11. 12. svátek má Dana

Slavnostní otevření Zdabořské studánky

20. června 2018   (13:09)
Slavnostní otevření Zdabořské studánky

Mladí manželé ze Zdaboře se zasadili o zkulturnění prostoru kolem Zdabořské studánky, brzy zde vznikne místo k posezení a relaxaci


Dalším střípkem mozaiky pozoruhodných míst, která v Příbrami a okolí mohou chytit za srdce, bude zanedlouho Zdabořská studánka. Donedávna byla zanedbaným místem, kde pouze vyvěrala voda z Florentinské štoly. Přesto sem mířilo mnoho lidí, jak pro vodu, tak na procházku.

Před časem narazili manželé Škopkovi, kteří to mají ze svého domu ke studánce „co by kamenem dohodil“ na program Nadace O2. Ten podporuje nápady mladých lidí a umožňuje  zrealizovat smysluplné projekty měnící věci v okolí k lepšímu. Na studánku padla jasná volba.

„Spolu s Petrou Prýmkovou ze sousedství jsme podali návrh projektu a vyšlo to. Teď každou volnou chvilku trávíme u studánky. Prozatím jsme ji vyčistili, vytvořili ohniště a malý chodníček,“ prozrazuje mladá aktivní maminka Jana Škopková.

Dalším střípkem mozaiky pozoruhodných míst, …
Definitivní tvar by měl prostor kolem studánky zaujmout do 27. června, kdy se bude konat Slavnostní otevření Zdabořské studánky. Do té doby už bude mít studánka vlastní přístřešek, bude nově obložena kameny a kolem ohniště se budete moci kochat výhledem na celou Příbram při posezení na lavičkách.

Definitivní tvar by měl prostor kolem studánky …
„Získaná finanční podpora by na všechny náklady nestačila, tak jsme zapojili, koho se dalo. Přístřešek i lavičky vyrábí můj tatínek, právě schnou na zahradě. Za pomoc děkujeme také panu Holému,“ vzkazuje paní Jana. 

„Získaná finanční podpora by na všechny …
Na slavnostní otevření si můžete přijít poslechnout sboristky Vepřekova smíšeného sboru a ženský komorní sbor Krásky, začínat se bude 27. června v 17:30 hodin.

Na slavnostní otevření si můžete přijít …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Aktuálně: Požár rodinného domu zaměstnává hasiče na Příbramsku Aktuálně: Požár rodinného domu zaměstnává hasiče na Příbramsku Plameny zachvátily rodinný dům. 11. prosince 2018   (14:52) AKTUÁLNĚ Pozvání do chatu přijal 1. místostarosta Ing. Martin Buršík, MBA Pozvání do chatu přijal 1. místostarosta Ing. Martin Buršík, MBA 1. místostarosta města Příbram je k dispozici v chatu právě nyní a můžete mu klást své otázky 11. prosince 2018   (14:00) CHAT S OSOBNOSTÍ V Sedlčanech po odchodu mlékárny zdraží lidem voda V Sedlčanech po odchodu mlékárny zdraží lidem voda V Sedlčanech na Příbramsku v příštím roce výrazněji vroste cena vodného a stočného 11. prosince 2018   (12:54) VIDEO: Zabezpečte se! Na Příbramsku se zaměřují zloději na opuštěné chaty VIDEO: Zabezpečte se! Na Příbramsku se zaměřují zloději na opuštěné chaty Na vykrádání obydlí se zaměřuje nově vzniklý preventivní projekt s názvem „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“, který představuje souhrn opatření při ochraně domů, bytů a rekreačních objektů. 11. prosince 2018   (10:22) VIDEO Přehrada Orlík nesplňuje parametry. Je třeba upravit hráz Přehrada Orlík nesplňuje parametry. Je třeba upravit hráz Do budoucna se na přehradě Orlík bude upravovat hráz, aby vydržela nápor vody. 11. prosince 2018   (08:04) Příbram čeká rozsáhlá rekonstrukce Milínské ulice Příbram čeká rozsáhlá rekonstrukce Milínské ulice Ulice Milínská projde v budoucnu výraznou rekonstrukcí. 11. prosince 2018   (06:18) Hlavní tah na Plzeň na desítky minut zastavilo spadlé elektrické vedení Hlavní tah na Plzeň na desítky minut zastavilo spadlé elektrické vedení Prověšený kabel, pod kterým nemohla projet nákladní vozidla, zastavil provoz. 10. prosince 2018   (20:25) Přijďte se podívat na Silvestrovský rallycross do Sedlčanské kotliny Přijďte se podívat na Silvestrovský rallycross do Sedlčanské kotliny Sedlčanská kotlina bude plná hřmotu i na Silvestra. 10. prosince 2018   (18:56) V pátek proběhne Předvánoční povídání v Kavárně U Nulté hodiny V pátek proběhne Předvánoční povídání v Kavárně U Nulté hodiny Proběhne poslední letošní Předvánoční povídání. 10. prosince 2018   (17:23) Do oprav vodohospodářského majetku půjde skoro 30 milionů, potřeba by bylo mnohem víc Do oprav vodohospodářského majetku půjde skoro 30 milionů, potřeba by bylo mnohem víc Pokud by město chtělo opravit všechny vodovodní sítě najednou, stálo by to 180 milionů korun. 10. prosince 2018   (14:38)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz