18. 11. svátek má Romana

Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka

24. října 2018   (12:35)
Dalších 6 fotografií v galeriiSnad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka

Na křtu již třetí knihy Josefa Fryše pojednávající o Příbrami zazněly hornické písně a samozřejmě nechybělo šampaňské.


Příbram je s hornictvím úzce spjata a není tomu tak dávno, kdy do dolů fárala velká část zdejších mužů. O těžké práci v dolech i hutích vypráví slovem i obrazem další kniha Josefa Fryše nazvaná Hornická Příbram v proměnách času, která byla včera slavnostně pokřtěna v Obchodním centru Skalka.

„Při příležitosti 150. výročí vzniku Střední průmyslové školy Příbram, jsem vyhledával nějaké informace o její historii. Tenkrát mě to natolik zaujalo, že následovala jedna knížka o Příbrami, druhá a teď třetí. Nejsem příbramský rodák, jsem tu od páté třídy – od poloviny padesátých let,“ říká autor Josef Fryš, shromažďující krok za krokem příbramskou historii.

Jeho knihy jsou zároveň plné obsáhlé fotodokumentace. Jak sám říká, fotografem je již od dětství. První foťák dostal na základní škole. „Bohužel jsem v mládí nefotil, co jsem fotit měl. Teď už fotím všechno, kromě ženských. To by se totiž manželce nelíbilo,“ vtipkuje pan Fryš.

Křtu se zúčastnilo několik hostů, kteří pomáhali dílu na svět. Zazněly i hornické písně a nechybělo samozřejmě šampaňské.
 

Příbram je s hornictvím úzce spjata a …

Fotogalerie

Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka () Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka (1) Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka (2) Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka (3) Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka (4) Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka (5)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Do dražby jste vložili více než 30 000 Do dražby jste vložili více než 30 000 Spolek Radost Příbramáčkům se stal komunitou sdružující lidi s dobrým srdcem z celého regionu. 18. listopadu 2018   (09:02) Skatepark a workout by se mohl v budoucnu osvětlit solárními lampami Skatepark a workout by se mohl v budoucnu osvětlit solárními lampami Vše bude záležet na financích a zkušenostech s obdobnými lampami v areálu Nového rybníka. 18. listopadu 2018   (06:55) Proč slavíme 17. listopad jako státní svátek? Proč slavíme 17. listopad jako státní svátek? Za datem 17. listopadu stojí dvě významné historické události. 17. listopadu 2018   (19:30) Aktuálně: Nehoda tří aut zastavila provoz, mezi zraněnými je těhotná žena Aktuálně: Nehoda tří aut zastavila provoz, mezi zraněnými je těhotná žena Silnice je po dopravní nehodě zcela uzavřena. 17. listopadu 2018   (18:03) AKTUÁLNĚ Borovice na náměstí 17. listopadu už je připravena Borovice na náměstí 17. listopadu už je připravena Letošní adventní čas začíná v neděli 2. prosince. 17. listopadu 2018   (15:46) Na zabijačkových hodech prodejci netratili Na zabijačkových hodech prodejci netratili Na včerejší akci se prodaly stovky kilogramů jitrnic a jelítek. Prodejci byli poptávkou zaskočeni. 17. listopadu 2018   (13:01) I přes mrazivé počasí probíhají Farmářské trhy na Hořejší Oboře I přes mrazivé počasí probíhají Farmářské trhy na Hořejší Oboře Ani mrazivé ráno neodradilo stánkaře a kupující. 17. listopadu 2018   (10:44) FOTO Přijeďte si pro adrenalin do Školy smyku Přijeďte si pro adrenalin do Školy smyku Zda si zachováte v adrenalinové situaci chladnou hlavu, si můžete přijet vyzkoušet i vy. 17. listopadu 2018   (09:01) Zdejší pizzerie mají dalšího konkurenta Zdejší pizzerie mají dalšího konkurenta Do konce listopadu dostanete ke každé pizze do krabice plechovku Coca-Coly. Rozvážka je zdarma. 17. listopadu 2018   (07:12) PR Aktuálně: Náraz do stromu zdemoloval Volkswagen k nepoznání, řidička je v péči lékařů Aktuálně: Náraz do stromu zdemoloval Volkswagen k nepoznání, řidička je v péči lékařů Provoz je momentálně omezen u Nové Vsi pod Pleší, kde havarovala po čelním nárazu do stromu řidička Volkswagenu 16. listopadu 2018   (20:58) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz