16. 2. svátek má Ljuba

Středočeské lyžařské areály neměly o víkendu nouzi o návštěvníky

13. ledna 2019   (18:32)
Středočeské lyžařské areály neměly o víkendu nouzi o návštěvníky

V obležení návštěvníků byly o víkendu také skiareál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku nebo nedaleké středisko v Kvasejovicích.


Podle provozovatele střediska v Chotouni u Prahy Jana Němečka byl v sobotu na sjezdovce doslova "masakr". "Nevím, jestli to bylo tím prvním významnějším popraškem v okolí Prahy nebo varovnými zprávami médií, že se na hory nelze dostat. Dnes už je takový příjemný nedělní provoz. Jsme spokojeni, všechno funguje, sněhu máme rozumné zásoby," dodal Němeček.

Podobná situace byla v sobotu na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy. "Zaznamenali jsme naprosto extrémní zájem o lyžování. Tolik lidí tady snad nikdy nebylo," řekl provozovatel Jan Zenkl.

Dnešek je už podle Zenkla z hlediska návštěvnosti slabší, protože se zhoršilo počasí. Podmínky jsou ale stále dobré, v provozu jsou všechny sjezdovky a na svazích leží průměrně 35 centimetrů sněhu. "Není to však ještě ten super stav, který bychom si přestavovali, to musím říci," dodal.

V obležení návštěvníků byly o víkendu také skiareál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku nebo nedaleké středisko v Kvasejovicích. "V sobotu to bylo - když to řeknu ošklivě - už za hranicí. Měli jsme tady 1300 lidí, dnes je to kolem 900," uvedl ředitel areálu Monínec Jaroslav Krejčí. Na sjezdovkách podle něj leží 50 až 70 centimetrů sněhů, někde i 80 centimetrů.

Podle provozovatele kvasejovického areálu Petra Kroužila dorazily stovky lidí. "Díky nadmořské výšce jsou v provozu oba dva svahy, na horním je dokonce přírodní sníh. Jedeme teď ve stávající kapacitě, kterou máme vybudovanou, naplno," uvedl Kroužil.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK

autor: khj molDalší články

V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. 15. února 2019   (18:20) Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Zákazy návštěv platí také v řadě zařízení sociálních služeb, uzavření školy kvůli epidemii hygienici nezaznamenali. 15. února 2019   (15:12) Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Bezbariérové úpravy kulturního domu mohou vyjít až na 7,4 milionů. 15. února 2019   (12:56) Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Ceremoniál se konal v Zrcadlovém sále dobříšského zámku, kde Zikmund s Jiřím Hanzelkou v roce 1951 psali své knihy po návratu z první velké cesty do světa. 15. února 2019   (10:19) Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Do konce aktuálního volebního období by mělo dojít k navýšení penzí na průměrných 15 000 Kč. 15. února 2019   (08:16) Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Akce s názvem Speed Marathon se uskuteční 3. dubna. 15. února 2019   (06:09) Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Někde se dokonce mluví o rekordní sezoně. 14. února 2019   (18:16) Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů S naším zpravodajstvím vám nic podstatného z jednání neunikne. 14. února 2019   (14:46) Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Cena se dá o několik korun snížit při vyplnění podacích dat elektronicky. 14. února 2019   (12:29) (Za)chraňme manželství (Za)chraňme manželství Každým rokem v týdnu kolem svátku svatého Valentýna si připomínáme důležitost manželství. Národní týden manželství se pořádá od roku 1996 ve Velké Británii a odtud se rozšířila do dalších zemí světa. Od roku 2007 se akce pořádá i v ČR. 14. února 2019   (10:38)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz