20. 3. svátek má Světlana

Sňatky homosexuálů? Žádný problém, míní Příbramané

2. ledna 2019   (06:23)
Sňatky homosexuálů? Žádný problém, míní Příbramané

Téměř dvě třetiny našich čtenářů souhlasí s uzákoněním manželství stejnopohlavních párů.


V Poslanecké sněmovně se při projednávání návrhu na uzákonění manželství jako svazku muže a ženy i na uzákonění možnosti manželství pro stejnopohlavní páry objevily tři zásadní návrhy.  Největší podporu má návrh poslance hnutí ANO Patrika Nachera, který navrhuje uzákonění práv homosexuálním párům, která jsou shodná se stávajícím zákonem o manželství (narovnání práv - vdovské a vdovecké důchody, osvojení dětí druhým partnerem, SJM, příjmení, akt svatby se svědky atd.), ale s tím, že by se nadále jednalo o registrované partnerství a nikoli o manželství.

V souvislosti s tímto tématem jsme zveřennili na Facebooku anketu, kde jsme položili čtenářům otázku, zda souhlasí s uzákoněním manželství stejnopohlavních párů.
Oproti celostátnímu průzkumu, který prováděla společnost Sanep, se výsledky v našem regionu značně rozcházejí. V souhrnu 71,6% dotázaných společností Sanep, kteří představují reprezentativní vzorek domácí populace nesouhlasí s uzákoněním manželství pro stejnopohlavní páry.

Dle naší ankety, kde za pouhých pět dní hlasovalo celkem 2076 čtenářů, dopadly výsledky následovně:
Téměř 1400 hlasů bylo pro uzákonění manželského sňatku homosexuálů.
Bezmála 700 hlasů bylo pak záporných.
Procentuálně tedy 67% pro, 33% proti.

Diskuze byla velmi bouřlivá 
„Určitě jsem proti. Manželství má tvořit muž a žena, protože se berou za účelem tvoření dětí. Ráda bych prosadila, že když žena do tří let neotěhotní, manželství bude anulováno," vložila příspěvek jedna z diskutujících. 

„Klidně ať uzavírají sňatky se stejnými právy, ale rozhodně nechci, aby se jim říkalo manželství, protože patří výhradně spojení muže a ženy, takže říkat homosexuálnímu páru manželé je ve své podstatě nesmysl," pokračoval v diskuzi další čtenář.

„Jsem také pro. Dříve jsem si říkala, že budou mít ty děti divný pohled na rodinu jako celek do života, ale poznala jsem dost homosexualnich párů, které by byly naprosto schopny se stoprocentně postarat o děti, domácnost, jsou pracovití, pořádkumilovní a děti milují. Některé heterosexuální páry toho naopak schopny vůbec nejsou, a bohužel ty děti mají a pak to tak vypadá. Takže ano, manželství a děti proč ne," zněl další názor.

„Dát jim stejná práva co se týče například dědictví, ale nazývat vztah manželstvím, tak to rozhodně NE !!!"

Registrovanému partnersví odzvoní?
Při schvalování registrovaného partnerství byl tento zákon všeobecně považován za krok vyhovující potřebám homosexuálně orientovaných osob a označován  též jako krok k jejich zrovnoprávnění. Odpůrci zákona byl naopak vnímán za ohrožení konzervativních hodnot, zejména tradiční rodiny.
Pokud by zákon o uzákonění manželství pro homosexuální páry byl přijat, registrované partnerství by tak zaniklo.
 

V Poslanecké sněmovně se při projednávání …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Nemocnice ruší omezení návštěv Nemocnice ruší omezení návštěv Na Příbramsku byla nemocnost nejvyšší v celém kraji. 19. března 2019   (18:53) Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Poničeným altánem na Nováku či polámanými stromy na cyklostezce Drkolnov – Bohutín řádění vandalů bohužel nekončí. V posledních týdnech jsou téměř denně hlášeny „útoky“ vandalů v areálu Nového rybníka, kde se škody pohybují v desítkách tisíc. 19. března 2019   (15:13) Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Nový pětikilometrový úsek dálnice D4 byl vybudován v roce 2017 19. března 2019   (13:07) Na železnici v sobotu začne turistická sezona Na železnici v sobotu začne turistická sezona Na Vltavě v sobotu také letos poprvé vyjedou přívozy. 19. března 2019   (11:34) Příbramská nemocnice hledá nového náměstka pro ekonomiku a provoz Příbramská nemocnice hledá nového náměstka pro ekonomiku a provoz Zájemci se mohou hlásit do tohoto pátku. 19. března 2019   (09:50) PR Aktuálně: Při cestě do Prahy opatrně! Na Skalce došlo ke střetu tří vozidel Aktuálně: Při cestě do Prahy opatrně! Na Skalce došlo ke střetu tří vozidel Nehoda se obešla bez zranění 19. března 2019   (08:14) AKTUÁLNĚ Město se stále nedohodlo s církví, kdo opraví padající zeď Město se stále nedohodlo s církví, kdo opraví padající zeď Podle vedení příbramské radnice je komunikace s církví velice špatná. 19. března 2019   (06:10) Služby městyse Jince získaly elektromobil Služby městyse Jince získaly elektromobil Pořízení elektromobilu vyšlo na víc než jeden milion korun 18. března 2019   (19:13) Roman Nádvorník byl jmenován trenérem Příbrami Roman Nádvorník byl jmenován trenérem Příbrami Vedení klubu 1. FK Příbram dnes oznámilo nástupce na pozici hlavního trenéra. 18. března 2019   (17:22) Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy ve městě Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy ve městě Dokument má stanovit, kde stačí vyznačit jen pruh pro cyklisty a kde má vzniknout samostatná vyasfaltovaná cyklostezka. 18. března 2019   (15:46)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz