19. 10. svátek má Michaela

PŘÍBRAM BEZ KOALICE A BEZ OPOZICE

ROZHOVOR
11. října 2018   (06:02)
PŘÍBRAM BEZ KOALICE A BEZ OPOZICE

Jak probíhají koaliční jednání, jsme se zeptali lídra ANO - Jindřicha Vařeky


Pane starosto, můžete nám říci něco nového k tomu, jak probíhají koaliční vyjednávání?
V této fázi vyjednávání není vhodné zacházet do detailů, ale snad mohu poskytnout informace alespoň o tom nejzákladnějším. Od prvního dne po volbách jednáme prakticky se všemi. Stále se snažíme o nalezení co nejširší podpory napříč celým politickým spektrem. Nehledáme partnery pro koalici, která bude válcovat opozici a bude založena na politických handlech. Pokoušíme se získat ostatní pro myšlenku nepolitické spolupráce v příbramském zastupitelstvu. Nejsme v parlamentu, jsme v komunální politice.

Daří se Vám to?
Jak jsme očekávali, s modelem složení zastupitelstva bez koalice a bez opozice mají největší problém právě parlamentní strany. Snažíme se je přesvědčit.

Co těmto stranám brání se přidat? Jsou to osobní záležitosti?
Myslím, že osobního v tom moc není. Daleko větší roli hrají direktivy shora, s kým se spolupracovat smí a s kým nikoli. A to je právě ta politika. Mrzí mne, že to není o lidech, o tom jací jsou a co umí, ale o tom jaké barvy mají tričko.

Přesvědčujete i Šanci pro Příbram?
Šance pro Příbram je jediným uskupením, které se proti nám ihned po volbách ostře vymezilo a jakoukoli spolupráci dopředu vyloučilo. Z tohoto důvodu, jsme se o zorganizování schůzky s Šancí pro Příbram ani nepokusili.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

V Milínské se na vozovce objevila živá překážka V Milínské se na vozovce objevila živá překážka Jedno z „novákových“ labutích mláďat jsme vyprovodili do záchranné stanice. 19. října 2018   (19:19) Podzimní ovoce a zelenina, vhodná i na uskladnění, vás bude čekat v sobotu na Farmářských trzích Podzimní ovoce a zelenina, vhodná i na uskladnění, vás bude čekat v sobotu na Farmářských trzích Sobota bude na Dvořákově nábřeží u Hořejší Obory opět patřit farmářům a prodejcům. 19. října 2018   (16:50) Pět středisek ekologické ochrany si rozdělí skoro 10 milionů, mezi nimi i Orlov nebo Hrachov Pět středisek ekologické ochrany si rozdělí skoro 10 milionů, mezi nimi i Orlov nebo Hrachov Částka je určena především na mzdové a provozní náklady. 19. října 2018   (14:55) Dnes po poledni bude znám soupeř, se kterým se 1.FK utká o postup do čtvrtfinále poháru Dnes po poledni bude znám soupeř, se kterým se 1.FK utká o postup do čtvrtfinále poháru Ve 4. kole fotbalového poháru MOL Cup zbylo v losovacím koši posledních šestnáct mužstev včetně bojovníků od Litavky. 19. října 2018   (12:30) AKTUALIZOVÁNO Zapomnětlivým řidičům připomenou povolenou rychlost další měřiče Zapomnětlivým řidičům připomenou povolenou rychlost další měřiče V dalších dvou ulicích pohlídají tíhu nohy na plynu inteligentní ukazatelé okamžité rychlosti vozidel. 19. října 2018   (10:37) Jóga již dávno není pouze pro ženy, za duševní harmonií i fyzickým zdravím míří do Life Yoga Studia i muži Jóga již dávno není pouze pro ženy, za duševní harmonií i fyzickým zdravím míří do Life Yoga Studia i muži Jak vypnout hlavu, zastavit myšlenkový kolotoč plný starostí, věnovat se chvíli sám sobě a získat zpět energii a dobrou náladu jsme se zeptali Zuzany Slabové, lektorky jógy nově otevřeného Life Yoga Studia. 19. října 2018   (08:19) PR Pomoci vážně nemocnému Dominičkovi můžete i vy Pomoci vážně nemocnému Dominičkovi můžete i vy Dominiček je velmi statečný a má obrovskou oporu v rodičích. Tentokrát pomůžete vy, příště hodí jiní záchranný pás směrem k vám… 19. října 2018   (06:07) Skanzen ve Vysokém Chlumci se rozroste o dva nové objekty Skanzen ve Vysokém Chlumci se rozroste o dva nové objekty Peníze na výkup budov poskytlo kromě Středočeského kraje i Ministerstvo kultury ČR. 18. října 2018   (18:10) V pátek bude uzavřena Hrabákova ulice V pátek bude uzavřena Hrabákova ulice Důvodem uzavření je vykládka strojů 18. října 2018   (15:09) Tragédie se udála v obci Kozárovice na Příbramsku Tragédie se udála v obci Kozárovice na Příbramsku Dnešní pátrací akce policistů v okolí Kozárovic si nakonec vyžádala i přítomnost koronera 18. října 2018   (12:27) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz