18. 2. svátek má Gizela

PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem?

20. ledna 2019   (17:44)
Dalších 12 fotografií v galeriiPRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem?

Obleva odkryla paseku, jakou způsobila zmrzlá voda ve výtlucích. Mnohonásobně je zvětšila. Díra na silnici pak může být pro řidiče nebezpečná. Aktuální téma pro další díl seriálu s advokátní kanceláří Holá, Janík, Samek.


Stačilo projet město a pořídit pár fotek. Některé z nich aspirují na titul Díra roku. Prohlédněte si fotogalerii a místům se raději vyhněte.
Na fotkách poznáte  železniční přejezd na Obecnické, ulici Březnickou, cestu vedoucí od příbramské teplárny ke Kauflandu i Drkolnovskou. A zahanbit se rozhodně nenechala ani Dlouhá ulice.

Právník Michal Janík radí: Jestliže řidič určitý úsek silnice zná nebo delší dobu jede po určitém úseku silnice s řadou výmolů, je si logicky jejího špatného stavu vědom, nemůže pak úspěšně argumentovat tím, že pro něj závada ve sjízdnosti byla nepředvídatelná. To platí i tehdy, kdy vlastník komunikace opatřil daný úsek či jednotlivou závadu komunikace příslušnou dopravní značkou.
    Dojde-li už ke škodě na vozidle v důsledku vjetí do výtluku či jiného poškození vozovky, doporučuji, aby řidič zajistil o tomto co nejvíce důkazů, a to ať již za pomocí svědka, který událost viděl či za pomocí přivolané policie anebo pořízením vlastní fotodokumentace. 
Po shromáždění důkazů je nezbytné vyzvat odpovědnou osobu k náhradě škod\, což předpokládá nalézt vlastníka komunikace, na které došlo k řešené škodě. Vlastníkem dálnic a silnic I. třídy je stát. Vlastníkem silnic II. a III. třídy je kraj, na jehož území se silnice nacházejí, a vlastníkem místních komunikací je obec, na jejímž území se místní komunikace nacházejí. Vlastníkem účelových komunikací je pak právnická nebo fyzická osoba.
Bez ohledu na to, zda se rozhodnete vymáhat škodu za vlastníkem komunikace, doporučuji oslovit i pojišťovnu, u které máte případně sjednáno havarijní pojištění poškozeného vozidla, neboť pojišťovna Vám může bez dalšího škodu nahradit a pak se s regresním nárokem obrátit sama na vlastníka komunikace, čímž jednak pojištěný řidič v případě úspěchu pojišťovny nepřijde o případný bonus havarijního pojištění a jednak tato pojišťovna přebere rizika za případný neúspěch s vymáháním škody vůči vlastníkovi komunikaci, zejména tehdy, jsou-li určité pochybnosti o tom, že závada na komunikaci, v důsledku níž vznikla škoda, byla nepředvídatelná.
....

PRÁVNÍ OKÉNKO vzniká ve spolupráci s Advokátní kanceláří Holá, Janík, Samek, advokátní kancelář s.r.o. Byla založena v roce 2014 spojením dvou etablovaných příbramských advokátních kanceláří - advokátní kanceláře Holá, Samek založené v roce 2001 a Janík a spol. působící od roku 2001.

Fotogalerie

PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? () PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (1) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (2) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (3) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (4) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (5) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (6) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (7) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (8) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (9) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (10) PRÁVNÍ OKÉNKO: Silnice jsou děravé " jak řešeto". Co se zničeným autem? (11)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: navDalší články

Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz