18. 2. svátek má Gizela

Příbramské divadlo letos nabídne 5 nových her

24. ledna 2019   (08:11)
Příbramské divadlo letos nabídne 5 nových her

V některých rolích uvidíme i známé tváře.


Milovníci kultury se už jistě těší na nabídku představení, které si na letošní sezónu připravila dramaturgie Divadla A. Dvořáka v Příbrami. Těšit se mohou hned na pětici premiér, na první z nich dokonce již ke konci února.

Půjde o titul Jak jsem vyhrál válku. Tato hra se hrála již v roce 2006 jako první po nástupu aktuálního vedení do funkcí. Hlavním hrdinou je Ernest Goodbody, který se shodou okolností stal důstojníkem v britské armádě. V jedné z hlavních rolí se představí známý herec Aleš Háma. Na jevišti by se měl představit i ředitel příbramského divadla Petr Bednář.

O dva měsíce později bude mír premiéru komedie z kadeřnického salonu s názvem Splašené nůžky. Na pozadí příchodu náhodných i stálých hostů dojde v patře nad kadeřnictvím k vraždě. A kdo bude usvědčovat vraha? No samo obecenstvo. Hra velmi silně pracuje s interakcí mezi herci a publikem a každé představení se tak nejspíš bude vyvíjet trochu jinak.

Poslední premiérou před letní pauzou bude Tanec na konci léta. Půjde o příběh z předválečného venkova a vypráví o malém chlapci a jeho neprovdané matce a jejich sestrách. Tanec, který je obsažen i v názvu, je pro hru velmi dominantním prvkem a prostupuje skrz celé vyprávění.

Drama Hostina dravců zavede diváky do doby druhé světové války. V městečku nedaleko Paříže probíhá oslava narozenin. Na ulici ale někdo zastřelí dva německé důstojníky. Jako odplatu požaduje gestapo z každého bytu v domě, před kterým se vražda stala, dva rukojmí. Ty musí vybrat i na narozeninovém večírku, který se změní v boj o život.

Sezónu uzavře premiéra kultovního autora Terryho Pratchetta Soudné sestry. Jedná se o divadelní inscenaci zřejmě nejslavnější autorovy knihy, která vyniká v žánru humoristické fantasy. Jedná se o chytré a vtipné vyprávění na motivy Macbetha, které nabídne pěknou dávku zábavy a dobrodružství.

Tak na kterou z premiér se těšíte nejvíc?

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz