18. 2. svátek má Gizela

Příbram kvůli rostoucím nákladům možná zruší turistický vláček

29. ledna 2019   (15:07)
Příbram kvůli rostoucím nákladům možná zruší turistický vláček

Důvodem jsou mimo jiné rostoucí náklady na jeho provoz i malý zájem výletníků.


Příbram možná zruší turistický vláček, který ve městě začal jezdit v roce 2013. Důvodem jsou mimo jiné rostoucí náklady na jeho provoz i malý zájem výletníků.

Ukončit jízdy vláčku doporučil radě finanční výbor, řekla dnes jeho předsedkyně Marta Frýbertová (ANO). Bývalý starosta Josef Řihák (ČSSD), za jehož éry projekt vznikl, záměr kritizuje. Podle něj se dají hledat cesty, jak vláček v Příbrami udržet.
Frýbertová poukázala na to, že náklady na provoz vláčku neustále rostou. Ročně jde o více než 200.000 korun, nejsou v tom ale zahrnuty například opravy. Souprava je přitom v provozu jen několik měsíců v turistické sezoně a po zbytek roku se musí platit za její parkování. Negativem je podle Frýbertové i zpomalování automobilové dopravy ve městě.

"Doporučili jsme radě, aby zvážila prodej vláčku. Finanční výbor v počtu devíti členů to schválil jednomyslně," uvedla Frýbertová. Podle mluvčí radnice Evy Švehlové se o záležitosti bude ještě jednat.

Řihák trvá na tom, že šlo o dobrý projekt, jehož cílem bylo nalákat do města více návštěvníků a celkově Příbram zviditelnit. Podle něj bylo od počátku jasné, že vláček nepůjde provozovat komerčně a město ho bude dotovat. "Samozřejmě že náklady na takové akce vždycky porostou. Mají to i jiná města a je to o prioritách. Když už se pořídil, tak je škoda ho rušit. Myslím si, že ty výdaje nejsou tak velké," míní Řihák.

Podle něj se dají hledat cesty, jak vláček udržet, a například změnit trasy a podobně.
Pořízení soupravy, jež vozila turisty mimo jiné na Svatou Horu, vyšlo na 1,6 milionu korun. Za jedno svezení se platilo deset korun, zdarma jezdili jen předškolní děti a handicapovaní.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK

autor: topDalší články

Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz