19. 2. svátek má Patrik

Provozovatel dětského dopravního hřiště čelí kritice

8. října 2018   (06:05)
Provozovatel dětského dopravního hřiště čelí kritice

Na sociálních sítích se množí příspěvky rozhořčených rodičů


Dětské dopravní hřiště má především sloužit jako prvotní seznámení dětí se silničním provozem, dopravními značkami a přednostmi v jízdě na pozemních komunikacích. Hlavním cílem je působení na poli prevence dopravní nehodovosti dětí. 

V poslední době však dětské dopravní hřiště v Příbrami čelí na sociálních sítích kritice. Její instruktor by měl mít podle diskutujících nevhodné chování a vyjadřování.

„Vůbec nechápu, jak něco takového mohou pustit k dětem. Vulgární a verbálně i fyzicky agresivní," uvedla jedna z příbramských maminek.

„Můj kluk tam byl taky se školou a prý je moc zlý," pokračuje v diskuzi další maminka.

„Já mu volala hned ten den, co tam byly děti se školou. Za těch 50 dřepů, co syn dělal na sluníčku. Je vážně nemocný. Ale já měla problém s tím, že to nutí dělat jakékoliv dítě. Pán to nepobral, on problém nemá, to mají prý učitelé a rodiče,“ zní další z komentářů.

Provozovatelem dětského dopravního hřiště je František Stoklasa, kterého jsme požádali o vyjádření:

„Je mi záhadou, proč toto nastalo právě před volbami. Aby mne pošpinili. Jak je možné, že by si hned několik maminek stěžovalo na stejné téma a zrovna na kandidáta na třetím místě. Je to úmyslná provokace. Úryvky ze sociálních sítí, které jste mi citoval, mne uráží a možná je to na podání žaloby."

Je pravdou, že děti jsou zde trestány nepřiměřenými fyzickými tresty – příkladně 50 dřepů, které v jednom ze zmíněných případů musel absolvovat chlapec, v té době ve špatném zdravotním stavu? Jeho matka Vás měla následně i kontaktovat se svou stížností telefonicky.

„Silniční zákon 361/2000 Sb. pamatuje i na ty, kteří ho porušují a dopouštějí se přestupku proti plynulosti nebo bezpečnosti silniční dopravy.
I s tímto jsou mladí „desetiletí" řidiči seznámeni. Před výukou si odhlasují přestupkový řád. Mohou si vybrat, peníze nemají (ty bychom také ani nevybírali), a tak si buď za dva přestupky mohou jít sednout a nic se nenaučit – to by tam nemuseli chodit – nebo za přestupek udělat 10 dřepů. Vždy si vyberou a odhlasují dřepy. Jak má lektor na DDH vědět, kdo je ve špatném zdravotním stavu, když přišel jezdit celé dopoledne na jízdním kole? Když přijde učitel „doprovod, který za ně zodpovídá" a oznámí to, pak dítě třeba vůbec nejezdí, nebo to zkouší na koloběžce. Nikdo to nemá na čele napsáno. Je pravda, že mi nějaká maminka volala ze skrytého čísla, vyřvala se a mobil vytípla.
Už nevím, kdy to bylo, takže ani nemohu zjistit, ze které školy nebo třídy to bylo. Učitelé jsou vždy přítomni a mohou kdykoliv zasáhnout, nebo na místě oznámit, co se jim nelíbí. Nic takového se nestává, s nikým jsem o tomto tématu nehovořil. Vždy si doma stěžují zlobiví jedinci, kteří neudělali zkoušku a tudíž nedostali svůj první řidičák, na který jsou děti právem pyšné. Některé se i rozpláčí, že ho nedostaly."


Dle vyjádření používáte hrubé, mnohdy až vulgární vyjadřování, nevhodné k jednání s dětmi. 

„Jestli je urážka: vy jste snad Mongolové, nebo Tataři, že nerozumíte česky, co vám vykládáme," tak potom používám vulgární slova. Mám dobrý hlas, dokážu udělit pokutu přes půl hřiště, ale vůbec to není řvaní. Každý by si to mohl přijít vyzkoušet, ukočírovat 25 cyklistů, aby se nezranili. Někdy přijdou hodné děti, jindy zlobivé a tam pak lituji učitele, kteří s nimi musí vydržet celý školní rok."

Jaké pedagogické vzdělání a praxi mají pracovníci, kteří provoz hřiště zajišťují a s dětmi jednají?

„Všichni lektoři dopravní výchovy prošli vzdělávacím kurzem a získali certifikát Ministerstva dopravy pro výuku dopravní výchovy. Každý rok chodí na dvoudenní vzdělávací semináře. Pro oblast Příbram, Dobříš a Sedlčany má toto vzdělání pouze pět pracovníků."

Je pravdou, že již několikrát došlo ke slovním konfliktům s rodiči dětí, ve vztahu s jejich návštěvou na dopravním hřišti?

„Za dvanáctiletou praxi dopravní výchovy jsme řešili pouze čtyři stížnosti, vždy se vše vyřešilo ke spokojenosti všech stran."

Vzhledem k poznámce, že se může jednat o úmyslné poškození pana Františka Stoklasy v souvislosti s komunálními volbami, rozhodla se redakce článek zveřejnit až po jejich ukončení.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Prodloužení dálnice D4 se začne stavět nejdříve příští rok Prodloužení dálnice D4 se začne stavět nejdříve příští rok Podle původních předpokladů už měla být stavba zahájena. 19. února 2019   (06:14) Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz