21. 3. svátek má Radek

Slavnostní otevření Zdabořské studánky

20. června 2018   (13:09)
Slavnostní otevření Zdabořské studánky

Mladí manželé ze Zdaboře se zasadili o zkulturnění prostoru kolem Zdabořské studánky, brzy zde vznikne místo k posezení a relaxaci


Dalším střípkem mozaiky pozoruhodných míst, která v Příbrami a okolí mohou chytit za srdce, bude zanedlouho Zdabořská studánka. Donedávna byla zanedbaným místem, kde pouze vyvěrala voda z Florentinské štoly. Přesto sem mířilo mnoho lidí, jak pro vodu, tak na procházku.

Před časem narazili manželé Škopkovi, kteří to mají ze svého domu ke studánce „co by kamenem dohodil“ na program Nadace O2. Ten podporuje nápady mladých lidí a umožňuje  zrealizovat smysluplné projekty měnící věci v okolí k lepšímu. Na studánku padla jasná volba.

„Spolu s Petrou Prýmkovou ze sousedství jsme podali návrh projektu a vyšlo to. Teď každou volnou chvilku trávíme u studánky. Prozatím jsme ji vyčistili, vytvořili ohniště a malý chodníček,“ prozrazuje mladá aktivní maminka Jana Škopková.

Dalším střípkem mozaiky pozoruhodných míst, …
Definitivní tvar by měl prostor kolem studánky zaujmout do 27. června, kdy se bude konat Slavnostní otevření Zdabořské studánky. Do té doby už bude mít studánka vlastní přístřešek, bude nově obložena kameny a kolem ohniště se budete moci kochat výhledem na celou Příbram při posezení na lavičkách.

Definitivní tvar by měl prostor kolem studánky …
„Získaná finanční podpora by na všechny náklady nestačila, tak jsme zapojili, koho se dalo. Přístřešek i lavičky vyrábí můj tatínek, právě schnou na zahradě. Za pomoc děkujeme také panu Holému,“ vzkazuje paní Jana. 

„Získaná finanční podpora by na všechny …
Na slavnostní otevření si můžete přijít poslechnout sboristky Vepřekova smíšeného sboru a ženský komorní sbor Krásky, začínat se bude 27. června v 17:30 hodin.

Na slavnostní otevření si můžete přijít …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Aktuálně: Hasiči vyprošťují vážně zraněného řidiče nákladního vozu, který narazil do domu. V místě přistával vrtulník Aktuálně: Hasiči vyprošťují vážně zraněného řidiče nákladního vozu, který narazil do domu. V místě přistával vrtulník Náměstí v Sedlčanech je uzavřeno 21. března 2019   (16:54) AKTUALIZOVÁNO V areálu Nového rybníka chystá město hned několik akcí V areálu Nového rybníka chystá město hned několik akcí Na Nováku si letos přijde na své každý. 21. března 2019   (13:44) Hornické muzeum se připravuje na hlavní sezónu Hornické muzeum se připravuje na hlavní sezónu Prodloužená otevírací doba bude již poslední víkend v březnu. 21. března 2019   (12:00) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem Náklady na stavbu jsou odhadnuty na 112 milionů bez DPH. 21. března 2019   (09:22) FOTOGALERIE Ukradený chlebník a zdroj k ohradníku Ukradený chlebník a zdroj k ohradníku Zloději kradou vše, co jim pod ruku přijde 21. března 2019   (07:22) Na podporu české justice půjde z norských fondů 170 mil. Kč Na podporu české justice půjde z norských fondů 170 mil. Kč V českých věznicích je aktuálně 21.692 vězňů a vazebně stíhaných. 21. března 2019   (06:17) V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy  v centru Příbrami V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy v centru Příbrami V rámci rekonstrukce kruhového objezdu na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami dojde mimo jiné i k úpravě napojení ul. Hailova na samotný kruhový objezd. 20. března 2019   (17:53) Další stromy určené k pokácení Další stromy určené k pokácení Technické služby do konce března musí pokácet další stromy 20. března 2019   (15:47) Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Zemědělci si uklidí vysypaný ledek vlastními silami 20. března 2019   (13:52) AKTUÁLNĚ V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků Za zločin braní rukojmí obviněnému muži hrozí až 12 let vězení. 20. března 2019   (12:09)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz