18. 2. svátek má Gizela

Společné hlídky dbají na veřejný pořádek

6. června 2014   (16:25)
Společné hlídky dbají na veřejný pořádek

Společné hlídky Městské policie a Policie České republiky byly znovuobnoveny po připomínkách bývalého starosty Josefa Řiháka (ČSSD).


Od začátku roku 2014 probíhaly společné bezpečnostní akce Městské policie Příbram a Policie ČR - Územní odbor Příbram, zaměřené na veřejný pořádek ve městě (rušení nočního klidu, znečišťování veřejných prostranství), kontrolu nočních podniků a popíjení alkoholu, zejména u mladistvých.

Strážníci se při této činnosti na území města Příbram zaměřili na lokality Příbram I., II., III. a VII, VIII. Právě v těchto lokalitách městská policie úzce spolupracuje s občany a reaguje na jejich podněty a stížnosti.

Hlídky řešení pořádek a rušení nočního klidu

„Při provádění kontrol osob byl každý upozorněn na možné rušení nočního klidu a v případě zjištění, že osoba nemůže hodnověrně prokázat svoji totožnost, došlo k jejímu převezení na OO PČR, kde byla ztotožněna,“ informoval zástupce velitelky MP Luboš Řezáč.

Strážníci v mnoha případech osoby umístili na záchytnou stanici k odeznění akutní intoxikace alkoholem.

Během prováděných kontrol restauračních a obdobných zařízení zjistili strážníci u několika mladistvých osob požití alkoholu. Tyto osoby byly cestou PČR předány zákonnému zástupci a dále byl vyrozuměn i orgán sociálně - právní ochrany dětí (OSPOD) MěÚ Příbram.

„Činnost strážníků a policistů nebyla zaměřena pouze na kontrolu osob, ale i na podnikatele. Za účasti pracovníků kontroly MěÚ – obecního živnostenského úřadu, proběhly i kontroly v předem vytipovaných podnicích v souvislosti s dodržování živnostenského zákona,“ dodal k akci starosta Příbrami Pavel Pikrt (ČSSD).

Akce se budou opakovat

„Akce podobného charakteru budou i nadále v součinnosti s Policií České republiky prováděny a to hlavně v období na konci školního roku a prázdnin, se zaměřením na podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18 let,“ uzavřel Řezáč.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz