22. 2. svátek má Petr

Příbramským pětibojařům se opět dařilo

FOTOGALERIE
14. června 2014   (14:15)
Další 4 fotografie v galeriiPříbramským pětibojařům se opět dařilo

O dalším úspěchu příramských sportovců píše Michael Kvasnica.


Za krásného a možná až moc teplého počasí se konal poslední závod Poháru mládeže Karla Bártů v moderním pětiboji. Tentokrát v daleké Bystřici a byl zároveň vypsán jako mistrovství Slovenska. Na těchto závodech všech mládežnických kategorií zastupovali příbramský oddíl moderního pětiboje dva závodníci a jedna závodnice. V kategorii U15 Veronika Novotná a Jiří Vlk a v kategorii U17 Lukáš Kvasnica.

Klidová střelba je první disciplina kategorie U15 a v té se tentokrát Veronice i Jirkovi velice dařilo. Oba si ve čtyřech položkách po pěti ranách vystříleli osobní rekordy. Nástřelem 162 resp. 149 si vybojovali velmi dobrou pozici před plaveckou a běžeckou částí. V bazénu plavali na hranici osobních rekordů a do běžecké části si tak vybudovali luxusní náskoky. V běžecké části už šlo jen o vylepšení osobních rekordů v celkovém bodovém zisku. To se oběma podařilo a postavili se tak na nejvyšší stupínky.

Postup na Mistrovství Evropy

V kategorii U17 šlo Lukášovi Kvasnicovi hlavně o to, splnit bodový limit na Mistrovství Evropy. Plavecká část mu nevyšla podle jeho představ a čas 2:06,34 byl až 1,5 vteřiny za jeho osobním rekordem. Z kombinované části jsme měli trochu obavy, protože Lukášovi nevyhovuje příliš teplé počasí. Každopádně se dokázal vyburcovat k velmi kvalitnímu běhu a na střelnici se mu oproti posledním závodům dařilo mnohem lépe. Svůj závod s přehledem vyhrál a splnil potřebný bodový limit. Teď už nezbývá než čekat jestli Český svaz moderního pětiboje potvrdí jeho nominaci na zmiňované Mistrovství Evropy, které se koná ve Španělsku.

14. září se bude závodit i v Příbrami

Mladým závodníkům gratulujeme a těšíme se na další závody. Ty se ukuteční 14. září u nás v Příbrami. Přijměte touto cestou pozvánku jako diváci nebo závodníci. Zúčastnit se může každý závodník ročníku 2002 a mladší, který umí plavat a běhat.

 

Fotogalerie

Příbramským pětibojařům se opět dařilo () Příbramským pětibojařům se opět dařilo (1) Příbramským pětibojařům se opět dařilo (2) Příbramským pětibojařům se opět dařilo (3)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: Michael Kvasnica

autor: redDalší články

Jdete v sobotu “na Gotta“? Přinášíme vám instrukce k akci Jdete v sobotu “na Gotta“? Přinášíme vám instrukce k akci Příbramská akce roku je za dveřmi. Již tuto sobotu 23.února vystoupí ve sportovní příbramské hale historicky nejúspěšnější zpěvák naší země 21. února 2019   (19:35) Dobříš chce letos zateplit sportovní halu Dobříš chce letos zateplit sportovní halu Dělníci již položili novou podlahu, obložili stěny a osadili nové ribstoly. 21. února 2019   (16:50) Lucie Pudilová před premiérou UFC v Praze: Nechci zklamat fanoušky Lucie Pudilová před premiérou UFC v Praze: Nechci zklamat fanoušky Dva dny před duelem se zkušenou americkou soupeřkou Liz Carmoucheovou je sice lehce nervózní ze závěrečného snižování váhy, které ji v nejbližších hodinách čeká, na životní zápas se ale cítí dobře připravena. 21. února 2019   (14:40) Centrum sociálních a zdravotních služeb chystá jarní ples Centrum sociálních a zdravotních služeb chystá jarní ples Ples je určen pro seniory, ale i širokou veřejnost. Hostem večera bude zpěvák Petr Rezek. 21. února 2019   (12:37) V polském mase našli veterináři salmonelu, zavádí mimořádná opatření V polském mase našli veterináři salmonelu, zavádí mimořádná opatření Vzorky infikovaného masa byly odebrány ve Středočeském kraji. 21. února 2019   (10:15) Příbram chce požádat o dotaci na úpravy kulturního domu Příbram chce požádat o dotaci na úpravy kulturního domu Kromě bezbariérových úprav má být opraven chodník v Tylově ulici a na třídě Osvobození v úseku od autobusové zastávky u 2. polikliniky až ke kulturnímu domu. 21. února 2019   (08:08) Zastupitelé budou schvalovat výjimky z nočního klidu. Na kdy připravit špunty do uší? Zastupitelé budou schvalovat výjimky z nočního klidu. Na kdy připravit špunty do uší? Jedná se jen o několik málo akcí v rámci celého kalendářního roku. 21. února 2019   (06:07) I v letošním roce budou moci občané čerpat z Fondu zápůjček města I v letošním roce budou moci občané čerpat z Fondu zápůjček města Tento fond v roce 2018 nahradil Fond oprav a modernizace 20. února 2019   (19:37) Město chce v příštím roce vybudovat nový domov pro seniory Město chce v příštím roce vybudovat nový domov pro seniory Nedostatek míst v obdobných zařízeních trápí obce po celé republice. 20. února 2019   (17:03) Středočeští zastupitelé schválili založení nové obchodní společnosti  ‚Nemocnice Středočeského kraje‘ Středočeští zastupitelé schválili založení nové obchodní společnosti ‚Nemocnice Středočeského kraje‘ Zřízení nové akciové společnosti kraj podle odhadů vyjde na 10 milionů korun 20. února 2019   (14:06)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz