20. 10. svátek má Vendelín

Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík

24. dubna 2018   (06:06)
Dalších 21 fotografií v galeriiPo zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík

Sedmý ročník turistického pochodu.


V sobotu 5. května se uskuteční sedmý ročník oblíbeného turistického putování  po tělese bývalé železniční vlečky z Tochovic k přehradě Orlík. Start je v 8 hodin na vlakovém nádraží v Tochovicích (odjezd z Příbrami je možný osobním vlakem 7902 v 7.45 hodin, z Březnice pak osobním vlakem 7903 v 7.22 hodin). Celková délka pěší trasy je sedmnáct kilometrů. Vzhledem k charakteru terénu doporučujeme pevnou a nepromokavou obuv.

Na startu budou k dispozici itineráře s vyznačenou trasou nebo brožurka o historii železniční vlečky. Přibližně v prvním kilometru vlečky si budou moci účastníci pochodu prohlédnout nově zřízené odpočinkové místo s několika metry znovuobnovených kolejí a informační tabulí zachycující historii této trati.

V sobotu 5. května se uskuteční sedmý ročník …
Tradiční polední přestávka s opékáním špekáčků na ohni (špekáčky či další občerstvení si každý účastník zajišťuje sám), proběhne tentokrát na nádvoří nedalekého zámku Zbenice, který bude v tento den mimořádně otevřen veřejnosti (vstupné dobrovolné).

Méně zdatní nebo odvážní účastnící pak mohou ukončit pochod již v Pečicích (přibližně polovina celkové trasy pochodu). Zakončení celého pochodu pak proběhne u občerstvení Na hrázi (předmostí hráze směr Milešov).

K návratu zpět do Milína a Příbrami bude možno využít zvláštního historického autobusu s odjezdem z místa ukončení pochodu v 16:00 (nutná předchozí rezervace) nebo běžným linkovým autobusem s odjezdem ze Solenic v 16:42 (příjezd do Příbrami cca v 17:30). V případě zakončení pochodu v Pečicích, odjíždí autobusový linkový spoj zpět do Příbrami již v 12:45. Jízdné ve vlaku (mimo účastníky s rezervací místa v historickém autobusu) a linkových autobusech si každý účastník hradí sám.

Tradiční polední přestávka s opékáním špekáčků …
Startovné je dobrovolné (s rezervací místa k sezení v historickém autobusu a zvýhodněnou jízdenkou na vlak 80,- Kč). Tuto rezervaci je možno provést až do 4. května v níže uvedených dnech a časech u pana Jandy na vlakovém nádraží v Příbrami (vnitrostátní osobní pokladna, při vstupu z ulice hned vpravo), vždy v pondělí od 7 hodin do 14 hodin, středu až pátek od 8 do 16 a v neděli od 11 do 18:30.

Startovné je dobrovolné (s rezervací místa k …
Pohleď na fragment trati od odbočky u nádraží Tochovice

Pohleď na fragment trati od odbočky u nádraží …
Možná poslední viditelné zbytky kolejnic zalité v silnici u Tochovic

Možná poslední viditelné zbytky kolejnic …

Fotogalerie

Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík () Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (1) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (2) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (3) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (4) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (5) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (6) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (7) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (8) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (9) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (10) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (11) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (12) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (13) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (14) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (15) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (16) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (17) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (18) Po zapomenuté železnici z Tochovic k přehradě Orlík (19) Trasa vlečky Tochovice - Orlík (20)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Jiří Boháč
Foto s fragmenty tratě v okolí Tochovic: mip

autor: jkDalší články

Běh pro republiku se uskuteční tuto neděli v okolí památníku Vojna Běh pro republiku se uskuteční tuto neděli v okolí památníku Vojna Připraven je závod pro děti i dospělé. Nebude chybět doplňující program. 20. října 2018   (08:47) Aktuálně: Opilý muž ve vysoké rychlosti vylétl ze silnice a převrátil vozidlo na bok Aktuálně: Opilý muž ve vysoké rychlosti vylétl ze silnice a převrátil vozidlo na bok Zraněním řidiče skončila dopravní nehoda na Příbramsku 20. října 2018   (07:35) AKTUÁLNĚ V Milínské se na vozovce objevila živá překážka V Milínské se na vozovce objevila živá překážka Jedno z „novákových“ labutích mláďat jsme vyprovodili do záchranné stanice. 19. října 2018   (19:19) Podzimní ovoce a zelenina, vhodná i na uskladnění, vás bude čekat v sobotu na Farmářských trzích Podzimní ovoce a zelenina, vhodná i na uskladnění, vás bude čekat v sobotu na Farmářských trzích Sobota bude na Dvořákově nábřeží u Hořejší Obory opět patřit farmářům a prodejcům. 19. října 2018   (16:50) Pět středisek ekologické ochrany si rozdělí skoro 10 milionů, mezi nimi i Orlov nebo Hrachov Pět středisek ekologické ochrany si rozdělí skoro 10 milionů, mezi nimi i Orlov nebo Hrachov Částka je určena především na mzdové a provozní náklady. 19. října 2018   (14:55) Dnes po poledni bude znám soupeř, se kterým se 1.FK utká o postup do čtvrtfinále poháru Dnes po poledni bude znám soupeř, se kterým se 1.FK utká o postup do čtvrtfinále poháru Ve 4. kole fotbalového poháru MOL Cup zbylo v losovacím koši posledních šestnáct mužstev včetně bojovníků od Litavky. 19. října 2018   (12:30) AKTUALIZOVÁNO Zapomnětlivým řidičům připomenou povolenou rychlost další měřiče Zapomnětlivým řidičům připomenou povolenou rychlost další měřiče V dalších dvou ulicích pohlídají tíhu nohy na plynu inteligentní ukazatelé okamžité rychlosti vozidel. 19. října 2018   (10:37) Jóga již dávno není pouze pro ženy, za duševní harmonií i fyzickým zdravím míří do Life Yoga Studia i muži Jóga již dávno není pouze pro ženy, za duševní harmonií i fyzickým zdravím míří do Life Yoga Studia i muži Jak vypnout hlavu, zastavit myšlenkový kolotoč plný starostí, věnovat se chvíli sám sobě a získat zpět energii a dobrou náladu jsme se zeptali Zuzany Slabové, lektorky jógy nově otevřeného Life Yoga Studia. 19. října 2018   (08:19) PR Pomoci vážně nemocnému Dominičkovi můžete i vy Pomoci vážně nemocnému Dominičkovi můžete i vy Dominiček je velmi statečný a má obrovskou oporu v rodičích. Tentokrát pomůžete vy, příště hodí jiní záchranný pás směrem k vám… 19. října 2018   (06:07) Skanzen ve Vysokém Chlumci se rozroste o dva nové objekty Skanzen ve Vysokém Chlumci se rozroste o dva nové objekty Peníze na výkup budov poskytlo kromě Středočeského kraje i Ministerstvo kultury ČR. 18. října 2018   (18:10)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz