20. 1. svátek má Ilona

Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka

24. října 2018   (12:35)
Dalších 6 fotografií v galeriiSnad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka

Na křtu již třetí knihy Josefa Fryše pojednávající o Příbrami zazněly hornické písně a samozřejmě nechybělo šampaňské.


Příbram je s hornictvím úzce spjata a není tomu tak dávno, kdy do dolů fárala velká část zdejších mužů. O těžké práci v dolech i hutích vypráví slovem i obrazem další kniha Josefa Fryše nazvaná Hornická Příbram v proměnách času, která byla včera slavnostně pokřtěna v Obchodním centru Skalka.

„Při příležitosti 150. výročí vzniku Střední průmyslové školy Příbram, jsem vyhledával nějaké informace o její historii. Tenkrát mě to natolik zaujalo, že následovala jedna knížka o Příbrami, druhá a teď třetí. Nejsem příbramský rodák, jsem tu od páté třídy – od poloviny padesátých let,“ říká autor Josef Fryš, shromažďující krok za krokem příbramskou historii.

Jeho knihy jsou zároveň plné obsáhlé fotodokumentace. Jak sám říká, fotografem je již od dětství. První foťák dostal na základní škole. „Bohužel jsem v mládí nefotil, co jsem fotit měl. Teď už fotím všechno, kromě ženských. To by se totiž manželce nelíbilo,“ vtipkuje pan Fryš.

Křtu se zúčastnilo několik hostů, kteří pomáhali dílu na svět. Zazněly i hornické písně a nechybělo samozřejmě šampaňské.
 

Příbram je s hornictvím úzce spjata a …

Fotogalerie

Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka () Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka (1) Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka (2) Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka (3) Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka (4) Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka (5)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Hattrick Ibrahima Keity stanovil jasnou výhru nad Sokolovem Hattrick Ibrahima Keity stanovil jasnou výhru nad Sokolovem FK Baník Sokolov - 1.FK Příbram 1:4 (1:1). V sobotu 19. ledna na hřišti ve Vejprnicích hráči 1.FK sehráli přípravné utkání proti druholigovému Sokolovu. 19. ledna 2019   (17:35) Brambory jsou nejdražší za skoro šest let. Kolik stojí v Příbrami? Brambory jsou nejdražší za skoro šest let. Kolik stojí v Příbrami? Zjištovali jsme cenu v příbramských velkých řetězcích. V akci je koupíte i o deset korun levněji. Ceny podle ekonomů dále porostou. 19. ledna 2019   (14:46) V rámci projektu Příběhy 20. století se objevilo i jméno Magdaleny Toufarové z Březových Hor V rámci projektu Příběhy 20. století se objevilo i jméno Magdaleny Toufarové z Březových Hor Utíkala jsem, padla k zemi a zase utíkala. A modlila se.... Tak začíná jeden z dalších příběhů pamětníků těžké doby minulého století. Tentokrát přináší Paměť národa příběh ženy z Příbrami. 19. ledna 2019   (12:10) Dobříš od února mění systém svozu odpadů Dobříš od února mění systém svozu odpadů Změna se prozatím netýká bytových domů a paneláků. 19. ledna 2019   (09:26) Rozhovor: Co se děje po životě? Kam směřuje duše zemřelého? Rozhovor: Co se děje po životě? Kam směřuje duše zemřelého? Zajímají vás nadpřirozené jevy? Manželé Charvátovi, kteří se celoživotně zabývají paranormálními jevy, zavítali do redakce. 19. ledna 2019   (07:12) ROZHOVOR Nemocných s infekcí dýchacích cest ve středních Čechách přibylo Nemocných s infekcí dýchacích cest ve středních Čechách přibylo Nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram 18. ledna 2019   (18:37) Lesní správa VLS v Obecnici prošla rekonstrukcí Lesní správa VLS v Obecnici prošla rekonstrukcí Od léta nabídne návštěvníkům Brd služby informačního střediska 18. ledna 2019   (15:17) Příbramské muzeum navštívilo 128.000 lidí. Padne rekord i letos? Nakročeno akcemi má Příbramské muzeum navštívilo 128.000 lidí. Padne rekord i letos? Nakročeno akcemi má Rok 2018 představoval pro muzeum již dvanáctou sezonu, kdy si tuto národní kulturní památku prohlédlo více než 100.000 návštěvníků. Už 40 let je jeho nedílnou součástí současný ředitel Josef Velfl. Co chystá na letošní rok? 18. ledna 2019   (12:50) ROZHOVOR Aktuálně: Vlak srazil ženu, na místě zemřela Aktuálně: Vlak srazil ženu, na místě zemřela Složky IZS zasahují u železničního neštěstí na Příbramsku 18. ledna 2019   (10:27) AKTUÁLNĚ Aktuálně: Na zledovatělé silnici havaroval autobus Aktuálně: Na zledovatělé silnici havaroval autobus Silnice je sjízdná pouze se zvýšenou opatrností 18. ledna 2019   (10:12) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz