26. 9. svátek má Andrea

Slavnostní otevření Zdabořské studánky

20. června 2018   (13:09)
Slavnostní otevření Zdabořské studánky

Mladí manželé ze Zdaboře se zasadili o zkulturnění prostoru kolem Zdabořské studánky, brzy zde vznikne místo k posezení a relaxaci


Dalším střípkem mozaiky pozoruhodných míst, která v Příbrami a okolí mohou chytit za srdce, bude zanedlouho Zdabořská studánka. Donedávna byla zanedbaným místem, kde pouze vyvěrala voda z Florentinské štoly. Přesto sem mířilo mnoho lidí, jak pro vodu, tak na procházku.

Před časem narazili manželé Škopkovi, kteří to mají ze svého domu ke studánce „co by kamenem dohodil“ na program Nadace O2. Ten podporuje nápady mladých lidí a umožňuje  zrealizovat smysluplné projekty měnící věci v okolí k lepšímu. Na studánku padla jasná volba.

„Spolu s Petrou Prýmkovou ze sousedství jsme podali návrh projektu a vyšlo to. Teď každou volnou chvilku trávíme u studánky. Prozatím jsme ji vyčistili, vytvořili ohniště a malý chodníček,“ prozrazuje mladá aktivní maminka Jana Škopková.

Dalším střípkem mozaiky pozoruhodných míst, …
Definitivní tvar by měl prostor kolem studánky zaujmout do 27. června, kdy se bude konat Slavnostní otevření Zdabořské studánky. Do té doby už bude mít studánka vlastní přístřešek, bude nově obložena kameny a kolem ohniště se budete moci kochat výhledem na celou Příbram při posezení na lavičkách.

Definitivní tvar by měl prostor kolem studánky …
„Získaná finanční podpora by na všechny náklady nestačila, tak jsme zapojili, koho se dalo. Přístřešek i lavičky vyrábí můj tatínek, právě schnou na zahradě. Za pomoc děkujeme také panu Holému,“ vzkazuje paní Jana. 

„Získaná finanční podpora by na všechny …
Na slavnostní otevření si můžete přijít poslechnout sboristky Vepřekova smíšeného sboru a ženský komorní sbor Krásky, začínat se bude 27. června v 17:30 hodin.

Na slavnostní otevření si můžete přijít …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Havárie jednoho z hlavních přívodních řadů pitné vody málem ochromila dodávku vody v Příbrami Havárie jednoho z hlavních přívodních řadů pitné vody málem ochromila dodávku vody v Příbrami „Horké chvilky“ zažili o tomto víkendu vodohospodáři 1. SčV, a.s. 26. září 2018   (13:45) Nekončí vám platnost „řidičáku"? Nekončí vám platnost „řidičáku"? Čtvrt milionu lidí si musí do konce roku vyměnit řidičský průkaz. K výměně řidičáku stačí přijít s platným průkazem totožnosti na jakýkoli úřad obce s rozšířenou působností a donést současný řidičák. 26. září 2018   (11:40) Aktuálně: Nárazem do stromu ukončil svou jízdu řidič na Příbramsku Aktuálně: Nárazem do stromu ukončil svou jízdu řidič na Příbramsku Hasiči v místě dopravní nehody provádějí odklízecí práce 26. září 2018   (09:38) AKTUÁLNĚ FOTO DNE: Mráz začíná čarovat FOTO DNE: Mráz začíná čarovat S ochlazením přišly i přízemní mrazíky a teploty místy až -3°C 26. září 2018   (08:05) FOTO Ministerstvo dopravy vybírá čtyři konsorcia, která budou soutěžit o dostavbu a provoz 32 km D4 Ministerstvo dopravy vybírá čtyři konsorcia, která budou soutěžit o dostavbu a provoz 32 km D4 Dostavba D4 začne nejdříve za dva roky. 26. září 2018   (06:08) Hvožďany v sobotu otevřely nové multifunkční hřiště Hvožďany v sobotu otevřely nové multifunkční hřiště Hřiště ve Hvožďanech patří mezi nejmodernější na Příbramsku 25. září 2018   (19:10) Svátek senioři oslaví v sobotu na náměstí 17. listopadu Svátek senioři oslaví v sobotu na náměstí 17. listopadu Nebude chybět Rožmitálská Venkovanka, písničky Waldy Matušky a káva zdarma. 25. září 2018   (16:48) Naplánujte na páteční svátek Rodinný den v lesoparku Naplánujte na páteční svátek Rodinný den v lesoparku Přijďte do přírody zkoumat, bádat a hrát si s Klubem Montessori. 25. září 2018   (14:30) Preventivně dopravní akce se zaměřila na motorkáře a řidiče, kteří se nevěnují řízení Preventivně dopravní akce se zaměřila na motorkáře a řidiče, kteří se nevěnují řízení Motocyklisté by si měli uvědomit, že jsou při dopravních nehodách mnohem zranitelnější než řidiči vozidel. 25. září 2018   (12:30) Kolik kalorií spálíte při procházce po in-linové stezce? Přijďte na její slavnostní otevření Kolik kalorií spálíte při procházce po in-linové stezce? Přijďte na její slavnostní otevření Zda se zpotíte, než objedete kolečko, to si musíte vyzkoušet na vlastní kůži, ale kolik spálíte kalorií, potažmo kolik řízků si můžete naložit po příchodu domů, aniž byste ztloustli, už je spočítáno. 25. září 2018   (10:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz