16. 2. svátek má Ljuba

Příbramáci se nejvíce bojí vandalství a vloupání do domu či bytu

28. června 2014   (08:21)
Příbramáci se nejvíce bojí vandalství a vloupání do domu či bytu

Policejní mluvčí Monika Schindlová informuje o výsledcích výzkumu veřejného mínění.


V dubnu letošního roku proběhl na území Středočeského kraje výzkum veřejného mínění, při kterém bylo dotazováno kolem dvou tisíc respondentů různého věku, pohlaví a sociálních skupin. Na Příbramsku bylo osloveno 180 občanů. Cílem bylo zmapovat spokojenost obyvatel. Jednotlivé otázky směřovaly do oblasti bezpečnosti v místě bydliště a hodnocení práce policie.

Na základě výsledků výzkumu lze konstatovat, že celková spokojenost s Policií ČR ve Středočeském kraji je na vysoké úrovni, spokojených bylo 88 %. Na Příbramsku bylo spokojeno téměř stejně (87,7 %) dotazovaných občanů.

67,4 % respondentů si myslí, že policisté ve Středočeském kraji dostatečně chrání bezpečnost osob a majetku, je to o šest procent více než loni. 85,3 % tázaných se v místě svého bydliště cítí bezpečně, na Příbramsku to bylo 80 % dotazovaných.

Největší strach je z vandalství a poškozování cizí věci

Občané na Příbramsku se nejvíce obávají vandalství a poškozování cizí věci – 48,9 %, vloupání do bytu či domu – 45,6 %, následně fyzického napadení - 38,3 %, poté vloupání do vozidla – 37,8 %, krádeže vozidla – 37,8 % a nejméně krádeže jízdního kola.

V loňském roce se nejvíce lidé obávali vloupání do bytu. Je možné, že k menším obavám o obydlí přispěly i informace o snižující se kriminalitě, za prvních pět měsíců letošního roku poklesla o 23,5 % oproti stejnému období loňského roku a objasněnost narostla o tři procenta. Občané si také svůj majetek začínají sami lépe zabezpečovat.

Policisté si o úplatek neříkají, ale někdy je jim nabízen

Co se týká korupčního jednání, na Příbramsku nebyl za poslední čtyři roky od dotazovaných zaznamenán žádný případ požadavku policisty o úplatek. Naopak evidujeme z poslední doby nabízení úplatků rožmitálským policistům. Čtyřiapadesátiletý muž usedl za volant pod vlivem alkoholu a tímto způsobem se chtěl vyhnout odebrání řidičského oprávnění. Svým jednáním se dopustil trestného činu podplacení a hrozí mu až šestileté vězení.

Policisté jsou zdvořilí a upravení

Oblast jednání a chování policistů lze považovat dle výzkumu za velmi dobrou. Na Příbramsku byl podle dotazovaných policista při jednání vždy upravený, na 95,9 % zdvořilý, v 91,8 % informovaný a ochotný. Nejvíce spokojeni byli občané, kteří jednali během posledního roku s policistou, s rychlostí reakce na ohlášenou událost (90,9 %), což je značné zlepšení o téměř 15 %. Dále byli spokojeni profesionálním přístupem a s ochotou policistů pomoci (86,4 %) a nejméně s množstvím informací o postupu policie (81,8 %).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pribram.cz

autor: redDalší články

Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Motorkář využil první teplý den tohoto roku, jeho jízda skončila vážnou nehodou. 16. února 2019   (17:26) AKTUÁLNĚ Egon Vůch přestoupil do Příbrami Egon Vůch přestoupil do Příbrami Žádné neznámé jméno. Své dorostenecké roky prožil u Litavky, a tak zdejší prostředí zná. 16. února 2019   (14:49) Zima pomalu končí a je čas vyhodnotit další soutěž Zima pomalu končí a je čas vyhodnotit další soutěž Do klání o nejkrásnější vánoční stromeček se přihlásilo celkem 61 jedliček, smrčků i boroviček. Který z nich byl ten "nej", určili naši čtenáři 16. února 2019   (12:02) Známe "nejkrásnější miminko roku 2018" Známe "nejkrásnější miminko roku 2018" Rodiče malého Tobiáška si převzali včera svou výhru v celoroční soutěži 16. února 2019   (09:31) Čeká nás slunečný víkend Čeká nás slunečný víkend Odpolední teploty budou stoupat až k 15 °C. 16. února 2019   (07:20) V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. 15. února 2019   (18:20) Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Zákazy návštěv platí také v řadě zařízení sociálních služeb, uzavření školy kvůli epidemii hygienici nezaznamenali. 15. února 2019   (15:12) Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Bezbariérové úpravy kulturního domu mohou vyjít až na 7,4 milionů. 15. února 2019   (12:56) Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Ceremoniál se konal v Zrcadlovém sále dobříšského zámku, kde Zikmund s Jiřím Hanzelkou v roce 1951 psali své knihy po návratu z první velké cesty do světa. 15. února 2019   (10:19) Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Do konce aktuálního volebního období by mělo dojít k navýšení penzí na průměrných 15 000 Kč. 15. února 2019   (08:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz