19. 2. svátek má Patrik

Travič se stal noční můrou pro majitele psů i koček

11. října 2018   (13:00)
Travič se stal noční můrou pro majitele psů i koček

Pravděpodobně se kromě týrání zvířat jedná též o obecné ohrožení.


Od září trápí obyvatele Dobříše strach o psy i kočky. V ulici Zborovská se zřejmě objevily případy trávení zvířat. Není to v této lokalitě poprvé, podobné události zaznamenali zdejší občané i v loňském roce. Z diskuze na sociální síti vyplývá, že lidé mají podezření na určitou osobu, ale prokázání viny je velmi těžkou záležitostí. Dokonce vznikla petice, která žádá o řádné a rychlé vyšetření případu trávení zvířat na Dobříši a zajištění potřebných důkazů. „Chceme, aby se zabránilo dalšímu opakování a smrti dalších bezbranných zvířat,“ hlásá listina, pod kterou je v tuto chvíli 92 podpisů.

„S velkým znepokojením jsme v průběhu měsíce září zaznamenali trávení domácích mazlíčků. K rukám Policie ČR, která je kompetentní k vyšetřování tohoto trestného činu, bylo podáno trestní oznámení občana, jehož zvířátko bylo otráveno neznámým pachatelem. Městská policie je v této věci nápomocna a učinili jsme některé kroky, které by měly usnadnit monitorování situace i dopadení případného pachatele. Celá záležitost je znepokojující o to víc, že se již pravděpodobně jedná kromě týrání zvířat též o obecné ohrožení. Věřím, že se podaří pachatele dopadnout,“ sdělila k případu Ing. Markéta Čermáková, zastupitelka města.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: ilustrační

autor: jkDalší články

Prodloužení dálnice D4 se začne stavět nejdříve příští rok Prodloužení dálnice D4 se začne stavět nejdříve příští rok Podle původních předpokladů už měla být stavba zahájena. 19. února 2019   (06:14) Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz