15. 8. svátek má Hana

Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík

24. dubna 2018   (06:06)
Dalších 21 fotografií v galeriiPo zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík

Sedmý ročník turistického pochodu.


V sobotu 5. května se uskuteční sedmý ročník oblíbeného turistického putování  po tělese bývalé železniční vlečky z Tochovic k přehradě Orlík. Start je v 8 hodin na vlakovém nádraží v Tochovicích (odjezd z Příbrami je možný osobním vlakem 7902 v 7.45 hodin, z Březnice pak osobním vlakem 7903 v 7.22 hodin). Celková délka pěší trasy je sedmnáct kilometrů. Vzhledem k charakteru terénu doporučujeme pevnou a nepromokavou obuv.

Na startu budou k dispozici itineráře s vyznačenou trasou nebo brožurka o historii železniční vlečky. Přibližně v prvním kilometru vlečky si budou moci účastníci pochodu prohlédnout nově zřízené odpočinkové místo s několika metry znovuobnovených kolejí a informační tabulí zachycující historii této trati.

V sobotu 5. května se uskuteční sedmý ročník …
Tradiční polední přestávka s opékáním špekáčků na ohni (špekáčky či další občerstvení si každý účastník zajišťuje sám), proběhne tentokrát na nádvoří nedalekého zámku Zbenice, který bude v tento den mimořádně otevřen veřejnosti (vstupné dobrovolné).

Méně zdatní nebo odvážní účastnící pak mohou ukončit pochod již v Pečicích (přibližně polovina celkové trasy pochodu). Zakončení celého pochodu pak proběhne u občerstvení Na hrázi (předmostí hráze směr Milešov).

K návratu zpět do Milína a Příbrami bude možno využít zvláštního historického autobusu s odjezdem z místa ukončení pochodu v 16:00 (nutná předchozí rezervace) nebo běžným linkovým autobusem s odjezdem ze Solenic v 16:42 (příjezd do Příbrami cca v 17:30). V případě zakončení pochodu v Pečicích, odjíždí autobusový linkový spoj zpět do Příbrami již v 12:45. Jízdné ve vlaku (mimo účastníky s rezervací místa v historickém autobusu) a linkových autobusech si každý účastník hradí sám.

Tradiční polední přestávka s opékáním špekáčků …
Startovné je dobrovolné (s rezervací místa k sezení v historickém autobusu a zvýhodněnou jízdenkou na vlak 80,- Kč). Tuto rezervaci je možno provést až do 4. května v níže uvedených dnech a časech u pana Jandy na vlakovém nádraží v Příbrami (vnitrostátní osobní pokladna, při vstupu z ulice hned vpravo), vždy v pondělí od 7 hodin do 14 hodin, středu až pátek od 8 do 16 a v neděli od 11 do 18:30.

Startovné je dobrovolné (s rezervací místa k …
Pohleď na fragment trati od odbočky u nádraží Tochovice

Pohleď na fragment trati od odbočky u nádraží …
Možná poslední viditelné zbytky kolejnic zalité v silnici u Tochovic

Možná poslední viditelné zbytky kolejnic …

Fotogalerie

Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík () Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (1) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (2) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (3) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (4) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (5) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (6) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (7) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (8) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (9) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (10) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (11) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (12) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (13) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (14) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (15) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (16) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (17) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (18) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (19) Trasa vlečky Tochovice - Orlík (20)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Jiří Boháč
Foto s fragmenty tratě v okolí Tochovic: mip

autor: jkDalší články

„Chtěl bych napsat paměti, ale já si vlastně nic nepamatuju…." „Chtěl bych napsat paměti, ale já si vlastně nic nepamatuju…." Jak to bylo, jak to je. Aneb rozhovor s Bořkem Řehořem, zpěvákem punkové skupiny E!E o penězích, cédéčkách i alkoholu. 15. srpna 2018   (06:20) ROZHOVOR Čertoviny v Kopáčkově dvoře Čertoviny v Kopáčkově dvoře Městská společnost Dokas zve nejen „Dobříšáky“ na pohádku pod širým nebem 14. srpna 2018   (19:46) Příbramští plavci na stupních vítězů Příbramští plavci na stupních vítězů Ve Veselí nad Lužnicí Plavecký klub Příbram sbíral zlaté medaile 14. srpna 2018   (17:08) Výstava FRANTIŠEK RONOVSKÝ DNES je prodloužena Výstava FRANTIŠEK RONOVSKÝ DNES je prodloužena Výstava představuje průřez celoživotním dílem významného českého malíře Františka Ronovského (1929 – 2006) 14. srpna 2018   (14:50) Diagnóza: agresivní řidič Diagnóza: agresivní řidič „Vybrždění“ není rozhodně rozumný nápad, může se stát snadno příčinou dopravní nehody. 14. srpna 2018   (12:10) Zloděj zřejmě potřeboval v noci na krádež elektrokola i brýle Zloděj zřejmě potřeboval v noci na krádež elektrokola i brýle Nenechavci si berou na mušku cizí majetek v době dovolených. 14. srpna 2018   (10:15) Život se čtyřmi tlapkami a plný adrenalinu Život se čtyřmi tlapkami a plný adrenalinu Jak se na svou dlouholetou práci dívá psovod záchranář, jsme se zeptali Lucie Čeňkové, která stála několikrát na stupních vítězů těch nejvyšších soutěží, ale i v řadách kynologů při skutečném pátrání po pohřešovaných osobách 14. srpna 2018   (08:05) ROZHOVOR Budování druhé části inlinové dráhy uzavřelo na čas cestu kolem Fialáku Budování druhé části inlinové dráhy uzavřelo na čas cestu kolem Fialáku Práce začínají u Junioru, v místě, kde se budou občerstvení bruslaři vracet zpátky na trať. 14. srpna 2018   (06:23) Aktuálně: Požár skládky povolal hasiče Aktuálně: Požár skládky povolal hasiče Na místě zahoření zasahují hasiči z Rožmitálu pod Třemšínem 13. srpna 2018   (20:23) AKTUÁLNĚ „Vytuněné“ vozy opět na letišti v Dlouhé Lhotě „Vytuněné“ vozy opět na letišti v Dlouhé Lhotě Obrazem z TUNING EXTREME SHOW 13. srpna 2018   (18:34) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz