16. 2. svátek má Ljuba

Rekonstrukce příbramských silnic byla slavnostně zahájena, práce potrvají do listopadu

FOTOGALERIE
18. července 2014   (09:08)
Dalších 5 fotografií v galeriiRekonstrukce příbramských silnic byla slavnostně zahájena, práce potrvají do listopadu

Společnost Bögl a Krýsl provádí v Příbrami v současné době hned tři stavby.


Během včerejšího dopoledne byla v Příbrami slavnostně zahájena druhá etapa rekonstrukce místních komunikací. Nového povrchu se tak dočkají ulice Riegrova, Čs. Armády, Prokopská (nově pojmenovaná Zdeňka Vojíře) a ulice K Drkolnovu. Stavebně by mělo být všechno hotové do konce listopadu tohoto roku.

Rozpočet je 31 milionů, větší polovinu kryje dotace

Slavnostního zahájení projektu, který bude stát 31,2 milionů korun s přispěním 18,6, milionů z Regionálního operačního programu (dále ROP) Střední Čechy, se zúčastnil starosta Příbrami Pavel Pikrt (ČSSD), místostarostové Ivan Šedivý a Václav Černý (oba ODS), Tomáš Oliva z ROP Střední Čechy a také zástupce společnosti Bögl a Krýsl.

„Myslím, že Příbramáci rádi překonají všechny ty problémy, protože budou mít krásné nové silnice na těch důležitých tepnách,“ řekl během své řeči místostarosta Ivan Šedivý (ODS), který poděkoval i bývalému hejtmanovi Josefu Řihákovi (ČSSD) za pomoc při získání dotace.

Příbram pokrývá poptávku po mateřských školách

Skupinka se následně přesunula k Mateřské škole pod Svatou Horou. Za 4 miliony korun by měla na půdě vzniknout ložnice pro 38 dětí, další zázemí pro pracovníky a také nové učební pomůcky. Venkovní hřiště bude v rámci projektu dovybaveno novými prvky. Výběrové řízení vyhrála společnost MTStav a spoluúčast města je v tomto případě jen 800 tisíc korun.

Uvolněný radní Juraj Molnár (ČSSD) připomněl, že Příbram je jedním z mála měst, které dokáže uspokojit poptávku rodičů po umístění dětí do mateřských škol. Ještě před čtyřmi lety přitom chybělo zhruba 180 míst.

Fotogalerie

Rekonstrukce příbramských silnic byla slavnostně zahájena, práce potrvají do listopadu () Rekonstrukce příbramských silnic byla slavnostně zahájena, práce potrvají do listopadu (1) Rekonstrukce příbramských silnic byla slavnostně zahájena, práce potrvají do listopadu (2) Rekonstrukce příbramských silnic byla slavnostně zahájena, práce potrvají do listopadu (3) Rekonstrukce příbramských silnic byla slavnostně zahájena, práce potrvají do listopadu (4)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. 15. února 2019   (18:20) Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Zákazy návštěv platí také v řadě zařízení sociálních služeb, uzavření školy kvůli epidemii hygienici nezaznamenali. 15. února 2019   (15:12) Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Bezbariérové úpravy kulturního domu mohou vyjít až na 7,4 milionů. 15. února 2019   (12:56) Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Ceremoniál se konal v Zrcadlovém sále dobříšského zámku, kde Zikmund s Jiřím Hanzelkou v roce 1951 psali své knihy po návratu z první velké cesty do světa. 15. února 2019   (10:19) Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Do konce aktuálního volebního období by mělo dojít k navýšení penzí na průměrných 15 000 Kč. 15. února 2019   (08:16) Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Akce s názvem Speed Marathon se uskuteční 3. dubna. 15. února 2019   (06:09) Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Někde se dokonce mluví o rekordní sezoně. 14. února 2019   (18:16) Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů S naším zpravodajstvím vám nic podstatného z jednání neunikne. 14. února 2019   (14:46) Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Cena se dá o několik korun snížit při vyplnění podacích dat elektronicky. 14. února 2019   (12:29) (Za)chraňme manželství (Za)chraňme manželství Každým rokem v týdnu kolem svátku svatého Valentýna si připomínáme důležitost manželství. Národní týden manželství se pořádá od roku 1996 ve Velké Británii a odtud se rozšířila do dalších zemí světa. Od roku 2007 se akce pořádá i v ČR. 14. února 2019   (10:38)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz