20. 10. svátek má Vendelín

Rada města povede jednání s ŘSD s cílem realizovat jihovýchodní obchvat jako celek

25. dubna 2018   (11:40)
Rada města povede jednání s ŘSD s cílem realizovat jihovýchodní obchvat jako celek

Občané předložili zastupitelstvu petici proti realizaci pouze 2. části obchvatu.


Na radu města se obrátili občané Příbrami, Brodu, Zdaboře, Tisové, Bohutína, Žežic a další se svou peticí proti realizaci pouze 2. části jihovýchodního obchvatu města Příbram v rozsahu uvedeném v aktuálně platném územním plánu. Na přání těchto občanů byla petice předložena také zastupitelstvu města.

V rozpravě bylo vyjádřeno mnoho názorů, které se vzájemně spíše podporovaly.

„V tuto chvíli neexistuje právní nástroj, který by městu umožnil rozhodovat o tom, jaká etapa se bude realizovat, obzvlášť, když nejsme investorem projektu,“ upozornila Mgr. Radka Škubalová, vedoucí Odboru práva a veřejných zakázek.

Starosta města Ing. Jindřich Vařeka připomněl, že byla založena pracovní skupina složená z odborníků, která se s ŘSD snaží jednat, aby oproti projektu přijalo taková řešení, která sníží dopad na zainteresované občany.

 „Myšlenka, že by trasa vedla jinudy, je nepředstavitelná. Bylo by to zase zdržení na desítky let. Jednat o takového variantě by nebylo vůbec na místě. Co můžeme dělat, je donutit ŘSD ke konkrétním dílčím změnám. Kdybychom chtěli více, bylo by to házení hrachu na zeď,“ vyjádřil se upřímně starosta.

„Je to státní záležitost, v které jsou utopené velké peníze. Byli bychom kouzelníci, kdybychom s tím hnuli. To, že s projektem nesouhlasíme a není takový, jaký jsme chtěli, je věc druhá,“ vyjádřil svůj názor JUDr. Vladimír Kyselák.

Na základě předložené petice a požadavku zainteresovaných občanů navrhl Mgr. Vladimír Král hlasování o návrhu v tomto znění:

První část – zastupitelstvo města bere na vědomí petici občanů Příbrami, Brodu, Bohutína, Tisové, Žežic a dalších proti realizaci pouze 2. části jihovýchodního obchvatu města Příbram v rozsahu uvedeném v aktuálně platném územním plánu – byla přijata a odhlasována všemi přítomnými zastupiteli bez výhrad.

Druhá část – zastupitelstvo města ukládá starostovi města Ing. Jindřichu Vařekovi povinnost informovat pravidelně 1 x za čtvrt roku o průběhu a výsledcích jednání – usnesení bylo přijato počtem 17 hlasů.

Třetí část dle návrhu pana Ing. Dvořáka – zastupitelstvo města ukládá Radě města vést s ŘSD jednání s cílem realizovat obchvat jako celek a ne jen jeho část – pro tuto část bylo 19 zastupitelů.

Jak jsou s výsledným usnesením zastupitelstva spokojeny osadní výbory figurující v dané petici jsme se zeptali paní Čechové, zástupkyně osadního výboru Žežice: „Až tak spokojeni s výsledkem nejsme, protože ze zastupitelstva vzešla pouze záruka získání informací, ale pokud ŘSD bude trvat pouze na vybudování 2. části, pak to pro nás nic neřeší. Každopádně veřejné projednání petice na zastupitelstvu bylo dobré alespoň proto, aby se lidé, kteří neměli doteď dostatek informací, vůbec dozvěděli, že je velmi pravděpodobné, že o obchvat se vlastně vůbec jednat nebude. Dle dostupných informací, které postupně získáváme, nebude realizován obchvat Příbrami, ale vlastně pouze obchvat Bohutína, který skončí na Brodě a svede provoz opět do staré části Příbrami.“
 
 

 
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Běh pro republiku se uskuteční tuto neděli v okolí památníku Vojna Běh pro republiku se uskuteční tuto neděli v okolí památníku Vojna Připraven je závod pro děti i dospělé. Nebude chybět doplňující program. 20. října 2018   (08:47) Aktuálně: Opilý muž ve vysoké rychlosti vylétl ze silnice a převrátil vozidlo na bok Aktuálně: Opilý muž ve vysoké rychlosti vylétl ze silnice a převrátil vozidlo na bok Zraněním řidiče skončila dopravní nehoda na Příbramsku 20. října 2018   (07:35) AKTUÁLNĚ V Milínské se na vozovce objevila živá překážka V Milínské se na vozovce objevila živá překážka Jedno z „novákových“ labutích mláďat jsme vyprovodili do záchranné stanice. 19. října 2018   (19:19) Podzimní ovoce a zelenina, vhodná i na uskladnění, vás bude čekat v sobotu na Farmářských trzích Podzimní ovoce a zelenina, vhodná i na uskladnění, vás bude čekat v sobotu na Farmářských trzích Sobota bude na Dvořákově nábřeží u Hořejší Obory opět patřit farmářům a prodejcům. 19. října 2018   (16:50) Pět středisek ekologické ochrany si rozdělí skoro 10 milionů, mezi nimi i Orlov nebo Hrachov Pět středisek ekologické ochrany si rozdělí skoro 10 milionů, mezi nimi i Orlov nebo Hrachov Částka je určena především na mzdové a provozní náklady. 19. října 2018   (14:55) Dnes po poledni bude znám soupeř, se kterým se 1.FK utká o postup do čtvrtfinále poháru Dnes po poledni bude znám soupeř, se kterým se 1.FK utká o postup do čtvrtfinále poháru Ve 4. kole fotbalového poháru MOL Cup zbylo v losovacím koši posledních šestnáct mužstev včetně bojovníků od Litavky. 19. října 2018   (12:30) AKTUALIZOVÁNO Zapomnětlivým řidičům připomenou povolenou rychlost další měřiče Zapomnětlivým řidičům připomenou povolenou rychlost další měřiče V dalších dvou ulicích pohlídají tíhu nohy na plynu inteligentní ukazatelé okamžité rychlosti vozidel. 19. října 2018   (10:37) Jóga již dávno není pouze pro ženy, za duševní harmonií i fyzickým zdravím míří do Life Yoga Studia i muži Jóga již dávno není pouze pro ženy, za duševní harmonií i fyzickým zdravím míří do Life Yoga Studia i muži Jak vypnout hlavu, zastavit myšlenkový kolotoč plný starostí, věnovat se chvíli sám sobě a získat zpět energii a dobrou náladu jsme se zeptali Zuzany Slabové, lektorky jógy nově otevřeného Life Yoga Studia. 19. října 2018   (08:19) PR Pomoci vážně nemocnému Dominičkovi můžete i vy Pomoci vážně nemocnému Dominičkovi můžete i vy Dominiček je velmi statečný a má obrovskou oporu v rodičích. Tentokrát pomůžete vy, příště hodí jiní záchranný pás směrem k vám… 19. října 2018   (06:07) Skanzen ve Vysokém Chlumci se rozroste o dva nové objekty Skanzen ve Vysokém Chlumci se rozroste o dva nové objekty Peníze na výkup budov poskytlo kromě Středočeského kraje i Ministerstvo kultury ČR. 18. října 2018   (18:10)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz