21. 3. svátek má Radek

Rozhovor: Vážná zranění nebo vyhrožování politím kyselinou. I to zažívají pracovníci ostrahy v obchodech

VIDEO
13. března 2019   (06:13)

Začíná to drobnou krádeží, někdy končí i pěstmi do obličeje


Drobné krádeže v nákupních centrech jsou v Příbrami na denním pořádku. Policisté i strážníci městské policie jsou do obchodů voláni pracovníky ostrahy těchto objektů. Následky protiprávního jednání velmi často končí na přestupkovém oddělení, v případě opakování této činnosti či krádeže ve větším rozsahu i trestním stíháním.

„V loňském roce řešili na Příbramsku policisté celkem 83 trestných činů krádeží v obchodech během otevírací doby. Za první dva měsíce tohoto roku šetříme případů 12.  Co se týká vloupání do obchodů, evidujeme v loňském roce 13 případů," sdělila pribram.cz policejní mluvčí Monika Schindlová.

Pánové v kravatách, kteří hlídají v obchodech, nemají klidné pracovní směny
 Měl jsem po napadení zloděje, kterého jsem přistihl při krádeži, zlomenou klíční kost, rozbitou hlavu...," popisuje svou zkušenost pracovník ostrahy v příbramském supermarketu. 
Krádeže se hodně množí. Je toho čím dál, tím víc. V některých marketech jsou určené hodiny, kdy je přítomna ostraha. Zloději to ale zjistí a chodí tam jak domů. Prodavačka, která má frontu u kasy, tak za nimi neběží," pokračuje ve vyprávění pracovník ostrahy. 

Bezpečnostní agentury zaznamenávají zvyšující se agresivitu
Někdy to končí napadením, pokračuje, „Nedávno jsem viděl, jak dva muži kradou tekutý prášek a dva salámy. Když si mě všimli, zboží zahodili a odešli. Za hodinu se ale jeden z nich vrátil a chtěl odcizit rum.... Předevčírem zase přišel do jiného obchodu, který hlídám. Všiml jsem si, že mu kouká z kapsy čokoláda a další kradené zboží.  Vyzval jsem ho tedy, aby šel se mnou do zadní místnosti. Otočil se a udeřil mě pěstí do obličeje. Zavolal jsem policii, je to v šetření"

Do obchodů vyjíždí strážníci městské policie na zavolání ostrahy několikrát týdně. Ve většině případů se jedná o krádeže alkoholických nápojů, kosmetiky a trvanlivých potravin. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, japDalší články

Aktuálně: Hasiči vyprošťují vážně zraněného řidiče nákladního vozu, který narazil do domu. V místě přistával vrtulník Aktuálně: Hasiči vyprošťují vážně zraněného řidiče nákladního vozu, který narazil do domu. V místě přistával vrtulník Náměstí v Sedlčanech je uzavřeno 21. března 2019   (16:54) AKTUÁLNĚ V areálu Nového rybníka chystá město hned několik akcí V areálu Nového rybníka chystá město hned několik akcí Na Nováku si letos přijde na své každý. 21. března 2019   (13:44) Hornické muzeum se připravuje na hlavní sezónu Hornické muzeum se připravuje na hlavní sezónu Prodloužená otevírací doba bude již poslední víkend v březnu. 21. března 2019   (12:00) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem Náklady na stavbu jsou odhadnuty na 112 milionů bez DPH. 21. března 2019   (09:22) FOTOGALERIE Ukradený chlebník a zdroj k ohradníku Ukradený chlebník a zdroj k ohradníku Zloději kradou vše, co jim pod ruku přijde 21. března 2019   (07:22) Na podporu české justice půjde z norských fondů 170 mil. Kč Na podporu české justice půjde z norských fondů 170 mil. Kč V českých věznicích je aktuálně 21.692 vězňů a vazebně stíhaných. 21. března 2019   (06:17) V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy  v centru Příbrami V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy v centru Příbrami V rámci rekonstrukce kruhového objezdu na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami dojde mimo jiné i k úpravě napojení ul. Hailova na samotný kruhový objezd. 20. března 2019   (17:53) Další stromy určené k pokácení Další stromy určené k pokácení Technické služby do konce března musí pokácet další stromy 20. března 2019   (15:47) Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Zemědělci si uklidí vysypaný ledek vlastními silami 20. března 2019   (13:52) AKTUÁLNĚ V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků Za zločin braní rukojmí obviněnému muži hrozí až 12 let vězení. 20. března 2019   (12:09)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz