14. 12. svátek má Lýdie

Parkování na Drkolnově: Koncem srpna dojde k setkání města s občany přímo na místě

10. srpna 2018   (06:42)
Parkování na Drkolnově: Koncem srpna dojde k setkání města s občany přímo na místě

Pohled na auta zaparkované před domy, je už jen pouhou vzpomínkou.


Obyvatelé ulic Slunná, Šachetní a Drkolnovská si už několik týdnů zvykají na nový režim parkování. Kvůli možnému průjezdu hasičskou technikou se zde změnil parkovací režim, kdy je v celé oblasti zákaz stání mimo vyznačená parkovací stání. Oproti dřívějším zvyklostem se počet parkovacích míst snížil, městská policie také začala pokutovat řidiče, kteří auta nechávají tam, kde bylo zakázané i zastavení. Podle vedení města se v průběhu letních prázdnin má jednat pouze o zkušební provoz tohoto režimu.

Situaci by mělo pomoci otevření dvou nových parkovišť u hřbitova a čerpací stanice. Ty jsou ale pro mnoho tamějších obyvatel příliš vzdálené od domu. Změny v parkování tak vyvolaly mezi místními i na sociálních sítích vlnu nevole a mnoho zdejších řidičů vymýšlelo možnosti, kde vytvořit nová parkovací místa a jak celou situaci co nejlépe vyřešit. Svoje návrhy budou moci projednat přímo s vedením města na konci srpna, kdy se přímo na místě uskuteční setkání obou stran.

„Koncem srpna se v této záležitosti uskuteční veřejné setkání vedení města a občanů přímo na sídlišti. V průběhu tohoto týdne budu posílat novinářům pozvánku s podrobnostmi,“ sdělila našemu portálu tisková mluvčí města Pavlína Svobodová.

Parkování je problémem prakticky ve všech lokalitách v Příbrami. Je to zapříčiněné především velkým množstvím osobních vozů, se kterým se v době projektování domů a sídlišť nepočítalo.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: pribram.cz

autor: MRDalší články

Aktuálně: Požár rodinného domu povolal hasiče Aktuálně: Požár rodinného domu povolal hasiče Na místo vyrážely záchranné složky 14. prosince 2018   (06:06) AKTUÁLNĚ Poslední farmářský trh proběhne v sobotu Poslední farmářský trh proběhne v sobotu Na náměstí 17. listopadu proběhne poslední farmářský trh v letošním roce. 13. prosince 2018   (19:06) Hygiena byla značně nespokojena s Restaurací u Jezírka Hygiena byla značně nespokojena s Restaurací u Jezírka Zde by to nebylo ani na párek v rohlíku. 13. prosince 2018   (16:40) Ceny benzinu a nafty ve středních Čechách nadále klesají Ceny benzinu a nafty ve středních Čechách nadále klesají Litr Naturalu 95 stojí na Příbramsku průměrně 32,94 koruny, litr nafty 33,29 koruny. 13. prosince 2018   (14:28) S učitelem o školství: Děti jsou první, kdo pozná, když vás práce nebaví S učitelem o školství: Děti jsou první, kdo pozná, když vás práce nebaví Nemocné děti se dnes mohou výuky účastnit i z domova. O službu však „překvapivě“ není prakticky žádný zájem. 13. prosince 2018   (12:17) ROZHOVOR Středočeští celníci evidují růst počtu nelegálních kvízomatů Středočeští celníci evidují růst počtu nelegálních kvízomatů V pondělí odhalili celníci nepovolená zařízení v Dobříši na Příbramsku 13. prosince 2018   (10:16) Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.507 obyvatel Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.507 obyvatel Za první tři čtvrtletí letošního roku ve středních Čechách přibylo 12.507 obyvatel. Přírůstek byl nejvyšší mezi regiony. 13. prosince 2018   (08:14) Husova ulice bude uzavřena na půl roku! Může za to výstavba nového mostu Husova ulice bude uzavřena na půl roku! Může za to výstavba nového mostu V Příbrami nás čeká náročný dopravní půlrok. 13. prosince 2018   (06:00) Tereza Mašková: „Doufám, že se mi nerozklepou kolena, až uvidím Karla Gotta“ Tereza Mašková: „Doufám, že se mi nerozklepou kolena, až uvidím Karla Gotta“ V únoru čeká Příbram galavečer plný hvězd. 12. prosince 2018   (19:12) V noci to bude na silnicích a chodnících klouzat. Varování platí až do zítřejšího rána! V noci to bude na silnicích a chodnících klouzat. Varování platí až do zítřejšího rána! Od odpoledních hodin do rána se doporučuje raději nevyjíždět. 12. prosince 2018   (17:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz