22. 7. svátek má Magdaléna

Stánek s občerstvením u tenisových kurtů kotrola hygieniků nepotěšila

12. července 2018   (14:35)
Stánek s občerstvením u tenisových kurtů kotrola hygieniků nepotěšila

Hygienici shledali v sezónní provozovně rychlého občerstvení v Březnici nedostatky v úklidu a nepořádek.


Dne 19. 6. 2018 provedli zaměstnanci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze, územního pracoviště Příbram, kontrolu v provozovně občerstvení situovaného u tenisových kurtů v Březnici.
 
Jedná se o v současné době sezónní provozovnu rychlého občerstvení, která je v provozu v pracovní dny v odpoledních hodinách a o víkendu, během tenisových zápasů a tréninků. Jsou zde nabízeny nápoje a jednoduchá jídla, převážně vyráběná z polotovarů.
 
Kontrolou prodejního zařízení bylo zjištěno, že zde není prováděn řádný a pravidelný úklid.   Ve všech prostorách občerstvení byly povrchy podlah znečištěny skvrnami tmavé barvy, za technologickým zařízením prachem a drobky potravin. V provozním zázemí objektu bylo uloženo velké množství věcí nesouvisejících s provozem (ve skladu nápojů plyšové hračky, stolní hry, tenisové rakety; dále v úseku šatny pro personál byly poházeny osobní oděvy provozovatelky i jejích rodinných příslušníků). V chladicím zařízení byly zcela nevhodně společně uloženy osobní potraviny kontrolované osoby s potravinami určenými pro provoz občerstvení.  V době kontroly byly v prostoru přípravny přeplněny odpadkové koše tak, že obsah nádob přepadával až na podlahu.  V kuchyni na podlaze byla položena neočištěná zelenina (cibule, česnek), ve skladu mezi čisticími prostředky skladovány potraviny (hořčice, cukrovinky, káva).
 
Provedenou kontrolou byly dále zjištěny nedostatky v poskytování informací spotřebiteli týkající se alergenů obsažených v nabízených pokrmech a nápojích.
 
S provozovatelkou zařízení byla projednána nezbytná nápravná opatření a na místě jí bylo nařízeno provést sanitaci všech provozních prostor občerstvení a vyklizení nepotřebného inventáře.
 
Kontrolovaná osoba ihned po kontrole zahájila úklid spočívající v důkladném vyčištění a umytí všech prostor zařízení. 
 
Opakovanou kontrolou provedenou hygieniky dne 27. 06. 2018 bylo ověřeno, že nařízené opatření bylo v plném rozsahu splněno.
 
Za zjištěné závady byl provozovatelce uložen finanční postih.

Dne 19. 6. 2018 provedli zaměstnanci Krajské …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info a foto: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze

autor: mipDalší články

Ofenzivní hra a fotbal nahoru dolů, který diváky bavil, skončil u Litavky dělbou bodů. Ofenzivní hra a fotbal nahoru dolů, který diváky bavil, skončil u Litavky dělbou bodů. 1. FK Příbram – FK Teplice 1:1 (1:0) V sobotu 21. července se v Příbrami hrála po roční odmlce opět první Fortuna:Liga. V úvodním kole přivítala Příbram na svém stadionu Severočechy z Teplic. Utkání nabídlo spoustu šancí, ale padly „jen“ dvě branky 22. července 2018   (16:39) Právě teď: V prostoru ulice Čechovská u Tiket Sport Baru zasahuje větší množství příslušníků Policie ČR Právě teď: V prostoru ulice Čechovská u Tiket Sport Baru zasahuje větší množství příslušníků Policie ČR Místo zásahu je zcela uzavřeno policejními páskami, příslušníci Policie zasahují v neprůstřelných vestách 22. července 2018   (14:05) Blesková zpráva Smolotely zaplavily pouťové atrakce Smolotely zaplavily pouťové atrakce Makovskou pouť obvykle provází horké letní počasí, letošní rok není výjimkou. Užít si ji můžete ještě dnes 22. července 2018   (11:03) FOTOGALERIE Přijďte na prohlídku svatohorského sklepení a dozvíte se mnoho zajímavostí nejen o něm Přijďte na prohlídku svatohorského sklepení a dozvíte se mnoho zajímavostí nejen o něm Ještě dnes se můžete podívat, kde se sklepy nacházejí a dozvědět se něco o tom, jak to jezuité plánovali a jak to ve skutečnosti vypadá. 22. července 2018   (09:10) Pro malé hokejisty skončily prázdniny. Zimní stadion hostil první letošní kemp Pro malé hokejisty skončily prázdniny. Zimní stadion hostil první letošní kemp „Zimák poskytuje „profi“ zázemí,“ říká příbramský trenér Milan Filipi. 22. července 2018   (07:08) ROZHOVOR Dnešní promítání v letním kině se ruší Dnešní promítání v letním kině se ruší Ještěři zaútočí na Příbram až v příštím týdnu 21. července 2018   (19:10) Aktuálně: Auto na střeše si vyžádalo pomoc záchranných složek Aktuálně: Auto na střeše si vyžádalo pomoc záchranných složek Profesionální hasiči z Příbrami aktuálně zasahují u dopravní nehody osobního auta 21. července 2018   (18:26) AKTUÁLNĚ Kukuřice neroste, bludiště v Chrašticích prozatím není v provozu Kukuřice neroste, bludiště v Chrašticích prozatím není v provozu Skvělé dobrodružství na čerstvém vzduchu se prozatím nekoná. Nenechte se zmýlit zavádějící informací, která proběhla některými příbramskými medii 21. července 2018   (16:48) pribram.cz je pod ostrým dohledem pribram.cz je pod ostrým dohledem Hlavní Facebookový profil našeho zpravodajského portálu dosáhl dnes počtu 10 000 sledujících 21. července 2018   (14:09) Večer v Příbrami zaútočí ještěři Večer v Příbrami zaútočí ještěři Akční dobrodružný sci–fi film plný dinosaurů – pod širým nebem na plátně příbramského letního kina 21. července 2018   (11:19)Kodex redakce Reklama Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz