19. 11. svátek má Alžběta

Stánek s občerstvením u tenisových kurtů kotrola hygieniků nepotěšila

12. července 2018   (14:35)
Stánek s občerstvením u tenisových kurtů kotrola hygieniků nepotěšila

Hygienici shledali v sezónní provozovně rychlého občerstvení v Březnici nedostatky v úklidu a nepořádek.


Dne 19. 6. 2018 provedli zaměstnanci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze, územního pracoviště Příbram, kontrolu v provozovně občerstvení situovaného u tenisových kurtů v Březnici.
 
Jedná se o v současné době sezónní provozovnu rychlého občerstvení, která je v provozu v pracovní dny v odpoledních hodinách a o víkendu, během tenisových zápasů a tréninků. Jsou zde nabízeny nápoje a jednoduchá jídla, převážně vyráběná z polotovarů.
 
Kontrolou prodejního zařízení bylo zjištěno, že zde není prováděn řádný a pravidelný úklid.   Ve všech prostorách občerstvení byly povrchy podlah znečištěny skvrnami tmavé barvy, za technologickým zařízením prachem a drobky potravin. V provozním zázemí objektu bylo uloženo velké množství věcí nesouvisejících s provozem (ve skladu nápojů plyšové hračky, stolní hry, tenisové rakety; dále v úseku šatny pro personál byly poházeny osobní oděvy provozovatelky i jejích rodinných příslušníků). V chladicím zařízení byly zcela nevhodně společně uloženy osobní potraviny kontrolované osoby s potravinami určenými pro provoz občerstvení.  V době kontroly byly v prostoru přípravny přeplněny odpadkové koše tak, že obsah nádob přepadával až na podlahu.  V kuchyni na podlaze byla položena neočištěná zelenina (cibule, česnek), ve skladu mezi čisticími prostředky skladovány potraviny (hořčice, cukrovinky, káva).
 
Provedenou kontrolou byly dále zjištěny nedostatky v poskytování informací spotřebiteli týkající se alergenů obsažených v nabízených pokrmech a nápojích.
 
S provozovatelkou zařízení byla projednána nezbytná nápravná opatření a na místě jí bylo nařízeno provést sanitaci všech provozních prostor občerstvení a vyklizení nepotřebného inventáře.
 
Kontrolovaná osoba ihned po kontrole zahájila úklid spočívající v důkladném vyčištění a umytí všech prostor zařízení. 
 
Opakovanou kontrolou provedenou hygieniky dne 27. 06. 2018 bylo ověřeno, že nařízené opatření bylo v plném rozsahu splněno.
 
Za zjištěné závady byl provozovatelce uložen finanční postih.

Dne 19. 6. 2018 provedli zaměstnanci Krajské …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info a foto: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze

autor: mipDalší články

ON-LINE: Na Příbramsku napadl první sníh, jen v regionu došlo k několika dopravním nehodám ON-LINE: Na Příbramsku napadl první sníh, jen v regionu došlo k několika dopravním nehodám První sníh překvapil řidiče na Příbramsku 19. listopadu 2018   (08:44) AKTUALIZOVÁNO Na trhu práce v okolí Příbrami zoufale chybí řemeslníci Na trhu práce v okolí Příbrami zoufale chybí řemeslníci Aktuálně firmy v nejbližším okolí shání zejména řemeslníky. 19. listopadu 2018   (07:54) Na slovíčko s novým místostarostou Na slovíčko s novým místostarostou Proč má nový místostarosta Mgr. Konvalinka vrásky na čele a jak získaný post ovlivnil jeho osobní život? Zachová město akce pro veřejnost ve stejné míře jako v minulém volebním období? 19. listopadu 2018   (06:02) ROZHOVOR Karel Gott vystoupí v únoru v Příbrami! Karel Gott vystoupí v únoru v Příbrami! Příbram bude hned zkraje roku na nohou. Ve druhé polovině února totiž dorazí do příbramské sportovní haly největší česká kulturní hvězda a žijící legenda – Karel Gott. 18. listopadu 2018   (19:00) Na Přebor Středočeského kraje se do příbramské Sokolovny sjelo 150 závodnic Na Přebor Středočeského kraje se do příbramské Sokolovny sjelo 150 závodnic Příbramské gymnastky vybojovaly postup na mistrovství republiky. 18. listopadu 2018   (17:50) Řidiči pozor! Navečer se může začít vytvářet náledí, jezděte opatrně Řidiči pozor! Navečer se může začít vytvářet náledí, jezděte opatrně Meteorologové vydali aktuální výstrahu, která platí i pro Příbramsko. 18. listopadu 2018   (15:52) U Kauflandu probíhá aktivní výměna světelné signalizace U Kauflandu probíhá aktivní výměna světelné signalizace Nad Kauflandem dochází k výměně starých semaforů za nové. 18. listopadu 2018   (13:36) FOTO Vši to nevzdávají, vysát umí i peněženku Vši to nevzdávají, vysát umí i peněženku Málokdo nahlásí nález vší ve vlasech svého dítěte, i díky tomu se tito cizopasníci vracejí jako bumerang. 18. listopadu 2018   (12:16) Aktuálně: Hasiči zasahují u požáru nedaleko nemocnice Aktuálně: Hasiči zasahují u požáru nedaleko nemocnice Požár přístřešku bezdomovců si vyžádal výjezd hasičských jednotek 18. listopadu 2018   (10:20) Do dražby jste vložili více než 30 000 Do dražby jste vložili více než 30 000 Spolek Radost Příbramáčkům se stal komunitou sdružující lidi s dobrým srdcem z celého regionu. 18. listopadu 2018   (09:02)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz