Reklama u nás je vidět.

Rada města povede jednání s ŘSD s cílem realizovat jihovýchodní obchvat jako celek

25. dubna 2018   (11:40)
Rada města povede jednání s ŘSD s cílem realizovat jihovýchodní obchvat jako celek

Občané předložili zastupitelstvu petici proti realizaci pouze 2. části obchvatu.


Na radu města se obrátili občané Příbrami, Brodu, Zdaboře, Tisové, Bohutína, Žežic a další se svou peticí proti realizaci pouze 2. části jihovýchodního obchvatu města Příbram v rozsahu uvedeném v aktuálně platném územním plánu. Na přání těchto občanů byla petice předložena také zastupitelstvu města.

V rozpravě bylo vyjádřeno mnoho názorů, které se vzájemně spíše podporovaly.

„V tuto chvíli neexistuje právní nástroj, který by městu umožnil rozhodovat o tom, jaká etapa se bude realizovat, obzvlášť, když nejsme investorem projektu,“ upozornila Mgr. Radka Škubalová, vedoucí Odboru práva a veřejných zakázek.

Starosta města Ing. Jindřich Vařeka připomněl, že byla založena pracovní skupina složená z odborníků, která se s ŘSD snaží jednat, aby oproti projektu přijalo taková řešení, která sníží dopad na zainteresované občany.

 „Myšlenka, že by trasa vedla jinudy, je nepředstavitelná. Bylo by to zase zdržení na desítky let. Jednat o takového variantě by nebylo vůbec na místě. Co můžeme dělat, je donutit ŘSD ke konkrétním dílčím změnám. Kdybychom chtěli více, bylo by to házení hrachu na zeď,“ vyjádřil se upřímně starosta.

„Je to státní záležitost, v které jsou utopené velké peníze. Byli bychom kouzelníci, kdybychom s tím hnuli. To, že s projektem nesouhlasíme a není takový, jaký jsme chtěli, je věc druhá,“ vyjádřil svůj názor JUDr. Vladimír Kyselák.

Na základě předložené petice a požadavku zainteresovaných občanů navrhl Mgr. Vladimír Král hlasování o návrhu v tomto znění:

První část – zastupitelstvo města bere na vědomí petici občanů Příbrami, Brodu, Bohutína, Tisové, Žežic a dalších proti realizaci pouze 2. části jihovýchodního obchvatu města Příbram v rozsahu uvedeném v aktuálně platném územním plánu – byla přijata a odhlasována všemi přítomnými zastupiteli bez výhrad.

Druhá část – zastupitelstvo města ukládá starostovi města Ing. Jindřichu Vařekovi povinnost informovat pravidelně 1 x za čtvrt roku o průběhu a výsledcích jednání – usnesení bylo přijato počtem 17 hlasů.

Třetí část dle návrhu pana Ing. Dvořáka – zastupitelstvo města ukládá Radě města vést s ŘSD jednání s cílem realizovat obchvat jako celek a ne jen jeho část – pro tuto část bylo 19 zastupitelů.

Jak jsou s výsledným usnesením zastupitelstva spokojeny osadní výbory figurující v dané petici jsme se zeptali paní Čechové, zástupkyně osadního výboru Žežice: „Až tak spokojeni s výsledkem nejsme, protože ze zastupitelstva vzešla pouze záruka získání informací, ale pokud ŘSD bude trvat pouze na vybudování 2. části, pak to pro nás nic neřeší. Každopádně veřejné projednání petice na zastupitelstvu bylo dobré alespoň proto, aby se lidé, kteří neměli doteď dostatek informací, vůbec dozvěděli, že je velmi pravděpodobné, že o obchvat se vlastně vůbec jednat nebude. Dle dostupných informací, které postupně získáváme, nebude realizován obchvat Příbrami, ale vlastně pouze obchvat Bohutína, který skončí na Brodě a svede provoz opět do staré části Příbrami.“
 
 

 
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Blíží se k nám bouřky a přívalové deště varují meteorologové Blíží se k nám bouřky a přívalové deště varují meteorologové Na středu již vydal ČHMÚ varování pro většinu území České republiky 22. května 2018   (16:56) Náměstí v Rožmitále pod Třemšínem v neděli ovládly dechovky Náměstí v Rožmitále pod Třemšínem v neděli ovládly dechovky Skupiny mažoretek a dechové orchestry společně s pouťovými atrakcemi přilákaly do Rožmitálu desítky návštěvníků ze širokého okolí 22. května 2018   (14:12) V labutím hnízdě na Nováku jsme ráno nenašli ani jedno vejce V labutím hnízdě na Nováku jsme ráno nenašli ani jedno vejce Do ornitologů máme daleko 22. května 2018   (11:38) Mladší žákyně ze ZŠ Školní zvítězily v krajském kole atletického závodu Pohár rozhlasu 2018 Mladší žákyně ze ZŠ Školní zvítězily v krajském kole atletického závodu Pohár rozhlasu 2018 Příbram má své nadějné atlety 22. května 2018   (09:42) Mámo, táto jedeme se bavit Mámo, táto jedeme se bavit V sobotu 19. května se uskutečnil již 19. ročník rodinné automobilové orientační soutěže, kterou organizoval za pomoci partnerů a sponzorů Autoklub Příbram 22. května 2018   (07:49) Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny Provedenou kontrolou byly zjištěny hygienické nedostatky a hrubé závady v poskytování informací spotřebiteli 22. května 2018   (06:09) Další příbramská zastávka se znelíbila vandalům? Další příbramská zastávka se znelíbila vandalům? Zastávky autobusů čelí často útokům. Na Brodské ulici proti čerpací stanici je další z poškozených 21. května 2018   (20:44) Na Příbram Food Festivalu zazpívá Petr Kotvald Na Příbram Food Festivalu zazpívá Petr Kotvald Příbram Food Festival nasytí návštěvníky nejen jídlem, ale i kulturou. 21. května 2018   (18:57) Zasedání zastupitelstva aktuálně on-line Zasedání zastupitelstva aktuálně on-line Sledujte s námi od 16:00 hodin živý přenos z jednání zastupitelů. On-line přenos bude pouze po dobu jednání zastupitelstva 21. května 2018   (15:39) Třetí místo ve výtvarné soutěži obsadil Hugo z Mateřské školy Bratří Čapků Třetí místo ve výtvarné soutěži obsadil Hugo z Mateřské školy Bratří Čapků Dnes si slavnostně převzal odměnu. 21. května 2018   (13:34)Kodex redakce Reklama Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz