19. 10. svátek má Michaela

Parkování na Drkolnově: Koncem srpna dojde k setkání města s občany přímo na místě

10. srpna 2018   (06:42)
Parkování na Drkolnově: Koncem srpna dojde k setkání města s občany přímo na místě

Pohled na auta zaparkované před domy, je už jen pouhou vzpomínkou.


Obyvatelé ulic Slunná, Šachetní a Drkolnovská si už několik týdnů zvykají na nový režim parkování. Kvůli možnému průjezdu hasičskou technikou se zde změnil parkovací režim, kdy je v celé oblasti zákaz stání mimo vyznačená parkovací stání. Oproti dřívějším zvyklostem se počet parkovacích míst snížil, městská policie také začala pokutovat řidiče, kteří auta nechávají tam, kde bylo zakázané i zastavení. Podle vedení města se v průběhu letních prázdnin má jednat pouze o zkušební provoz tohoto režimu.

Situaci by mělo pomoci otevření dvou nových parkovišť u hřbitova a čerpací stanice. Ty jsou ale pro mnoho tamějších obyvatel příliš vzdálené od domu. Změny v parkování tak vyvolaly mezi místními i na sociálních sítích vlnu nevole a mnoho zdejších řidičů vymýšlelo možnosti, kde vytvořit nová parkovací místa a jak celou situaci co nejlépe vyřešit. Svoje návrhy budou moci projednat přímo s vedením města na konci srpna, kdy se přímo na místě uskuteční setkání obou stran.

„Koncem srpna se v této záležitosti uskuteční veřejné setkání vedení města a občanů přímo na sídlišti. V průběhu tohoto týdne budu posílat novinářům pozvánku s podrobnostmi,“ sdělila našemu portálu tisková mluvčí města Pavlína Svobodová.

Parkování je problémem prakticky ve všech lokalitách v Příbrami. Je to zapříčiněné především velkým množstvím osobních vozů, se kterým se v době projektování domů a sídlišť nepočítalo.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: pribram.cz

autor: MRDalší články

Skanzen ve Vysokém Chlumci se rozroste o dva nové objekty Skanzen ve Vysokém Chlumci se rozroste o dva nové objekty Peníze na výkup budov poskytlo kromě Středočeského kraje i Ministerstvo kultury ČR. 18. října 2018   (18:10) V pátek bude uzavřena Hrabákova ulice V pátek bude uzavřena Hrabákova ulice Důvodem uzavření je vykládka strojů 18. října 2018   (15:09) Tragédie se udála v obci Kozárovice na Příbramsku Tragédie se udála v obci Kozárovice na Příbramsku Dnešní pátrací akce policistů v okolí Kozárovic si nakonec vyžádala i přítomnost koronera 18. října 2018   (12:27) AKTUÁLNĚ Bezvětří rozhýbalo děti i dospělé Bezvětří rozhýbalo děti i dospělé Tolik běžců najednou se ve sportovním areálu vyskytuje snad jen při závodech. 18. října 2018   (11:31) Jindřich Vařeka: Probudil jsem se v době, kdy jsou si opět někteří rovnější Jindřich Vařeka: Probudil jsem se v době, kdy jsou si opět někteří rovnější Starosta Ing. Vařeka odpověděl na naše otázky pěkně zostra. 18. října 2018   (09:01) ROZHOVOR Aktuálně: Řidička trefila sloup pouličního osvětlení Aktuálně: Řidička trefila sloup pouličního osvětlení Další ranní dopravní nehoda v Příbrami se obešla bez zranění 18. října 2018   (07:55) AKTUÁLNĚ Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán Akci hodnotí jako úspěšnou, navštívila je více než stovka zvědavců, většinou rodin s dětmi. 18. října 2018   (06:13) ROZHOVOR Podvodník sliboval nebankovní půjčky. Nestali jste se obětí i vy? Podvodník sliboval nebankovní půjčky. Nestali jste se obětí i vy? Podezřelý muž prostřednictvím inzerátů nabízel nebankovní půjčky peněz nebo reagoval na poptávku podobného charakteru. 17. října 2018   (19:05) Dnes je Mezinárodní den proti chudobě. I v Příbrami se najdou lidé pobírající podporu v hmotné nouzi Dnes je Mezinárodní den proti chudobě. I v Příbrami se najdou lidé pobírající podporu v hmotné nouzi Jaké je životní minimum různých typů domácností a máte nárok žádat například o doplatek na bydlení? Kolik obyvatel našeho okresu pobírá sociální dávky? 17. října 2018   (16:35) Lesopark Litavka nabízí krásné podzimní scenérie, posedět můžete na nových lavičkách Lesopark Litavka nabízí krásné podzimní scenérie, posedět můžete na nových lavičkách Čas od času tu můžete zaznamenat menší či větší změnu nebo něco navíc. Lesopark tak začíná pomalu vzkvétat. 17. října 2018   (14:20)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz