22. 1. svátek má Slavomír

Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík

24. dubna 2018   (06:06)
Dalších 21 fotografií v galeriiPo zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík

Sedmý ročník turistického pochodu.


V sobotu 5. května se uskuteční sedmý ročník oblíbeného turistického putování  po tělese bývalé železniční vlečky z Tochovic k přehradě Orlík. Start je v 8 hodin na vlakovém nádraží v Tochovicích (odjezd z Příbrami je možný osobním vlakem 7902 v 7.45 hodin, z Březnice pak osobním vlakem 7903 v 7.22 hodin). Celková délka pěší trasy je sedmnáct kilometrů. Vzhledem k charakteru terénu doporučujeme pevnou a nepromokavou obuv.

Na startu budou k dispozici itineráře s vyznačenou trasou nebo brožurka o historii železniční vlečky. Přibližně v prvním kilometru vlečky si budou moci účastníci pochodu prohlédnout nově zřízené odpočinkové místo s několika metry znovuobnovených kolejí a informační tabulí zachycující historii této trati.

V sobotu 5. května se uskuteční sedmý ročník …
Tradiční polední přestávka s opékáním špekáčků na ohni (špekáčky či další občerstvení si každý účastník zajišťuje sám), proběhne tentokrát na nádvoří nedalekého zámku Zbenice, který bude v tento den mimořádně otevřen veřejnosti (vstupné dobrovolné).

Méně zdatní nebo odvážní účastnící pak mohou ukončit pochod již v Pečicích (přibližně polovina celkové trasy pochodu). Zakončení celého pochodu pak proběhne u občerstvení Na hrázi (předmostí hráze směr Milešov).

K návratu zpět do Milína a Příbrami bude možno využít zvláštního historického autobusu s odjezdem z místa ukončení pochodu v 16:00 (nutná předchozí rezervace) nebo běžným linkovým autobusem s odjezdem ze Solenic v 16:42 (příjezd do Příbrami cca v 17:30). V případě zakončení pochodu v Pečicích, odjíždí autobusový linkový spoj zpět do Příbrami již v 12:45. Jízdné ve vlaku (mimo účastníky s rezervací místa v historickém autobusu) a linkových autobusech si každý účastník hradí sám.

Tradiční polední přestávka s opékáním špekáčků …
Startovné je dobrovolné (s rezervací místa k sezení v historickém autobusu a zvýhodněnou jízdenkou na vlak 80,- Kč). Tuto rezervaci je možno provést až do 4. května v níže uvedených dnech a časech u pana Jandy na vlakovém nádraží v Příbrami (vnitrostátní osobní pokladna, při vstupu z ulice hned vpravo), vždy v pondělí od 7 hodin do 14 hodin, středu až pátek od 8 do 16 a v neděli od 11 do 18:30.

Startovné je dobrovolné (s rezervací místa k …
Pohleď na fragment trati od odbočky u nádraží Tochovice

Pohleď na fragment trati od odbočky u nádraží …
Možná poslední viditelné zbytky kolejnic zalité v silnici u Tochovic

Možná poslední viditelné zbytky kolejnic …

Fotogalerie

Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík () Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (1) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (2) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (3) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (4) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (5) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (6) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (7) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (8) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (9) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (10) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (11) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (12) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (13) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (14) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (15) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (16) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (17) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (18) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (19) Trasa vlečky Tochovice - Orlík (20)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Jiří Boháč
Foto s fragmenty tratě v okolí Tochovic: mip

autor: jkDalší články

Namol opilý muž demoloval byt a vyhrožoval všem zabitím, zranil i zasahujícího policistu Namol opilý muž demoloval byt a vyhrožoval všem zabitím, zranil i zasahujícího policistu Jako smyslů zabavený se choval v pátek 18. ledna 30letý muž, který napadl v jedné obci na Sedlčansku svou přítelkyni, její příbuzné, zasahující policisty a celému běsnění přihlížely tři děti. 22. ledna 2019   (09:30) Aktuálně: Nárazem do stromu ukončil řidič jízdu u Hořovic Aktuálně: Nárazem do stromu ukončil řidič jízdu u Hořovic Na silnici číslo 114 počítejte s dopravním omezením 22. ledna 2019   (08:40) AKTUÁLNĚ Pozvání do chatu přijal ředitel 1. FK Příbram Jan Starka Pozvání do chatu přijal ředitel 1. FK Příbram Jan Starka Chat proběhne ve středu 30. ledna od 13. hodin, ale své dotazy můžete klást již nyní 22. ledna 2019   (07:49) CHAT S OSOBNOSTÍ Počet nemocných spalničkami dál roste. Jaká je situace v Příbrami? Počet nemocných spalničkami dál roste. Jaká je situace v Příbrami? Média opět píší o nebezpečných spalničkách. Zjišťovali jsme situaci v našem regionu. 22. ledna 2019   (05:57) Výstava Lega loni přilákala do sedlčanského muzea více lidí Výstava Lega loni přilákala do sedlčanského muzea více lidí Nárůst souvisel hlavně s výstavou Svět kostek, která byla zaměřena na známou stavebnici Lego. 21. ledna 2019   (18:44) Datové schránky změnily podobu. Dostanete se do nich i z mobilu Datové schránky změnily podobu. Dostanete se do nich i z mobilu Až půjdete do přihlášení na mojedatovaschranka.cz třeba s DPH nebo možná ti nejrychlejší už s daněmi, zarazí vás úplně jiný vizuál. Nezmocnili se jich ale hackeři. Novou verzi stránek dnes spusilo Ministerstvo vnitra. 21. ledna 2019   (16:15) V CHKO Brdy byly zaznamenány první stopy po bobru evropském V CHKO Brdy byly zaznamenány první stopy po bobru evropském Legendární stavitel hrází se vrací do CHKO Brdy. 21. ledna 2019   (13:48) Sportovní zařízení města Příbram chystá Sportovní příměstské tábory. Jeden bude na jaře a další tři v létě Sportovní zařízení města Příbram chystá Sportovní příměstské tábory. Jeden bude na jaře a další tři v létě O jarních prázdninách se opět koná Sportovní příměstský tábor. Děti budou plavat, bruslit, hrát hry, kreslit a tvořit. Oblíbený tábor SZM se bude konat také v létě, a to dvakrát v červenci a jednou v srpnu. 21. ledna 2019   (11:03) Foto dne: Dnes ráno jsme mohli sledovat úplné zatmění Měsíce Foto dne: Dnes ráno jsme mohli sledovat úplné zatmění Měsíce Měsíc získal naoranžovělou barvu 21. ledna 2019   (09:22) Dva psi vběhli pod kola projíždějícího automobilu a na místě střetu byli usmrceni Dva psi vběhli pod kola projíždějícího automobilu a na místě střetu byli usmrceni Svodka událostí ze Sedlčanska 21. ledna 2019   (08:11)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz