19. 2. svátek má Patrik

Stánek s občerstvením u tenisových kurtů kotrola hygieniků nepotěšila

12. července 2018   (14:35)
Stánek s občerstvením u tenisových kurtů kotrola hygieniků nepotěšila

Hygienici shledali v sezónní provozovně rychlého občerstvení v Březnici nedostatky v úklidu a nepořádek.


Dne 19. 6. 2018 provedli zaměstnanci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze, územního pracoviště Příbram, kontrolu v provozovně občerstvení situovaného u tenisových kurtů v Březnici.
 
Jedná se o v současné době sezónní provozovnu rychlého občerstvení, která je v provozu v pracovní dny v odpoledních hodinách a o víkendu, během tenisových zápasů a tréninků. Jsou zde nabízeny nápoje a jednoduchá jídla, převážně vyráběná z polotovarů.
 
Kontrolou prodejního zařízení bylo zjištěno, že zde není prováděn řádný a pravidelný úklid.   Ve všech prostorách občerstvení byly povrchy podlah znečištěny skvrnami tmavé barvy, za technologickým zařízením prachem a drobky potravin. V provozním zázemí objektu bylo uloženo velké množství věcí nesouvisejících s provozem (ve skladu nápojů plyšové hračky, stolní hry, tenisové rakety; dále v úseku šatny pro personál byly poházeny osobní oděvy provozovatelky i jejích rodinných příslušníků). V chladicím zařízení byly zcela nevhodně společně uloženy osobní potraviny kontrolované osoby s potravinami určenými pro provoz občerstvení.  V době kontroly byly v prostoru přípravny přeplněny odpadkové koše tak, že obsah nádob přepadával až na podlahu.  V kuchyni na podlaze byla položena neočištěná zelenina (cibule, česnek), ve skladu mezi čisticími prostředky skladovány potraviny (hořčice, cukrovinky, káva).
 
Provedenou kontrolou byly dále zjištěny nedostatky v poskytování informací spotřebiteli týkající se alergenů obsažených v nabízených pokrmech a nápojích.
 
S provozovatelkou zařízení byla projednána nezbytná nápravná opatření a na místě jí bylo nařízeno provést sanitaci všech provozních prostor občerstvení a vyklizení nepotřebného inventáře.
 
Kontrolovaná osoba ihned po kontrole zahájila úklid spočívající v důkladném vyčištění a umytí všech prostor zařízení. 
 
Opakovanou kontrolou provedenou hygieniky dne 27. 06. 2018 bylo ověřeno, že nařízené opatření bylo v plném rozsahu splněno.
 
Za zjištěné závady byl provozovatelce uložen finanční postih.

Dne 19. 6. 2018 provedli zaměstnanci Krajské …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info a foto: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze

autor: mipDalší články

Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz