19. 2. svátek má Patrik

Stříbrný šíp prolétl Příbramí

20. září 2018   (19:49)

Železniční legenda zastavila na Příbramském nádraží. Přesto se na unikát přišlo podívat jen pár nadšených obdivovatelů a fandů železniční techniky.


Dnes odpoledne jste na příbramském nádraží měli šanci zahlédnout naprostý unikát. Na cestě z Prahy do Českých Budějovic se tu na krátkou chvíli zastavil Stříbrný šíp".

Tento rychlíkový motorový vůz byl dokončen v roce 1938. Úspěšně tenkrát vykonal technicko–policejní zkoušku na trati Praha - Kolín, při které dosáhl nejvyšší rychlosti 130 km/hod. Z důvodu následné okupace našich území nacistickým Německem nebyl však projekt nikdy dokončen a Stříbrný šíp skončil osamocen a odstaven.

Tento motoráček s pohnutou historií tak zůstal jediným kusem svého druhu. Další nikdy vyrobeny nebyly. Jeho dvouminutové zastavení na nádraží v Příbrami bylo výjimečnou příležitostí, tuto legendu na kolejích vidět na vlastní oči.
 
 
 

Dnes odpoledne jste na příbramském nádraží …

Fotogalerie

Stříbrný šíp prolétl Příbramí () Stříbrný šíp prolétl Příbramí (1) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (2) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (3) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (4) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (5) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (6) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (7) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (8) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (9) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (10) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (11) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (12) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (13)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Rakovnicko-Protivínská dráha
Wikipedia.org
foto: mip

autor: mipDalší články

Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz