22. 7. svátek má Magdaléna

Slavnostní otevření Zdabořské studánky

20. června 2018   (13:09)
Slavnostní otevření Zdabořské studánky

Mladí manželé ze Zdaboře se zasadili o zkulturnění prostoru kolem Zdabořské studánky, brzy zde vznikne místo k posezení a relaxaci


Dalším střípkem mozaiky pozoruhodných míst, která v Příbrami a okolí mohou chytit za srdce, bude zanedlouho Zdabořská studánka. Donedávna byla zanedbaným místem, kde pouze vyvěrala voda z Florentinské štoly. Přesto sem mířilo mnoho lidí, jak pro vodu, tak na procházku.

Před časem narazili manželé Škopkovi, kteří to mají ze svého domu ke studánce „co by kamenem dohodil“ na program Nadace O2. Ten podporuje nápady mladých lidí a umožňuje  zrealizovat smysluplné projekty měnící věci v okolí k lepšímu. Na studánku padla jasná volba.

„Spolu s Petrou Prýmkovou ze sousedství jsme podali návrh projektu a vyšlo to. Teď každou volnou chvilku trávíme u studánky. Prozatím jsme ji vyčistili, vytvořili ohniště a malý chodníček,“ prozrazuje mladá aktivní maminka Jana Škopková.

Dalším střípkem mozaiky pozoruhodných míst, …
Definitivní tvar by měl prostor kolem studánky zaujmout do 27. června, kdy se bude konat Slavnostní otevření Zdabořské studánky. Do té doby už bude mít studánka vlastní přístřešek, bude nově obložena kameny a kolem ohniště se budete moci kochat výhledem na celou Příbram při posezení na lavičkách.

Definitivní tvar by měl prostor kolem studánky …
„Získaná finanční podpora by na všechny náklady nestačila, tak jsme zapojili, koho se dalo. Přístřešek i lavičky vyrábí můj tatínek, právě schnou na zahradě. Za pomoc děkujeme také panu Holému,“ vzkazuje paní Jana. 

„Získaná finanční podpora by na všechny …
Na slavnostní otevření si můžete přijít poslechnout sboristky Vepřekova smíšeného sboru a ženský komorní sbor Krásky, začínat se bude 27. června v 17:30 hodin.

Na slavnostní otevření si můžete přijít …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Ukázky na Řimbabě a smutná pouť bez lidí Ukázky na Řimbabě a smutná pouť bez lidí Jen velmi malou návštěvnost měla pouť v Bohutíně a v průběhu soboty ji navštívilo daleko méně lidí než páteční hasičskou fontánu s ohňostrojem 22. července 2018   (20:15) Ofenzivní hra a fotbal nahoru dolů, který diváky bavil, skončil u Litavky dělbou bodů. Ofenzivní hra a fotbal nahoru dolů, který diváky bavil, skončil u Litavky dělbou bodů. 1. FK Příbram – FK Teplice 1:1 (1:0) V sobotu 21. července se v Příbrami hrála po roční odmlce opět první Fortuna:Liga. V úvodním kole přivítala Příbram na svém stadionu Severočechy z Teplic. Utkání nabídlo spoustu šancí, ale padly „jen“ dvě branky 22. července 2018   (16:39) Právě teď: V prostoru ulice Čechovská u Tiket Sport Baru zasahuje větší množství příslušníků Policie ČR Právě teď: V prostoru ulice Čechovská u Tiket Sport Baru zasahuje větší množství příslušníků Policie ČR Místo zásahu je zcela uzavřeno policejními páskami, příslušníci Policie zasahují v neprůstřelných vestách 22. července 2018   (14:05) Blesková zpráva Smolotely zaplavily pouťové atrakce Smolotely zaplavily pouťové atrakce Makovskou pouť obvykle provází horké letní počasí, letošní rok není výjimkou. Užít si ji můžete ještě dnes 22. července 2018   (11:03) FOTOGALERIE Přijďte na prohlídku svatohorského sklepení a dozvíte se mnoho zajímavostí nejen o něm Přijďte na prohlídku svatohorského sklepení a dozvíte se mnoho zajímavostí nejen o něm Ještě dnes se můžete podívat, kde se sklepy nacházejí a dozvědět se něco o tom, jak to jezuité plánovali a jak to ve skutečnosti vypadá. 22. července 2018   (09:10) Pro malé hokejisty skončily prázdniny. Zimní stadion hostil první letošní kemp Pro malé hokejisty skončily prázdniny. Zimní stadion hostil první letošní kemp „Zimák poskytuje „profi“ zázemí,“ říká příbramský trenér Milan Filipi. 22. července 2018   (07:08) ROZHOVOR Dnešní promítání v letním kině se ruší Dnešní promítání v letním kině se ruší Ještěři zaútočí na Příbram až v příštím týdnu 21. července 2018   (19:10) Aktuálně: Auto na střeše si vyžádalo pomoc záchranných složek Aktuálně: Auto na střeše si vyžádalo pomoc záchranných složek Profesionální hasiči z Příbrami aktuálně zasahují u dopravní nehody osobního auta 21. července 2018   (18:26) AKTUÁLNĚ Kukuřice neroste, bludiště v Chrašticích prozatím není v provozu Kukuřice neroste, bludiště v Chrašticích prozatím není v provozu Skvělé dobrodružství na čerstvém vzduchu se prozatím nekoná. Nenechte se zmýlit zavádějící informací, která proběhla některými příbramskými medii 21. července 2018   (16:48) pribram.cz je pod ostrým dohledem pribram.cz je pod ostrým dohledem Hlavní Facebookový profil našeho zpravodajského portálu dosáhl dnes počtu 10 000 sledujících 21. července 2018   (14:09)Kodex redakce Reklama Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz