18. 2. svátek má Gizela

Potyčky a rvačky v Sedlčanech poslední dobou přibývají

9. května 2014   (08:52)
Potyčky a rvačky v Sedlčanech poslední dobou přibývají

Sedlčany - Při jedné z potyček přišel mladík ke zlomenině ruky.


Sedlčany – Ve městě v posledních měsících došlo k nárůstu především slovních střetů mezi obyvateli české a romské národnosti. Problém podobně jako před časem v Příbrami vyvolává především emoce na obou stranách a stejně jako tady i v Sedlčanech koluje řada „zaručených“ informací.

Městská policie eviduje od února několik slovních i fyzických útoků například na Severním sídlišti, v okolí základní umělecké školy nebo u tenisových kurtů. Asi největší vlnu emocí vyvolalo napadení dvou chlapců ve věku čtrnáct a šestnáct let skupinkou útočníků právě v blízkosti budovy městských strážníků. Pomocí ran pěstí se tam měl řešit spor ohledně poškozeného kola. Jeden z napadených chlapců měl přijít o řezák, špičák a stoličku a druhý ze šarvátky vyšel dokonce se zlomenou rukou. Bitku ukončil až příchod několika mužů z nedaleké posilovny.

V důsledku těchto událostí se strážníci městské policie podle slov sedlčanského místostarosty Miroslava Hölzela na problémové lokality víc zaměřili. Došlo ke změně složení služeb, strážníci častěji kontrolují lokality u základní umělecké školy, u tenisových kurtů, na autobusovém nádraží a také chatové osady v okolí Sedlčan.

Policie zároveň všem, kteří jsou napadáni někým byť jen slovně radí – ihned volat policii, to buď městskou nebo státní. Když totiž není takový případ nahlášený, nemůže s tím policie více méně nic dělat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: redDalší články

Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz