16. 2. svátek má Ljuba

Radost i smutek

18. června 2014   (15:27)
Radost i smutek

O účasti mladých příbramských volejbalistů na plážových turnajích píše Klára Sudová.


V letošní sezóně se mladým volejbalistům velice daří. Neradi se však smířili s letní přestávkou a proto se někteří z nich zúčastnili turnajů v plážovém volejbale. Mnozí se přes kvalifikační turnaje probojovali až k možnosti účastnit se Mistrovství republiky žactva, které se o tomto víkendu konalo v Praze. Naše barvy hájilo hned několik dvojic – Tomáš Dlouhý a Ivo Hulpach, Adam Rosenbaum a Jiří Suda a Radek Suda, který hrál s Martinem Kočkou z Prahy.

Turnaje se zúčastnilo 22 dvojic chlapců. Po odehraných pátečních zápasech bylo jasné, že dvojice Adam s Jirkou a Radek s Martinem budou v turnaji, který se v sobotu již hrál systémem pavouka pro 16 dvojic, pokračovat. Tímto systémem se postupně Radek s Martinem probojovali až ke svým největším soupeřům, klukům ze Znojma Kubovi Dvořákovi a Honzovi Kasanovi. Veliká radost nastala, když zápas vyhráli 2:0. Do nedělního semifinále šli s úsměvěm! Bohužel mezitím byli vyřazeni Adam s Jirkou a skončili na celkovém 13. místě.

K nedělním zápasům nastoupili ještě Tomáš s Ivošem, kteří nakonec vybojovali celkové 19. místo. Radek s Martinem porazili v semifinálovém zápase jinou znojemskou dvojici hladce 2:0. Opět veliká radost! Finále! S obavami ale kluci sledovali druhý smifinálový zápas, kam se probojoval Kasan s Dvořákem po dopolední opravě a mohli tedy pokračovat v boji o medaile. Stali se druhými finalisty.

Po napínavém a diváky bouřlivě podporovaném finálovém zápase holek, nastal čas, aby kluci ukázali, komu zbylo více sil. Snad to bylo horkem, snad únavou a nebo jen tím, že nikdo z účastníků chlapeckého finálového zápasu nebyl „místní“, ale diváci se rozutekli a klukům fandila jen malá hrstka rodičů a holek, kamarádek. První set byl velice vyrovnaný, Radek s Martinem sice vedli chvíli i o 4 body, ale Honza s Kubou je brzy dohonili a kluci se mezi sebou pak prali o každý bod. Radek s Martinem první set prohráli. Bohužel i v druhém našli více sil kluci ze Znojma a zvítězili 2:0. Radek s Martinem tak vybojovali stříbrné medaile, ale svůj veliký smutek z prohry nedokázali dlouho skrýt.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: Klára Sudová

autor: Klára SudováDalší články

V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. 15. února 2019   (18:20) Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Zákazy návštěv platí také v řadě zařízení sociálních služeb, uzavření školy kvůli epidemii hygienici nezaznamenali. 15. února 2019   (15:12) Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Bezbariérové úpravy kulturního domu mohou vyjít až na 7,4 milionů. 15. února 2019   (12:56) Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Ceremoniál se konal v Zrcadlovém sále dobříšského zámku, kde Zikmund s Jiřím Hanzelkou v roce 1951 psali své knihy po návratu z první velké cesty do světa. 15. února 2019   (10:19) Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Do konce aktuálního volebního období by mělo dojít k navýšení penzí na průměrných 15 000 Kč. 15. února 2019   (08:16) Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Akce s názvem Speed Marathon se uskuteční 3. dubna. 15. února 2019   (06:09) Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Někde se dokonce mluví o rekordní sezoně. 14. února 2019   (18:16) Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů S naším zpravodajstvím vám nic podstatného z jednání neunikne. 14. února 2019   (14:46) Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Cena se dá o několik korun snížit při vyplnění podacích dat elektronicky. 14. února 2019   (12:29) (Za)chraňme manželství (Za)chraňme manželství Každým rokem v týdnu kolem svátku svatého Valentýna si připomínáme důležitost manželství. Národní týden manželství se pořádá od roku 1996 ve Velké Británii a odtud se rozšířila do dalších zemí světa. Od roku 2007 se akce pořádá i v ČR. 14. února 2019   (10:38)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz