22. 3. svátek má Leona

Situace kolem garáží u Březnické ulice je daleko složitější

1. března 2019   (06:00)
Situace kolem garáží u Březnické ulice je daleko složitější

Zásadním problémem tohoto území jsou majetkové poměry, a tudíž i realizace jakýchkoliv plánů.


Neuvěřitelný nepořádek a zápach v zákoutí Březnické ulice byl námětem článku, který jsme publikovali tento týden.

Lokalita garáží u Březnické ulice je dlouhodobým problémem. Pokud jde o nepořádek, černou skládku, byla v minulosti odstraněna pracovníky technických služeb, ovšem v poměrně krátké době se místo opět naplnilo odpadky. Pracovat se město opakovaně snaží také s osobami bez přístřeší, které v garážích přebývají.
Zde je nutné uvést na pravou míru, že ne všechny pozemky a stavby nacházející se ve zmíněné lokalitě jsou v majetku města.

„Město má omezené možnosti ovlivňovat dění na pozemcích a v objektech, které nejsou v jeho majetku. Městská policie, stejně tak i terénní sociální pracovníci tak mohou pouze situaci monitorovat a zasahovat v ojedinělých případech, kdy dochází k porušování zákona nebo k ohrožení života a zdraví. Pokud vlastník nemovitosti neshledává závad na tom, že jeho majetek někdo neoprávněně užívá (a chová se u toho jako čuně), tak jsme víceméně bezmocní. Určitou možností by mohl být tlak města směrem k vlastníkům pozemků a na nich stojících garáží. Je však otázkou, jak velká vůle ke spolupráci mezi vlastníky bude,“ vyjádřil se místostarosta Jan Konvalinka.

Garážové kolonie, které nejsou přímo u bytových domů v dnešní době již nesplňují svůj původní účel. Zásadním problémem tohoto území jsou majetkové poměry, a tudíž i realizace jakýchkoliv plánů.

„Město dlouhodobě mělo a bohužel stále ještě má několik problémových lokalit typu garáží u Březnické ulice. Jedné takovéto lokality se nám podařilo zbavit, a to postupným odkupem pozemků a nemovitostí v garážové oblasti v Rožmitálské ulici.
V této lokalitě bylo město ve výhodě v tom, že mnohé stavby byly postaveny na černo a na pozemcích města. Bylo proto možné účinně postupovat v postupném přebírání celé lokality do majetku města. Celý tento proces trval téměř čtyři roky.
Situace kolem garáží u Březnické ulice je, bohužel, daleko složitější. Ve velké části případů není město vlastníkem pozemků ani staveb na nich stojících. Použití institutu vyvlastnění ve veřejném zájmu by bylo v tomto případě velmi problematické. Jednalo by se pravděpodobně o desítky soudních sporů táhnoucích se dlouhá léta. Vedení těchto sporů by bylo finančně náročné a výsledek značně nejistý,“ uvedl k majetkovým poměrům starosta města Jindřich Vařeka.

Jak bylo uvedeno, je ve městě několik lokalit, které jsou využívány osobami bez přístřeší.„Nízkoprahové denní centrum s noclehárnou je využíváno osobami bez přístřeší ve velké míře. Najdou se i jedinci, kteří nabízených služeb nechtějí využívat. Je to zejména z důvodu neochoty podřídit se režimovým opatřením, mezi něž patří například zákaz konzumace alkoholu nebo nutnost dodržování základních hygienických pravidel,“ dodal Jan Konvalinka.

Tip redakce: 
Zákoutí Březnické ulice nahání hrůzu!

Neuvěřitelný nepořádek a zápach v zákoutí …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová - mluvčí radnice
pribram.cz

autor: topDalší články

U Felbabky došlo k vážné nehodě, pro zraněného přilétl vrtulník U Felbabky došlo k vážné nehodě, pro zraněného přilétl vrtulník Doprava v místě nehody je řízena kyvadlově. 22. března 2019   (14:31) Video: Za pomoci těžké techniky vyprostili havarovaný vůz v Sedlčanech, policisté pátrají po svědcích nehody Video: Za pomoci těžké techniky vyprostili havarovaný vůz v Sedlčanech, policisté pátrají po svědcích nehody Náměstí v Sedlčanech bylo uzavřeno 22. března 2019   (12:26) VIDEO Vyhrožoval, pronásledoval a fyzicky napadl ženu Vyhrožoval, pronásledoval a fyzicky napadl ženu Muže kriminalisté obvinili z přečinu nebezpečné vyhrožování, nebezpečné pronásledování a výtržnictví, nyní mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. 22. března 2019   (10:26) Namol opilý řidič zdemoloval svůj terénní vůz o sloup Namol opilý řidič zdemoloval svůj terénní vůz o sloup K dopravní nehodě vyjížděly v noci na dnešek dvě jednotky hasičů 22. března 2019   (08:00) Zahoďte šály a čepice, čeká nás teplo a slunečno Zahoďte šály a čepice, čeká nás teplo a slunečno Příjemné počasí na začátku jara přímo láká k vycházkám 22. března 2019   (06:08) Aktuálně: Hasiči vyprošťují vážně zraněného řidiče nákladního vozu, který narazil do domu. V místě přistával vrtulník Aktuálně: Hasiči vyprošťují vážně zraněného řidiče nákladního vozu, který narazil do domu. V místě přistával vrtulník Náměstí v Sedlčanech je uzavřeno 21. března 2019   (16:54) AKTUALIZOVÁNO V areálu Nového rybníka chystá město hned několik akcí V areálu Nového rybníka chystá město hned několik akcí Na Nováku si letos přijde na své každý. 21. března 2019   (13:44) Hornické muzeum se připravuje na hlavní sezónu Hornické muzeum se připravuje na hlavní sezónu Prodloužená otevírací doba bude již poslední víkend v březnu. 21. března 2019   (12:00) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem Náklady na stavbu jsou odhadnuty na 112 milionů bez DPH. 21. března 2019   (09:22) FOTOGALERIE Ukradený chlebník a zdroj k ohradníku Ukradený chlebník a zdroj k ohradníku Zloději kradou vše, co jim pod ruku přijde 21. března 2019   (07:22)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz