20. 9. svátek má Oleg

Stánek s občerstvením u tenisových kurtů kotrola hygieniků nepotěšila

12. července 2018   (14:35)
Stánek s občerstvením u tenisových kurtů kotrola hygieniků nepotěšila

Hygienici shledali v sezónní provozovně rychlého občerstvení v Březnici nedostatky v úklidu a nepořádek.


Dne 19. 6. 2018 provedli zaměstnanci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze, územního pracoviště Příbram, kontrolu v provozovně občerstvení situovaného u tenisových kurtů v Březnici.
 
Jedná se o v současné době sezónní provozovnu rychlého občerstvení, která je v provozu v pracovní dny v odpoledních hodinách a o víkendu, během tenisových zápasů a tréninků. Jsou zde nabízeny nápoje a jednoduchá jídla, převážně vyráběná z polotovarů.
 
Kontrolou prodejního zařízení bylo zjištěno, že zde není prováděn řádný a pravidelný úklid.   Ve všech prostorách občerstvení byly povrchy podlah znečištěny skvrnami tmavé barvy, za technologickým zařízením prachem a drobky potravin. V provozním zázemí objektu bylo uloženo velké množství věcí nesouvisejících s provozem (ve skladu nápojů plyšové hračky, stolní hry, tenisové rakety; dále v úseku šatny pro personál byly poházeny osobní oděvy provozovatelky i jejích rodinných příslušníků). V chladicím zařízení byly zcela nevhodně společně uloženy osobní potraviny kontrolované osoby s potravinami určenými pro provoz občerstvení.  V době kontroly byly v prostoru přípravny přeplněny odpadkové koše tak, že obsah nádob přepadával až na podlahu.  V kuchyni na podlaze byla položena neočištěná zelenina (cibule, česnek), ve skladu mezi čisticími prostředky skladovány potraviny (hořčice, cukrovinky, káva).
 
Provedenou kontrolou byly dále zjištěny nedostatky v poskytování informací spotřebiteli týkající se alergenů obsažených v nabízených pokrmech a nápojích.
 
S provozovatelkou zařízení byla projednána nezbytná nápravná opatření a na místě jí bylo nařízeno provést sanitaci všech provozních prostor občerstvení a vyklizení nepotřebného inventáře.
 
Kontrolovaná osoba ihned po kontrole zahájila úklid spočívající v důkladném vyčištění a umytí všech prostor zařízení. 
 
Opakovanou kontrolou provedenou hygieniky dne 27. 06. 2018 bylo ověřeno, že nařízené opatření bylo v plném rozsahu splněno.
 
Za zjištěné závady byl provozovatelce uložen finanční postih.

Dne 19. 6. 2018 provedli zaměstnanci Krajské …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info a foto: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze

autor: mipDalší články

Další generace malých hokejistů vyzkoušela příbramský led Další generace malých hokejistů vyzkoušela příbramský led Nejmenší bruslaři se statečně prodrali hustou mlhou. Přišly první pády, ale slziček bylo poskrovnu. 20. září 2018   (10:22) FOTOGALERIE Jsem rád, že MHD zdarma nechceme sami Jsem rád, že MHD zdarma nechceme sami MHD zdarma jsme se rozhodli zapracovat jako jednu z priorit do našeho volebního programu. 20. září 2018   (08:30) PR McDonald's truck se řítí na Příbram! Je čas pořádně vyhládnout McDonald's truck se řítí na Příbram! Je čas pořádně vyhládnout Projděte se z mrakodrapu po virtuálním prkně. Na jeho konci čeká krabička Big Macu! 20. září 2018   (06:00) Frontman skupiny KEKS Štěpán Kojan v pátek zahraje „Fauně“ k narozeninám. Jste zváni! Frontman skupiny KEKS Štěpán Kojan v pátek zahraje „Fauně“ k narozeninám. Jste zváni! Ochrana fauny ČR slaví 20 let existence koncertem Štěpána Kojana. Přijeďte se pobavit a podpořit tak další činnost záchranné stanice volně žijících živočichů z Hrachova u Sedlčan. 19. září 2018   (20:40) Hledáme kolegu pro práci v terénu Hledáme kolegu pro práci v terénu Láká vás práce mimo kancelář a motivující finanční ohodnocení? 19. září 2018   (17:40) Studenti mohou soutěžit o drony, tématem je svoboda Studenti mohou soutěžit o drony, tématem je svoboda MŠMT jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání vyhlásilo foto a video soutěž pro studenty středních a vyšších odborných škol s názvem „Zachyť svoji SVOBODU“. 19. září 2018   (15:35) Čekají řidiče na Strakonické pravidelné kolony? Čekají řidiče na Strakonické pravidelné kolony? Od 20. září čeká Strakonickou dopravní omezení. Provoz bude veden v úseku odbočky na Orlík jedním pruhem a řízen semafory. 19. září 2018   (13:38) Rádoby umělec poničil čtyři objekty Rádoby umělec poničil čtyři objekty Se sprejem v ruce si zvyšoval ego v ulici Politických vězňů. 19. září 2018   (11:35) Cesta podél kolejí, vedoucí do skateparku a kolem Junioru, je uzavřena Cesta podél kolejí, vedoucí do skateparku a kolem Junioru, je uzavřena Vstup do areálu Nového rybníka je zajištěn hlavní bránou z Březnické ulice. 19. září 2018   (09:20) V příbramském divadle slaví kulatiny V příbramském divadle slaví kulatiny Divadlo A. Dvořáka se kromě loučení se třemi inscenacemi, připravuje také na dvě významné reprízy. 19. září 2018   (08:05)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz