18. 8. svátek má Helena

Rada města povede jednání s ŘSD s cílem realizovat jihovýchodní obchvat jako celek

25. dubna 2018   (11:40)
Rada města povede jednání s ŘSD s cílem realizovat jihovýchodní obchvat jako celek

Občané předložili zastupitelstvu petici proti realizaci pouze 2. části obchvatu.


Na radu města se obrátili občané Příbrami, Brodu, Zdaboře, Tisové, Bohutína, Žežic a další se svou peticí proti realizaci pouze 2. části jihovýchodního obchvatu města Příbram v rozsahu uvedeném v aktuálně platném územním plánu. Na přání těchto občanů byla petice předložena také zastupitelstvu města.

V rozpravě bylo vyjádřeno mnoho názorů, které se vzájemně spíše podporovaly.

„V tuto chvíli neexistuje právní nástroj, který by městu umožnil rozhodovat o tom, jaká etapa se bude realizovat, obzvlášť, když nejsme investorem projektu,“ upozornila Mgr. Radka Škubalová, vedoucí Odboru práva a veřejných zakázek.

Starosta města Ing. Jindřich Vařeka připomněl, že byla založena pracovní skupina složená z odborníků, která se s ŘSD snaží jednat, aby oproti projektu přijalo taková řešení, která sníží dopad na zainteresované občany.

 „Myšlenka, že by trasa vedla jinudy, je nepředstavitelná. Bylo by to zase zdržení na desítky let. Jednat o takového variantě by nebylo vůbec na místě. Co můžeme dělat, je donutit ŘSD ke konkrétním dílčím změnám. Kdybychom chtěli více, bylo by to házení hrachu na zeď,“ vyjádřil se upřímně starosta.

„Je to státní záležitost, v které jsou utopené velké peníze. Byli bychom kouzelníci, kdybychom s tím hnuli. To, že s projektem nesouhlasíme a není takový, jaký jsme chtěli, je věc druhá,“ vyjádřil svůj názor JUDr. Vladimír Kyselák.

Na základě předložené petice a požadavku zainteresovaných občanů navrhl Mgr. Vladimír Král hlasování o návrhu v tomto znění:

První část – zastupitelstvo města bere na vědomí petici občanů Příbrami, Brodu, Bohutína, Tisové, Žežic a dalších proti realizaci pouze 2. části jihovýchodního obchvatu města Příbram v rozsahu uvedeném v aktuálně platném územním plánu – byla přijata a odhlasována všemi přítomnými zastupiteli bez výhrad.

Druhá část – zastupitelstvo města ukládá starostovi města Ing. Jindřichu Vařekovi povinnost informovat pravidelně 1 x za čtvrt roku o průběhu a výsledcích jednání – usnesení bylo přijato počtem 17 hlasů.

Třetí část dle návrhu pana Ing. Dvořáka – zastupitelstvo města ukládá Radě města vést s ŘSD jednání s cílem realizovat obchvat jako celek a ne jen jeho část – pro tuto část bylo 19 zastupitelů.

Jak jsou s výsledným usnesením zastupitelstva spokojeny osadní výbory figurující v dané petici jsme se zeptali paní Čechové, zástupkyně osadního výboru Žežice: „Až tak spokojeni s výsledkem nejsme, protože ze zastupitelstva vzešla pouze záruka získání informací, ale pokud ŘSD bude trvat pouze na vybudování 2. části, pak to pro nás nic neřeší. Každopádně veřejné projednání petice na zastupitelstvu bylo dobré alespoň proto, aby se lidé, kteří neměli doteď dostatek informací, vůbec dozvěděli, že je velmi pravděpodobné, že o obchvat se vlastně vůbec jednat nebude. Dle dostupných informací, které postupně získáváme, nebude realizován obchvat Příbrami, ale vlastně pouze obchvat Bohutína, který skončí na Brodě a svede provoz opět do staré části Příbrami.“
 
 

 
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Vařeka: Všem hasičským jednotkám patří obrovský dík Vařeka: Všem hasičským jednotkám patří obrovský dík Ke včerejší smutné události se v rozhovoru vyjadřuje Ing. Jindřich Vařeka, starosta města. 18. srpna 2018   (07:48) ROZHOVOR Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak Požár objektů průmyslové haly povolává na pomoc jednotky hasičů 17. srpna 2018   (18:41) AKTUALIZOVÁNO Rozhledna Studený vrch je skvělým místem k procházce i odpočinku Rozhledna Studený vrch je skvělým místem k procházce i odpočinku Měřící věž na vrcholu Studeného vrchu je od roku 2005 přístupná turistům, výhled do krajiny není po výstupu na rozhlednu jedinou odměnou za mírně náročný výšlap. 17. srpna 2018   (17:18) Než skončí prázdniny, vyzkoušejte také koupaliště v Obecnici Než skončí prázdniny, vyzkoušejte také koupaliště v Obecnici Dokud počasí přeje, je třeba se horkem netrápit a naopak si ho užít. Další zastávkou na našich cestách za koupáním, se stala Obecnice. 17. srpna 2018   (14:30) Dnes už to vypukne! V Horčápsku zahnízdili "Kačeři" Dnes už to vypukne! V Horčápsku zahnízdili "Kačeři" Přípravy na zahájení festivalu jsou v plném proudu, stavební úsilí vrcholí, protože v 17 hodin se otevře brána prvním návštěvníkům letošních Kačerů. 17. srpna 2018   (12:20) Víkend v Dobříši bude patřit mezinárodnímu šampionátu ve sportovní kynologii. Představí se také ostraha Letiště Václava Havla. Pro děti je připraveno zábavné odpoledne Víkend v Dobříši bude patřit mezinárodnímu šampionátu ve sportovní kynologii. Představí se také ostraha Letiště Václava Havla. Pro děti je připraveno zábavné odpoledne Městský fotbalový klub Dobříš uvítá na hřišti V Lipkách závodníky 13. ročníku CACIT Dobříš. Na své si přijdou i diváci, kteří mohou sledovat také obedience, hoopers nebo agility. 17. srpna 2018   (10:10) V Rožmitále pod Třemšínem vzniká další stezka, tentokrát pro pěší i cyklisty V Rožmitále pod Třemšínem vzniká další stezka, tentokrát pro pěší i cyklisty Před časem se otevřela nová naučná stezka na Bílou skálu a nyní se již mohou všichni těšit na připravovanou cestu ze Starého Rožmitálu, okolo Obžery, až do Věšína 17. srpna 2018   (08:17) Adventní trhy letos rozzáří skupina Buty, Leona Machálková nebo Milan Drobný Adventní trhy letos rozzáří skupina Buty, Leona Machálková nebo Milan Drobný Na populární interprety se můžete těšit již nyní. 17. srpna 2018   (06:19) Farmáři zvou opět na trh Farmáři zvou opět na trh Poslední prázdninový farmářský trh se uskuteční tuto sobotu. 16. srpna 2018   (18:58) Ke koupání na Dubenci se vyjádřil starosta obce Ke koupání na Dubenci se vyjádřil starosta obce Návštěvníci požární nádrže na Dubenci nerespektují dopravní značení ani vyvěšená pravidla 16. srpna 2018   (16:32)Kodex redakce Reklama Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz