18. 2. svátek má Gizela

Rada zřizuje devět komisí

24. ledna 2019   (17:26)
Rada zřizuje devět komisí

Na volební období 2018-2022 je schváleno celkem devět komisí. Komise se schází dle potřeby a vlastního plánu práce, minimálně však čtyřikrát za rok.


Rada města zřizuje jako své iniciativní a poradní orgány komise. „V běžných každodenních otázkách je město řízeno radou města, která je sedmičlenná. Těchto sedm lidí nemůže vědět všechno, a proto dává ve většině svých rozhodnutí na názory odborných útvarů a komisí,“ přiblížil potřebu komisí Rady města starosta Jindřich Vařeka.
 
Členy komisí, kterými mohou být zastupitelé, občané i fyzické osoby, byli jmenováni:
 
Bytová komise – Vladimír Král (předseda), František Jobek, Marta Frýbertová, Jana Valterová, Ladislav Truhlář, František Caithaml a Šárka Schejbalová.
 
Dopravní komise – Václav Švenda (předseda), Milan Hrudka, Pavel Štanc, Petr Magera, Patrik Švarc, Ladislav Pechar a Josef Bouše.
 
Komise kulturní, letopisecká a památková – Milan Hrudka (předseda), Petr Kollert, Jana Valterová, Vladimír Král, Jaroslava Stojčetovič, Ladislav Marek a Vladimír Srnka.
 
Komise pro mládež, tělovýchovu a sport – Jiří Holý (předseda), František Jobek, Jakub Hušek, Jitka Charyparová, Miroslav Peterka, Renáta Vesecká, Antonín Schejbal, Daniel Rosenbaum a Karel Makovec.
 
Komise pro realizaci majetku města – Martin Buršík (předseda), Petr Rotter, Jan Mára, Aleš Drechsler, Petr Oktábec, Jaroslav Kumhera a Milan Vančát.
 
Komise pro výchovu a vzdělávání – Vladimír Král (předseda), Zorka Brožíková, Dagmar Kredbová, Radka Štáhlová, Olga Vohradská, Jarmila Potůčková, Bohuslav Burda, Simona Luftová a Tomáš Hlaváč.
 
Komise Smart city – Roman Mráz (předseda), Vladimír Karpíšek, Jan Schneider, Tomáš Trávníček a Tomáš Podlena.
 
Komise zdravotní a sociální – František Hauser (předseda), Jan Konvalinka, Monika Ciklerová, Jaroslava Davidová, Jiřina Adamová, Jiří Doležal, Alena Zemková, Dagmar Vaňousová a Simona Luftová.
 
Komise pro životní prostředí, ekologii a zeleň ve městě – Blanka Studničná (předseda), Alena Hlubučková, Tomáš Dvořáček, Martin Melmuk, Viktor Stejskal, Dagmar Vaňousová a Ján Pajtai.  

Stručný obsah činnosti komisí
 
Bytová komise spolupracuje s Městskou realitní kanceláří při přijímání žádostí a přidělováníbytů, dále na prověrkách užívání bytů, vyjadřuje se ve sporných případech k užívání bytů a stížnostem doručeným MěÚ nebo MěRK z oblasti bytové politiky...
 
Dopravní komise projednává a posuzuje dopravní situaci na území města, navrhuje možná řešení vzniku nových parkovacích míst a podává náměty k práci městské policie v oblasti parkování a dopravy ve městě…
 
Komise kulturní, letopisecká a památková – vyjadřuje se k otázkám a k řešení kulturní problematiky města, posuzuje návrhy občanů v oblasti kultury, navrhuje přidělování finančních příspěvků pro oblast kultury, řeší vedení kroniky města, navrhuje pojmenování a přejmenování ulic, věnuje se evidenci, ochraně, využití a rekonstrukci historických objektů a památek…
 
Komise pro mládež, tělovýchovu a sport – sleduje sportovní a tělovýchovné aktivity, upozorňuje na nedostatky a navrhuje možná řešení a zlepšení, kontroluje a ovlivňuje přidělování příspěvku na sport a tělovýchovnou činnost…
 
Komise pro realizaci majetku – vyjadřuje se k žádostem o odprodej nebo pronájem či nákup pozemků a nemovitostí, projednává materiály shromážděné odborem správy majetku pro rozhodnutí rady města a následně zastupitelstva města o způsobu nakládání s majetkem…
 
Komise pro výchovu a vzdělávání – projednává otázky a podněty, které se týkají činnosti škol a školských zařízení…
 
Komise Smart city – vyhledává možnosti „chytrých řešení“ využívajících smart technologie pro zlepšování činnosti úřadu, zajišťování ekologického přístupu, zvyšování komfortu života pro občany města Příbram na jeho území.
 
Komise zdravotní a sociální – zabývá se otázkami problematiky handicapovaných občanů, otázkami týkajícími se sociální a zdravotní péče.
 
Komise pro životní prostředí, ekologii a zeleň ve městě – zabývá se tvorbou a ochranou životního prostředí.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
DiS.

autor: top







Další články

Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIE



Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz