12. 12. svátek má Simona

PŘÍBRAM BEZ KOALICE A BEZ OPOZICE

ROZHOVOR
11. října 2018   (06:02)
PŘÍBRAM BEZ KOALICE A BEZ OPOZICE

Jak probíhají koaliční jednání, jsme se zeptali lídra ANO - Jindřicha Vařeky


Pane starosto, můžete nám říci něco nového k tomu, jak probíhají koaliční vyjednávání?
V této fázi vyjednávání není vhodné zacházet do detailů, ale snad mohu poskytnout informace alespoň o tom nejzákladnějším. Od prvního dne po volbách jednáme prakticky se všemi. Stále se snažíme o nalezení co nejširší podpory napříč celým politickým spektrem. Nehledáme partnery pro koalici, která bude válcovat opozici a bude založena na politických handlech. Pokoušíme se získat ostatní pro myšlenku nepolitické spolupráce v příbramském zastupitelstvu. Nejsme v parlamentu, jsme v komunální politice.

Daří se Vám to?
Jak jsme očekávali, s modelem složení zastupitelstva bez koalice a bez opozice mají největší problém právě parlamentní strany. Snažíme se je přesvědčit.

Co těmto stranám brání se přidat? Jsou to osobní záležitosti?
Myslím, že osobního v tom moc není. Daleko větší roli hrají direktivy shora, s kým se spolupracovat smí a s kým nikoli. A to je právě ta politika. Mrzí mne, že to není o lidech, o tom jací jsou a co umí, ale o tom jaké barvy mají tričko.

Přesvědčujete i Šanci pro Příbram?
Šance pro Příbram je jediným uskupením, které se proti nám ihned po volbách ostře vymezilo a jakoukoli spolupráci dopředu vyloučilo. Z tohoto důvodu, jsme se o zorganizování schůzky s Šancí pro Příbram ani nepokusili.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Aktuálně: Řidič srazil v centru Příbrami ženu s kočárkem Aktuálně: Řidič srazil v centru Příbrami ženu s kočárkem Dítě vyvázlo naštěstí bez zranění 11. prosince 2018   (17:42) AKTUÁLNĚ Aktuálně: Požár rodinného domu zaměstnává hasiče na Příbramsku Aktuálně: Požár rodinného domu zaměstnává hasiče na Příbramsku Plameny zachvátily rodinný dům. 11. prosince 2018   (14:52) AKTUÁLNĚ Pozvání do chatu přijal 1. místostarosta Ing. Martin Buršík, MBA Pozvání do chatu přijal 1. místostarosta Ing. Martin Buršík, MBA 1. místostarosta města Příbram je k dispozici v chatu právě nyní a můžete mu klást své otázky 11. prosince 2018   (14:00) CHAT S OSOBNOSTÍ V Sedlčanech po odchodu mlékárny zdraží lidem voda V Sedlčanech po odchodu mlékárny zdraží lidem voda V Sedlčanech na Příbramsku v příštím roce výrazněji vzroste cena vodného a stočného 11. prosince 2018   (12:54) VIDEO: Zabezpečte se! Na Příbramsku se zaměřují zloději na opuštěné chaty VIDEO: Zabezpečte se! Na Příbramsku se zaměřují zloději na opuštěné chaty Na vykrádání obydlí se zaměřuje nově vzniklý preventivní projekt s názvem „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“, který představuje souhrn opatření při ochraně domů, bytů a rekreačních objektů. 11. prosince 2018   (10:22) VIDEO Přehrada Orlík nesplňuje parametry. Je třeba upravit hráz Přehrada Orlík nesplňuje parametry. Je třeba upravit hráz Do budoucna se na přehradě Orlík bude upravovat hráz, aby vydržela nápor vody. 11. prosince 2018   (08:04) Příbram čeká rozsáhlá rekonstrukce Milínské ulice Příbram čeká rozsáhlá rekonstrukce Milínské ulice Ulice Milínská projde v budoucnu výraznou rekonstrukcí. 11. prosince 2018   (06:18) Hlavní tah na Plzeň na desítky minut zastavilo spadlé elektrické vedení Hlavní tah na Plzeň na desítky minut zastavilo spadlé elektrické vedení Prověšený kabel, pod kterým nemohla projet nákladní vozidla, zastavil provoz. 10. prosince 2018   (20:25) Přijďte se podívat na Silvestrovský rallycross do Sedlčanské kotliny Přijďte se podívat na Silvestrovský rallycross do Sedlčanské kotliny Sedlčanská kotlina bude plná hřmotu i na Silvestra. 10. prosince 2018   (18:56) V pátek proběhne Předvánoční povídání v Kavárně U Nulté hodiny V pátek proběhne Předvánoční povídání v Kavárně U Nulté hodiny Proběhne poslední letošní Předvánoční povídání. 10. prosince 2018   (17:23)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz