20. 3. svátek má Světlana

Přehrada Orlík nesplňuje parametry. Je třeba upravit hráz

11. prosince 2018   (08:04)
Přehrada Orlík nesplňuje parametry. Je třeba upravit hráz

Do budoucna se na přehradě Orlík bude upravovat hráz, aby vydržela nápor vody.


Přehrada Orlík se v budoucnu dočká nového bezpečnostního přelivu. Ten bude vybudován za účelem toho, aby přehrada dokázala vydržet takzvanou „desetitisíciletou“ vodu. Hodlá se zde předejít tomu, že by přehrada pro budoucí přívaly vody nestačila.

Říční správce chce přehradu připravit na ty nejextrémnější vlivy počasí.
Jen těžko se zapomíná na ohromné škody po záplavách v roce 2002. Přehrada Orlík téměř nestačila vypouštět vodu a způsobilo to poměrně značné škody na samotném vodním díle. Důvodem přestavby je fakt, že momentálně se již nesplňuje norma o bezpečnosti vodních děl při povodních.

Stavba odolala v roce 2002 stoleté povodni a desetileté o 11 let později. Silnější katastrofy by však mohly poničit přehradu zásadněji a v krajním případě by nemuselo vodní dílo odolat. Bezpečnostní přeliv by tu plnil funkci odtoku přebytečné vody. Vznikl by však vedle přehrady, aby nezasahoval do stávajícího tělesa.

Stavba přelivu by měla vyjít přibližně na 830 milionů korun. Povodí Vltavy již má stavební povolení a do srpna příštího roku by měl být vybrán dodavatel. Po dobu prací by mohlo dojít k menšímu snížení hladiny. S vyhotovením se počítá na rok 2021.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: pmrDalší články

Nemocnice ruší omezení návštěv Nemocnice ruší omezení návštěv Na Příbramsku byla nemocnost nejvyšší v celém kraji. 19. března 2019   (18:53) Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Poničeným altánem na Nováku či polámanými stromy na cyklostezce Drkolnov – Bohutín řádění vandalů bohužel nekončí. V posledních týdnech jsou téměř denně hlášeny „útoky“ vandalů v areálu Nového rybníka, kde se škody pohybují v desítkách tisíc. 19. března 2019   (15:13) Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Nový pětikilometrový úsek dálnice D4 byl vybudován v roce 2017 19. března 2019   (13:07) Na železnici v sobotu začne turistická sezona Na železnici v sobotu začne turistická sezona Na Vltavě v sobotu také letos poprvé vyjedou přívozy. 19. března 2019   (11:34) Příbramská nemocnice hledá nového náměstka pro ekonomiku a provoz Příbramská nemocnice hledá nového náměstka pro ekonomiku a provoz Zájemci se mohou hlásit do tohoto pátku. 19. března 2019   (09:50) PR Aktuálně: Při cestě do Prahy opatrně! Na Skalce došlo ke střetu tří vozidel Aktuálně: Při cestě do Prahy opatrně! Na Skalce došlo ke střetu tří vozidel Nehoda se obešla bez zranění 19. března 2019   (08:14) AKTUÁLNĚ Město se stále nedohodlo s církví, kdo opraví padající zeď Město se stále nedohodlo s církví, kdo opraví padající zeď Podle vedení příbramské radnice je komunikace s církví velice špatná. 19. března 2019   (06:10) Služby městyse Jince získaly elektromobil Služby městyse Jince získaly elektromobil Pořízení elektromobilu vyšlo na víc než jeden milion korun 18. března 2019   (19:13) Roman Nádvorník byl jmenován trenérem Příbrami Roman Nádvorník byl jmenován trenérem Příbrami Vedení klubu 1. FK Příbram dnes oznámilo nástupce na pozici hlavního trenéra. 18. března 2019   (17:22) Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy ve městě Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy ve městě Dokument má stanovit, kde stačí vyznačit jen pruh pro cyklisty a kde má vzniknout samostatná vyasfaltovaná cyklostezka. 18. března 2019   (15:46)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz