příbramští borci z …
Nejkvalitnější výkon z příbramských závodníků předvedl 5-ti násobný mistr republiky Vláďa Havrlík v kategorii mužů do 105 kg. Jen o vlásek mu uniklo zlato, když třetím pokusem lehce zvedl 195 kg, ale jeho soupeř Martin Turek z Nového Boru si na poslední chvíli přidal na 197,5kg, které s velkými problémy vytlačil. Zadostiučiněním se Vláďovi stalo vyhlášení pořadí bez rozdílu vah podle Wilksova koeficientu,kde obsadil vynikající  4.místo ze všech 73 startujících.

Celou soutěž ozdobil novým absolutním českým rekordem David Lupač z Jihlavy, který  v kategorii mužů nad 120 kg vzepřel 243 kg.

Na závěr se sluší zmínit úspěch dalšího člena KST Příbram Dominika Šuchmana, kterým se stal zisk titulu mistr republiky v silovém trojboji juniorů do 83 kg. Titul získal na šampionátu konaném 20.10.2018 v Sedlčanech, výkonem 595 kg v trojboji (dřep 210 kg,benč 135 kg,mrtvý tah 250 kg). 

Nezbývá tedy, než popřát všem závodníkům KST Příbram pevné zdraví a štěstí v dalších soutěžích, kde úspěšně reprezentují náš region.

Nejkvalitnější výkon z příbramských závodníků …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Tomáš Ježek

autor: topDalší články

Na Svaté Hoře je k vidění výstava „Václav Havel – Politika a svědomí“ Na Svaté Hoře je k vidění výstava „Václav Havel – Politika a svědomí“ Myšlenky a osobnost prvního prezidenta České republiky jsou k vidění v Mníšecké kapli. 23. ledna 2019   (19:51) Na handicapovaného mladíka se vybralo devadesát tisíc Na handicapovaného mladíka se vybralo devadesát tisíc Sbírka byla pořádána na 26letého Patrika, který si před deseti lety po skoku do vody poranil páteř, nyní může hýbat jen rameny a počítač ovládá pusou. 23. ledna 2019   (17:11) Česko je na prahu chřipkové epidemie. Nemocných přibývá i v Příbrami. Česko je na prahu chřipkové epidemie. Nemocných přibývá i v Příbrami. Jako každý rok začíná v lednu období chřipek. Můžeme mluvit na našem okrese už o epidemii? 23. ledna 2019   (14:57) Dostali jste od Ježíška nové kolo? Chraňte ho forenzním značením! Dostali jste od Ježíška nové kolo? Chraňte ho forenzním značením! V loňském roce město Příbram za finanční podpory Ministerstva vnitra připravilo projekt forenzního identifikačního značení pomocí syntetické DNA. 23. ledna 2019   (12:48) Odcizeno 700 litrů topného oleje, hydraulika z traktoru nebo zfetovaný řidič se zákazem řízení Odcizeno 700 litrů topného oleje, hydraulika z traktoru nebo zfetovaný řidič se zákazem řízení Svodka událostí na Milínsku očima policistů 23. ledna 2019   (10:53) Armádní klub si proti Příbrami zastřílel skoro jako z kulometu Armádní klub si proti Příbrami zastřílel skoro jako z kulometu FK Dukla Praha - 1.FK Příbram 4:0 (2:0) V úterý 22. ledna na hřišti v pražských Satalicích hráči 1.FK sehráli další přípravné utkání proti Dukle Praha. 23. ledna 2019   (09:40) Spolek Brdy letos bude řešit otázku. Restaurace v CHKO jako v amerických parcích? Spolek Brdy letos bude řešit otázku. Restaurace v CHKO jako v amerických parcích? Členové loni vzniklého spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko by měli letos vést diskusi o vizi, jak s Brdy naložit. Zda zůstanou nedotčené turistickou infrastrukturou nebo budou ve stylu amerických národních parků. 23. ledna 2019   (08:06) Policie stále nezná škodu na havarovaném vrtulníku Policie stále nezná škodu na havarovaném vrtulníku Vrtulník havaroval v sobotu 15. prosince před pátou hodinou ranní 23. ledna 2019   (06:18) Poslanci schválili proplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci Poslanci schválili proplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci Dle očekávání bylo schváleno proplácení nemocenské i za první tři dny. 22. ledna 2019   (22:16) Téměř šest set opilých či zfetovaných řidičů Téměř šest set opilých či zfetovaných řidičů V loňském roce zjistili policisté na Příbramsku při silničních kontrolách u 577 motoristů, že usedli za volant ovlivnění návykovými látkami. 22. ledna 2019   (18:14)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz