24. 1. svátek má Milena

Sňatky homosexuálů? Žádný problém, míní Příbramané

2. ledna 2019   (06:23)
Sňatky homosexuálů? Žádný problém, míní Příbramané

Téměř dvě třetiny našich čtenářů souhlasí s uzákoněním manželství stejnopohlavních párů.


V Poslanecké sněmovně se při projednávání návrhu na uzákonění manželství jako svazku muže a ženy i na uzákonění možnosti manželství pro stejnopohlavní páry objevily tři zásadní návrhy.  Největší podporu má návrh poslance hnutí ANO Patrika Nachera, který navrhuje uzákonění práv homosexuálním párům, která jsou shodná se stávajícím zákonem o manželství (narovnání práv - vdovské a vdovecké důchody, osvojení dětí druhým partnerem, SJM, příjmení, akt svatby se svědky atd.), ale s tím, že by se nadále jednalo o registrované partnerství a nikoli o manželství.

V souvislosti s tímto tématem jsme zveřennili na Facebooku anketu, kde jsme položili čtenářům otázku, zda souhlasí s uzákoněním manželství stejnopohlavních párů.
Oproti celostátnímu průzkumu, který prováděla společnost Sanep, se výsledky v našem regionu značně rozcházejí. V souhrnu 71,6% dotázaných společností Sanep, kteří představují reprezentativní vzorek domácí populace nesouhlasí s uzákoněním manželství pro stejnopohlavní páry.

Dle naší ankety, kde za pouhých pět dní hlasovalo celkem 2076 čtenářů, dopadly výsledky následovně:
Téměř 1400 hlasů bylo pro uzákonění manželského sňatku homosexuálů.
Bezmála 700 hlasů bylo pak záporných.
Procentuálně tedy 67% pro, 33% proti.

Diskuze byla velmi bouřlivá 
„Určitě jsem proti. Manželství má tvořit muž a žena, protože se berou za účelem tvoření dětí. Ráda bych prosadila, že když žena do tří let neotěhotní, manželství bude anulováno," vložila příspěvek jedna z diskutujících. 

„Klidně ať uzavírají sňatky se stejnými právy, ale rozhodně nechci, aby se jim říkalo manželství, protože patří výhradně spojení muže a ženy, takže říkat homosexuálnímu páru manželé je ve své podstatě nesmysl," pokračoval v diskuzi další čtenář.

„Jsem také pro. Dříve jsem si říkala, že budou mít ty děti divný pohled na rodinu jako celek do života, ale poznala jsem dost homosexualnich párů, které by byly naprosto schopny se stoprocentně postarat o děti, domácnost, jsou pracovití, pořádkumilovní a děti milují. Některé heterosexuální páry toho naopak schopny vůbec nejsou, a bohužel ty děti mají a pak to tak vypadá. Takže ano, manželství a děti proč ne," zněl další názor.

„Dát jim stejná práva co se týče například dědictví, ale nazývat vztah manželstvím, tak to rozhodně NE !!!"

Registrovanému partnersví odzvoní?
Při schvalování registrovaného partnerství byl tento zákon všeobecně považován za krok vyhovující potřebám homosexuálně orientovaných osob a označován  též jako krok k jejich zrovnoprávnění. Odpůrci zákona byl naopak vnímán za ohrožení konzervativních hodnot, zejména tradiční rodiny.
Pokud by zákon o uzákonění manželství pro homosexuální páry byl přijat, registrované partnerství by tak zaniklo.
 

V Poslanecké sněmovně se při projednávání …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Letos započne třetí a poslední vlna "kotlíkových" dotací Letos započne třetí a poslední vlna "kotlíkových" dotací Desítky tisíc domácností budou moci renovovat své topící systémy. 24. ledna 2019   (13:00) Destinační agentura Brdy zve na pěší výlet na Olymp Brd Destinační agentura Brdy zve na pěší výlet na Olymp Brd Již tuto sobotu se můžete se zkušenou průvodkyní vydat k bájemi opředenému brdskému vrcholu do míst, kde prý sídlila Hadí královna, kde je Fabiánova zahrádka nebo kde pořádali trampové zakázané potlachy rozháněné státní policií. 24. ledna 2019   (09:54) Příbramské divadlo letos nabídne 5 nových her Příbramské divadlo letos nabídne 5 nových her V některých rolích uvidíme i známé tváře. 24. ledna 2019   (08:11) VIDEO: Železniční přejezd a kanálek je nebezpečný pro maminky s "golfkami". Uvězní kolo kočárku VIDEO: Železniční přejezd a kanálek je nebezpečný pro maminky s "golfkami". Uvězní kolo kočárku Reagujeme na podnět naší čtenářky. Denně v Mariánské ulici na přejezdu riskuje s dítětem v kočárku. 24. ledna 2019   (06:04) Na Svaté Hoře je k vidění výstava „Václav Havel – Politika a svědomí“ Na Svaté Hoře je k vidění výstava „Václav Havel – Politika a svědomí“ Myšlenky a osobnost prvního prezidenta České republiky jsou k vidění v Mníšecké kapli. 23. ledna 2019   (19:51) Na handicapovaného mladíka se vybralo devadesát tisíc Na handicapovaného mladíka se vybralo devadesát tisíc Sbírka byla pořádána na 26letého Patrika, který si před deseti lety po skoku do vody poranil páteř, nyní může hýbat jen rameny a počítač ovládá pusou. 23. ledna 2019   (17:11) Česko je na prahu chřipkové epidemie. Nemocných přibývá i v Příbrami. Česko je na prahu chřipkové epidemie. Nemocných přibývá i v Příbrami. Jako každý rok začíná v lednu období chřipek. Můžeme mluvit na našem okrese už o epidemii? 23. ledna 2019   (14:57) Dostali jste od Ježíška nové kolo? Chraňte ho forenzním značením! Dostali jste od Ježíška nové kolo? Chraňte ho forenzním značením! V loňském roce město Příbram za finanční podpory Ministerstva vnitra připravilo projekt forenzního identifikačního značení pomocí syntetické DNA. 23. ledna 2019   (12:48) Odcizeno 700 litrů topného oleje, hydraulika z traktoru nebo zfetovaný řidič se zákazem řízení Odcizeno 700 litrů topného oleje, hydraulika z traktoru nebo zfetovaný řidič se zákazem řízení Svodka událostí na Milínsku očima policistů 23. ledna 2019   (10:53) Armádní klub si proti Příbrami zastřílel skoro jako z kulometu Armádní klub si proti Příbrami zastřílel skoro jako z kulometu FK Dukla Praha - 1.FK Příbram 4:0 (2:0) V úterý 22. ledna na hřišti v pražských Satalicích hráči 1.FK sehráli další přípravné utkání proti Dukle Praha. 23. ledna 2019   (09:40)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz