22. 1. svátek má Slavomír

Rada města povede jednání s ŘSD s cílem realizovat jihovýchodní obchvat jako celek

25. dubna 2018   (11:40)
Rada města povede jednání s ŘSD s cílem realizovat jihovýchodní obchvat jako celek

Občané předložili zastupitelstvu petici proti realizaci pouze 2. části obchvatu.


Na radu města se obrátili občané Příbrami, Brodu, Zdaboře, Tisové, Bohutína, Žežic a další se svou peticí proti realizaci pouze 2. části jihovýchodního obchvatu města Příbram v rozsahu uvedeném v aktuálně platném územním plánu. Na přání těchto občanů byla petice předložena také zastupitelstvu města.

V rozpravě bylo vyjádřeno mnoho názorů, které se vzájemně spíše podporovaly.

„V tuto chvíli neexistuje právní nástroj, který by městu umožnil rozhodovat o tom, jaká etapa se bude realizovat, obzvlášť, když nejsme investorem projektu,“ upozornila Mgr. Radka Škubalová, vedoucí Odboru práva a veřejných zakázek.

Starosta města Ing. Jindřich Vařeka připomněl, že byla založena pracovní skupina složená z odborníků, která se s ŘSD snaží jednat, aby oproti projektu přijalo taková řešení, která sníží dopad na zainteresované občany.

 „Myšlenka, že by trasa vedla jinudy, je nepředstavitelná. Bylo by to zase zdržení na desítky let. Jednat o takového variantě by nebylo vůbec na místě. Co můžeme dělat, je donutit ŘSD ke konkrétním dílčím změnám. Kdybychom chtěli více, bylo by to házení hrachu na zeď,“ vyjádřil se upřímně starosta.

„Je to státní záležitost, v které jsou utopené velké peníze. Byli bychom kouzelníci, kdybychom s tím hnuli. To, že s projektem nesouhlasíme a není takový, jaký jsme chtěli, je věc druhá,“ vyjádřil svůj názor JUDr. Vladimír Kyselák.

Na základě předložené petice a požadavku zainteresovaných občanů navrhl Mgr. Vladimír Král hlasování o návrhu v tomto znění:

První část – zastupitelstvo města bere na vědomí petici občanů Příbrami, Brodu, Bohutína, Tisové, Žežic a dalších proti realizaci pouze 2. části jihovýchodního obchvatu města Příbram v rozsahu uvedeném v aktuálně platném územním plánu – byla přijata a odhlasována všemi přítomnými zastupiteli bez výhrad.

Druhá část – zastupitelstvo města ukládá starostovi města Ing. Jindřichu Vařekovi povinnost informovat pravidelně 1 x za čtvrt roku o průběhu a výsledcích jednání – usnesení bylo přijato počtem 17 hlasů.

Třetí část dle návrhu pana Ing. Dvořáka – zastupitelstvo města ukládá Radě města vést s ŘSD jednání s cílem realizovat obchvat jako celek a ne jen jeho část – pro tuto část bylo 19 zastupitelů.

Jak jsou s výsledným usnesením zastupitelstva spokojeny osadní výbory figurující v dané petici jsme se zeptali paní Čechové, zástupkyně osadního výboru Žežice: „Až tak spokojeni s výsledkem nejsme, protože ze zastupitelstva vzešla pouze záruka získání informací, ale pokud ŘSD bude trvat pouze na vybudování 2. části, pak to pro nás nic neřeší. Každopádně veřejné projednání petice na zastupitelstvu bylo dobré alespoň proto, aby se lidé, kteří neměli doteď dostatek informací, vůbec dozvěděli, že je velmi pravděpodobné, že o obchvat se vlastně vůbec jednat nebude. Dle dostupných informací, které postupně získáváme, nebude realizován obchvat Příbrami, ale vlastně pouze obchvat Bohutína, který skončí na Brodě a svede provoz opět do staré části Příbrami.“
 
 

 
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Namol opilý muž demoloval byt a vyhrožoval všem zabitím, zranil i zasahujícího policistu Namol opilý muž demoloval byt a vyhrožoval všem zabitím, zranil i zasahujícího policistu Jako smyslů zabavený se choval v pátek 18. ledna 30letý muž, který napadl v jedné obci na Sedlčansku svou přítelkyni, její příbuzné, zasahující policisty a celému běsnění přihlížely tři děti. 22. ledna 2019   (09:30) Aktuálně: Nárazem do stromu ukončil řidič jízdu u Hořovic Aktuálně: Nárazem do stromu ukončil řidič jízdu u Hořovic Na silnici číslo 114 počítejte s dopravním omezením 22. ledna 2019   (08:40) AKTUÁLNĚ Pozvání do chatu přijal ředitel 1. FK Příbram Jan Starka Pozvání do chatu přijal ředitel 1. FK Příbram Jan Starka Chat proběhne ve středu 30. ledna od 13. hodin, ale své dotazy můžete klást již nyní 22. ledna 2019   (07:49) CHAT S OSOBNOSTÍ Počet nemocných spalničkami dál roste. Jaká je situace v Příbrami? Počet nemocných spalničkami dál roste. Jaká je situace v Příbrami? Média opět píší o nebezpečných spalničkách. Zjišťovali jsme situaci v našem regionu. 22. ledna 2019   (05:57) Výstava Lega loni přilákala do sedlčanského muzea více lidí Výstava Lega loni přilákala do sedlčanského muzea více lidí Nárůst souvisel hlavně s výstavou Svět kostek, která byla zaměřena na známou stavebnici Lego. 21. ledna 2019   (18:44) Datové schránky změnily podobu. Dostanete se do nich i z mobilu Datové schránky změnily podobu. Dostanete se do nich i z mobilu Až půjdete do přihlášení na mojedatovaschranka.cz třeba s DPH nebo možná ti nejrychlejší už s daněmi, zarazí vás úplně jiný vizuál. Nezmocnili se jich ale hackeři. Novou verzi stránek dnes spusilo Ministerstvo vnitra. 21. ledna 2019   (16:15) V CHKO Brdy byly zaznamenány první stopy po bobru evropském V CHKO Brdy byly zaznamenány první stopy po bobru evropském Legendární stavitel hrází se vrací do CHKO Brdy. 21. ledna 2019   (13:48) Sportovní zařízení města Příbram chystá Sportovní příměstské tábory. Jeden bude na jaře a další tři v létě Sportovní zařízení města Příbram chystá Sportovní příměstské tábory. Jeden bude na jaře a další tři v létě O jarních prázdninách se opět koná Sportovní příměstský tábor. Děti budou plavat, bruslit, hrát hry, kreslit a tvořit. Oblíbený tábor SZM se bude konat také v létě, a to dvakrát v červenci a jednou v srpnu. 21. ledna 2019   (11:03) Foto dne: Dnes ráno jsme mohli sledovat úplné zatmění Měsíce Foto dne: Dnes ráno jsme mohli sledovat úplné zatmění Měsíce Měsíc získal naoranžovělou barvu 21. ledna 2019   (09:22) Dva psi vběhli pod kola projíždějícího automobilu a na místě střetu byli usmrceni Dva psi vběhli pod kola projíždějícího automobilu a na místě střetu byli usmrceni Svodka událostí ze Sedlčanska 21. ledna 2019   (08:11)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz